Nawigacja motocyklowa

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

To miałeś jakiegoś pecha z Samsungami. Ja mam GT-I9300 i jest poezja jeśli chodzi o GPS.
Łapie nawet w biurze gdzie budynek to istny bunkier żelbetonowy. Z Xcover mam jeszcze małe doświadczenie. Na pewno delikatny sprzet ;-)
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

O LOL NOTE2 i sygnał łapie kilka sekund nie gubi i jak uziel pisze w budynkach dłużej ale też łapie. Od s3 wzwyż samsungi mają rewelacyjny moduł GPS.
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
Awatar użytkownika
thembol
Posty: 155
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:27
Lokalizacja: Piła

Na forach androidowych i szajsungowych czytałem ze maja kiepski i to tylko potwierdzilo to co u mnie się wyrabia. Kolesie nawet przerabiali fabryczne anteny.
U mnie nie ma mowy o sygnale w budynku.
Ciekawe ze na I9300 masz taki dobry...

Może u mnie XTkowe drgawki wykończyły i tak słabą antenkę.
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Jak by ci tu powiedzieć ... pisze że od i9300 w górę a ty masz rozumiem i9000 galaxy 1 ?? Miałem 2 i nie gubiła sygnału ale porównując do nota fixa łapała masakrycznie długo (czasem nawet 2 minuty). Moja wypowiedź odnosi się do twojej wypowiedzi "Nawet SGS4 ma marną. " z czym się mocno nie zgadzam bo kumpel ma s4 i nie ma najmniejszych problemów dział to równie szybko jak w moim note2.
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Hola Hola proszę się tu za mnie nie wypowiadać. :-P

Nawi NavRoad NR320BM Moto sprawuje się bardzo dobrze.
Poza tym że oryginalne mocowanie na kierownice made in germay się połamało ( takie plastikowe zatrzaski ) można mocowanie spokojnie przerobić i poskręcać na stałe.
Nawi ma już ponad 4 lata a bateria trzyma spokojnie 3 godz.
Trzeba tylko sporo cierpliwości ma wolny procek i lubi złapać zwiechę podczas programowania - w trakcie nawigowania już OK
Jak dla mnie świetne rozwiązanie. w 100% polecam .
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

a ja używam GoClever Navio 505 i złego słowa nie powiem
http://sklep.goclever.pl/nawigacja-gocl ... olski.html
http://goclever.pl/pl/pl/goclever_navio_505#description
Nawigacja ma same PLUSY
- szybko łapie fixa
- szybko wyznacza trasę
- jest fabrycznie odblokowana i bez problemu obsługuję AM. Każdy może wgrać co lubi.
- ma dużą pamięć wewnętrzną (ale AM lepiej działa z karty)
- można obsłużyć ekran w rękawicy moto
- bateria trzyma trochę ponad 2h
- posiada legalną mapę Polski (są też wersje EU)
- jest TANIA
a do tego uchwyt - etui
http://www.sklep-motocyklowy.com.pl/wod ... p-537.html
- dobre bo tanie i mam go już ze 4 lata, obsługuje już drugą nawigację na trzecim moto i jeszcze nic nie odpadło. Jeździł nawet offroad'owo z większymi prędkościami, miałem obawy, że coś pęknie, a tu nic. Trochę tylko drży na dziurach ale nic nie puściło. Do tego TANIO. Tylko szybka (gruba folia) trochę się porysowała, ale za tą cenę tyle lat. Żaden problem. Można obsługiwać nawi nawet w rękawicy.
pozdro
PS. Jeśli ktoś z Was potrzebuje nawigacji do prostego nawigowania (bo to tego ma ona służyć) to polecam. Zestaw taki sprawdza się w 100% i pasuje do każdego moto. :mrgreen:
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ja nadal używam Larka 35AT i Smartfona HTC HD2.
Lark po zmianie mocowania akumulatorków jest Ok, czasami się zawiesza- nieraz jest to 5x na 60km a nieraz 5000km bez problemu.
Od czasu padnięcia na zeszłorocznej wyprawie karty SD wożę zawsze drugą zapasową z wgraną AM.
We wszystkich moto Lark jest mocowany na mojej konstrukcji uchwytach eliminujących drgania.
Sygnał łapie zdecydowanie dłużej niż HTC i zdecydowanie słabiej.
HTC też się potrafi zawiesić na dłuższych trasach- zwłaszcza jak jest ładowany.

Oba doskonale współpracują z interkomem SENA SMH10, zarówno jako navi, odtwarzacz i telefon.

Na trasie do Karpacza mieliśmy z Herflickiem wreszcie je przetestować głównie jako interkom, ale z wiadomych przyczyn nie było mi dane :-/
Jak przetestujemy napiszemy szczegółową recenzję :-D
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

uziel2 pisze:Xcover
Robert miałem pierwszą generację i była super, od paru dni mam 2kę i testuję. GPS szybko łapie satelity (szybciej niż w 1), ogólnie fajny ten srajfon ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
thembol
Posty: 155
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:27
Lokalizacja: Piła

hobelik pisze: a ty masz rozumiem i9000 galaxy 1 ???.

Dokladnie. Mam SGS1.
Fixa lapie szybko ale po jakims czasie nawigowania potrafi zgubic sygnał na otwartym terenie przy bezchmurnym niebie.
Czytalem czy to normalne na forach samsungowych i androidowych i podobno "sgs tak ma"
Pisali ze w każdym, nawet 4 antena nie jest najwyższych lotów ale skoro piszesz ze jest OK to zapewne tak jest.
Trzeba zmienić telefon :)


A Kamila nawigacja jeśli chodzi o działanie to fakt, jak moja się zwieszala to jego dzialala bez zadnych problemów. Bardzej chodzi mi o uchwyt. Trzeba jakies pancerne wybierac do XTków.


Wac - nie grzeje się ten GoClever? Testowałeś w tegoroczne upały?
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

thembol, nie mam z nim ŻADNYCH problemów.
Fakt był taki, że pierwszy który kupiłem (4,3") odesłałem od razu bo nie łapał fixa w ogóle. Oddali mi kasę razem z wysyłką - dobra firma :-D
Od razu jak mi oddali kasę kupiłem kolejnego ale tym razem 5" i ten jest super :)
Kupowałem na sklepie internetowym Goclever.
Aktualizacje też działają elegancko :) (jest jedna darmowa), ale to bez znaczenia bo i tak używam AM.
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Z Karpacza wracałem na Iphone 4s z google maps i działał rewelacyjnie :) współpraca z SENA SMH10 ideał. Leci muza, Hołek podpowiada gdzie jechać, sama przyjemność. Jedyna wada to gdy jednocześnie leci muzyka, mapa jest uruchomiona i wyświetlacz to mimo ładowania z zapalniczki, telefon się powoli rozładowuje. Bez wyświetlacza - utrzymuje poziom naładowania. Bez muzy ale z wyświetlaczem.. bateria przybiera %.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Ja czasami używam navi w Galaxy S Advance z google maps i muszę powiedzieć, że sama nawigacja działa super włącznie z komendami głosowymi, ale samo wyznaczanie trasy jest bardzo często bzdurne. Zamiast skręcić w lewo na skrzyżowaniu każe skręcić w prawo i nawrócić 20m dalej. Po co?? Często są jakieś błędy w wyznaczonej trasie. Dziwne.
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Herflick pisze:Z Karpacza wracałem na Iphone 4s z google maps i działał rewelacyjnie :) współpraca z SENA SMH10 ideał. Leci muza, Hołek podpowiada gdzie jechać, sama przyjemność. Jedyna wada to gdy jednocześnie leci muzyka, mapa jest uruchomiona i wyświetlacz to mimo ładowania z zapalniczki, telefon się powoli rozładowuje. Bez wyświetlacza - utrzymuje poziom naładowania. Bez muzy ale z wyświetlaczem.. bateria przybiera %.
zaopatrz się w ładowarkę 2A ;) bo pewnie masz słabszą i po problemie
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Herflick pisze:Bez wyświetlacza - utrzymuje poziom naładowania. Bez muzy ale z wyświetlaczem.. bateria przybiera %.
To jest trochę dziwne, bo z moich doświadczeń podpartych nikłą wiedzą z zakresu elektroniki wynika, że ekran żre więcej baterii niż słuchawki :-D
Ale może w Iphone'ach jest inaczej :-P
Terefere
Awatar użytkownika
thembol
Posty: 155
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:27
Lokalizacja: Piła

raczek_ pisze:
Herflick pisze:gdy jednocześnie leci muzyka, mapa jest uruchomiona i wyświetlacz to mimo ładowania z zapalniczki, telefon się powoli rozładowuje.
zaopatrz się w ładowarkę 2A ;) bo pewnie masz słabszą i po problemie

Mam to samo na SGS1. Jak tel polaczony bluetoothem z kaskiem , wlaczona nawi i muza to bateria spada wolno. Mam ladowarke 2A.
ODPOWIEDZ