Bułgaria, Grecja, Turcja

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Awatar użytkownika
zograf24
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2013, 9:39
Lokalizacja: Sofia, Bułgaria
Kontakt:

Jestem tu nowy więc wypada się przedstawić.
Witam wszystkich nazywam się Maciek pseudo Zograf :) i mieszkam w miejscowości Sofia :) Że jestem pasjonatem motocykli i nie tylko nie muszę mówić wszyscy tu są moto-chorzy. Jestem polakiem w 80% nawet więcej :) ale więzy krwi mówią że trochę we mnie Bułgara :) Posiadam mały warsztat motocyklowo - samochodowy i zajmuję się przygotowaniem sprzętów do wypraw. To tak pokrótce. Znaczy że już się przedstawiłem :)
Zarejestrowałem się specjalnie ponieważ wpadł mi pewien pomysł i chciałbym dowiedzieć się co myślicie. Chciałbym poznać waszą opinie.
Otóż chciałbym stworzć bazę wyprawową w centrum Bałkanów, przepięknych Bałkanów i nie tylko, gdzie można pohulać na moto po szczytach pięknych gór na wysokości ponad 2200 :) a i wykąpać się w pięciu morzach :) Zawsze na stanie posiadam parę sztuk moto a i terenówek mam do dyspozycji kilka sztuk. Pomyślałem że trochę udręką jest dojazd na endurakach na terenowych gumach przez całą południową europę. I koszta nie są niskie i czasu się spala na dojazd. A gdyby tak samolotem do Skopie czy Sofii lub Salonik. Koszt samolotu około 100 Euro w dwie strony. Parę godzin i na miejscu. A tu ja wszystko przygotuje, moto na jazdę po górach, do tego jakąś puszkę serwisowo - bagażową ( ma fajnego busa VW T3 syncro ) i można zaplanować trasę. Namioty sprzęt biwakowy też mogę przygotować.
Co o tym myślicie ?
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że nie naruszyłem zasad na forum
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Pomysł zacny :D Pewnie większość chłopaków raczej przywiązana do maszyn i wolała by swoim pojechać ... ale myślę że powinieneś najpierw dokładnie skalkulować koszty i może z jakimś touroperatorem się dogadać... no nie wiem na pewno było by łatwiej jak byś z konkretną ofertą w stylu:
Wyprawa 10 dni plan podroży tam przez tędy noclegi tu i tu koszt to tyle + paliwo w okolicach tylu , przylot samolotem we własnym zakresie.

Myślę, że znając konkrety nawet osobiście z kilku for zebrać pierwszą grupę nie będzie problemu.

Osobiście będę śledził temat.
Pozdrawiam i powodzenia.
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
Awatar użytkownika
zograf24
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2013, 9:39
Lokalizacja: Sofia, Bułgaria
Kontakt:

Jest odzew, miło mi. Robiłem kalkulację, myślę o cenie około 30 euro za dzień, nie chcę zdzierać. Samolot w dwie strony załatwię za góra 100 euro. Myślę że ważny jest też czas który masz w plecy na dojazd własnym moto. Przed chwilą zrobiłem mała kalkulację 7 dni, start Sofia przez Góry Rodopy, Pirin nad Morze Czarne powrót Starą Pałaniną. Po drodze trochę zwiedzania. Wiekszość 80% szutry, dukty, dojazdówki czasem asfalt. Robimy około 800km. Koszt - na grupę powiedzmy 7 osób, 5 moto, 1 bus VW T3 sycro, ja jako przewodnik serwisant (wszystko ubezpieczone ) Razem z paliwem i samolotem spanie w namiotach, bez jadła = 2800 Euro, znaczy 400 Euro na osobę - powiedzcie jak to widzicie ?
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

zograf24 czyli 400euro i wszystko jest zapewnione, biorę tylko ubranie na motor i żarcie we własnym zakresie?
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Dobrze zrozumiałem że te motory to Ty wynajmujesz ?? Jeżeli tak to 500 euro + wyżywienie jest rozsądną ofertą. Kiedy ja planuję ... planuję mieć urlop może we wrześniu ... niestety ten rok dla mnie jest ciężki jeżeli o sprawy urlopowe chodzi bo zmieniałem pracę ale wrzesień jeżeli już.

7 osób 5 moto czyli co zmieniali byśmy się ?? czy pasażerki 2 do grupy liczysz ?? Generalnie fajna sprawa napewno do przemyślenia.
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
Awatar użytkownika
zograf24
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2013, 9:39
Lokalizacja: Sofia, Bułgaria
Kontakt:

Policzyłem koszt za 5 moto + bus na bagaż i serwis i paliwo , to bez biletów samolotowych to 2100 Euro, miejsca w busie i na plecach jest sporo każdy moto ma przypisaną dwójkę namiot :) Myślę że rozsądnie , przecież startuje to nie mogę dać wysokich cen :) wiadomo a dobry biznes jest tylko wtedy gdy dwie strony czerpią zysk :)

Pozdrawiam i zbierajcie się ja szykuję stronkę niedługo wrzucę na serwer no i sprzęt.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

A o jakich konkretnie motocyklach myślisz :?:
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

A co za różnica Wojtku ?? Ważne, że sprawne i na pewno jakieś stare enduro typu xt600 jak kolega ma w opisie :D

Czyli czy dobrze rozumię ?? Cena za moto ?? czyli czy pojedzie 5 riderów czy też 5 riderów + 5 plecaczków cena się nie zmieni ?? :D Jeżeli tak ... to oferta mega.
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

hobelik pisze:A co za różnica Wojtku
Dla mnie wielka- jak mam latać na miejscu po górach to na endurach a nie na enduro/turystykach ;-)
Jak tak to wolę na kołach dojechać i opowiadać o wyprawie a nie wycieczce z polataniem moto na miejscu :-/
Znam takich podróżników, co latają samolotami a ich motocykle ciężarówkami - nie będę tutaj pisał co o nich sądzę :-P
Awatar użytkownika
zograf24
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2013, 9:39
Lokalizacja: Sofia, Bułgaria
Kontakt:

Nie ma różnicy czy masz plecak czy nie dla mnie żadna różnica. Tak motorki są nie nówka sztuka.
Od 94 - 03 . Wszystkie sprawne po przeglądach opony dobre ( większości nowe lub roczne ).
A o to jakie w tej chwili posiadam do dyzpozycji:
Aprilia Pegaso 650cm3 - 1997
Aprilia Pegaso 650cm3 - 1998
Honda Dominator 650cm3 - 1998
Honda Transalp 600cm3 - 1998
Honda Transalp 600cm3 - 1994
Honda Africa Twin 750cm3 - 1998
Honda Xr 400R - 2004
Kawasaki Kle 500 cm3 - 1993
KTM LC4 620 - 1995 szt 2
Yamaha Ttr 600 - 2001
Yamaha XT 600 - 1992

Dodam że mam warsztat w Sofii który sie zajmuje moto jak również kupuje i sprzedaje dlatego też zmienia się stan posiadania i marki. Jak trafia do mnie moto to odrazu ma robiony gruntowny przegląd i wymiana wszystkich zużytych części na nowe.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2013, 13:22 przez zograf24, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

No to może Xr400R i LC4 620 jeżeli to wersja enduro, reszta to śmiech :-/
No może jeszcze TTR 600 ;-)
Nie moja bajka- to wolę pojechać busem czy przyczepką ze swoją huska :-P
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Powiem tak ofert bardzo mi się podoba jak będę wiedział coś o swoim urlopie to odezwę się w sumie jak na 2 osoby to kasa żadna :D

Tak czy siak powodzenia w ogarnięciu sprawy.

PS. Moto każdy by mi pasował z wyżej wymienionych :D
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
Awatar użytkownika
zograf24
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2013, 9:39
Lokalizacja: Sofia, Bułgaria
Kontakt:

Wojtku, nie mogę wszystkim dogodzić. Powiem szczerze ja jestem bardziej za opcją turysrtyka ( szutry, dukty, górskie scieżki) a nie hardcorowa jazda crosowa. Która dla takiego biznesu mogłaby być ryzykowna. :) Jak ważysz 45 kg to nie dasz rady w terenie Tenerze lub Afryce. I ja to rozumiem i szanuje twoje wybory.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

zograf24 pisze:Jak ważysz 45 kg to nie dasz rady w terenie Tenerze lub Afryce. I ja to rozumiem i szanuje twoje wybory.
Ja daję rady na mojej XT660R i hardcor też jak trzeba- tylko ja z tych co kochają jazdę na moto i wolałem się do Ciebie dokulać na kołach vide:Wyprawa Bałkańska

Twój pomysł fajny tyle, że nie dla mnie :-/
W trochę innym wydaniu, ale może zawitam w tym roku do Rumunii tylko na Husqvarnie TE310R - busem i hardcor po górach- a do tego potrzebny nam będzie przewodnik taki jak Ty ;-)
Awatar użytkownika
zograf24
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2013, 9:39
Lokalizacja: Sofia, Bułgaria
Kontakt:

Chcę zebrać grupę na 5 moto + bus 4x4 na trasę Sofia - Morze Czarne ( południe ) przez Rodopy spanko namioty 7-8 dni
Koszt sprzętu ok. 1500 euro nie zależnie od ilości osób ( min.5 max wiadomo 5 moto po 2 osoby plus w busie jeszcze 2 no i ja :).
Paliwo na 800 km około 480 euro liczę 360 litrów na całą karawanę. Bilety na samolot załatwię na osobę około 100 euro w dwie strony.

Termin myslę 15.07.
We wtrorek powieszę stronę na serwerze i dam wam znać.
ODPOWIEDZ