Projekt "Polska na weekend"

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Będąc ostatnio w Portugalii, bez planu, ot po prostu - wybieraliśmy kierunek na mapie i udawało nam się trafić w piękne miejsca, nie zawsze ale zazwyczaj jednak był to strzał w dziesiątkę. Naszła mnie myśl czy na to samo mogę liczyć w naszym kraju ? Dawno już, chyba od lat 90tych nie traktowałem Polski jako celu podróży (nie licząc roweru). Zawsze przemierzałem ją w innym celu, na szybko. Od wspomnianego wcześniej wyjazdu postanowiłem, że teraz będzie inaczej. Może nie zawsze ale mobilizacja jest!
Wyjazdy raczej spontaniczne, bez planowania więc i o doborowe towarzystwo będzie ciężko. Raczej z dala od autostrad bo z nich niewiele widać - barierki, ekrany dźwiękochłonne, wiadukty - nie tego szukam. Gdzie wyląduję, co zobaczę - opisze dla potomnych, a nóż widelec ktoś z Was tego nie widział.

Sobotni piękny poranek, niedawno przestało padać, leniwie podnosi się słonko. Klepnięty wolny poniedziałek... pakuję aparat, mapę kupię na stacji i ruszam.
Na razie na kończących się szosówkach, bo wczoraj nie wyszła mi wymiana opon na kostki ;) Ale są, czekają. Na razie więc nie będę się w bagno ładował.
No nic, czas ruszać, zobaczymy co z tego wyjdzie. Tym razem bez namiotu, zdany na łaskę kolegów. Oby przyjęli ;)
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Kolego, gdybyś wybierał się w moją okolicę - PAMIĘTAJ!!! Spanie i strawę masz gwarantowaną!!! Zapraszam na zDOLNYŚLĄSK!!!
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

U mnie też masz all inclusive 8-)
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
@rek
Posty: 59
Rejestracja: 15 lut 2012, 16:31
Lokalizacja: Konin

a u mnie przewodnika po okolicy ;)
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Dzięki! Z pewnością skorzystam.
Na razie moto do pełnego serwisu, ja muszę odespać i może coś napiszę. Na pewno coś pokażę ) .
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Ernest, zaplanuj weekend 13-15, będę Ci towarzyszył, cel małopolska kraina XT :)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Bajros pisze:Ernest, zaplanuj weekend 13-15, będę Ci towarzyszył, cel małopolska kraina XT :)
Było by cool tylko... nie dał byś rady troszkę inaczej? 14 (max wcześnie rano) - 16 (nawet do nocy) ;) ?
Bo tak to się chyba rozegra....
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

:) No rozegra się, w tych dniach jest zlot XT, myślałem że zczaisz po datach ;-)
Mogę rozważyć przedłużenie weekendu to coś się pokręcimy razem, pozwiedzamy.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Bajros pisze::) No rozegra się, w tych dniach jest zlot XT, myślałem że zczaisz po datach ;-)
Mogę rozważyć przedłużenie weekendu to coś się pokręcimy razem, pozwiedzamy.
Ależ ja wiem :P
Tyle, że robota w sobotę rano mnie jeszcze trzyma :(
Start około 5AM mógłby być, oczywiście jesli możesz lecieć w piatek to jak najbardziej - ja dolecę solo.
P.S. jakie oponki na taką imprezę są polecane ? :) Będą jakieś offy ?

Załatwiaj koniecznie wolny poniedziałek! Taka okazja do wspólnego polatania może się szybko nie powtórzyć!
Ostatnio zmieniony 29 maja 2014, 3:27 przez Neno, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Dla mnie wyjazd w sobote o świcie odpada, chce być na zlocie już w piatek. Ale za to o świcie możemy w czwartek wyjechać i offem polecieć na małopolskę. Wtedy rekomenduję kostki :) Zdzwonimy się jeszcze. Już Ci nie zaśmiecam tematu :-D
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Do tej pory w wąski gronie, tym razem mogę taki wypad zaplanować odpowiednio wcześniej , więc tym samym jest możliwość by Was zaprosić na wspólne poznanie najbliższego mi zakątka Polski - Podlasia i nie tylko....
Zwiedzania nie planuje, raczej zabawa w "pojedźmy tak by nie dotknąć asfaltu". Oczywiście by dostać się na drugą stronę asfaltowej drogi nie planuję motocykli przenosić, budować skoczni... wszystko traktujemy z przymrużeniem oka, odcinki asfaltowe poniżej 1km dopuszczalne ;)

LIMIT (max, dolnego nie ma, my i tak pojedziemy):
- 6 motocykli + organizatorzy

Miejsce zbiórki, START :
Piątek 1.08.2014r godzina 16:00
Stacja benzynowa ORLEN po prawej stronie S8 - Wyszomierz Wielki, mniej więcej w połowie drogi Ostrów Mazowiecka (woj.mazowieckie) - Zambrów (woj.podlaskie).
Na stacji tankujemy motocykle pod korek! Kolejna stacja w sobotę :P
Na spóźnialskich czekamy do 16:30

Kończymy w poniedziałek po południu byście mogli dotrzeć późnym wieczorem/wczesną nocą do domów. Oczywiście można się odłączyć wcześniej - zdaję sobie sprawę, że nie każdy może wziąć wolny poniedziałek. Pierwszeństwo mają osoby, które jadą do poniedziałku, dla reszty robimy listę rezerwowa.
Zgłoszenia na PW, e-mail czy GG 64513.
Tematu nie zaśmiecajmy.

PLAN:
Wyjeździć się po różnych rodzajach dróg nieutwardzonych:
- twarde,szerokie, baaardzo szybkie szutry
- odcinki z błotem (zależnie od pogody)
- drogi polne (trwa, dziury)
- przeprawy przez rzeki
- drogi piaskowe
- dość ciężki odcinki rozryte przez bydło kopytne
- małe hopki
Wieczorem zintegrować się w rozsądny sposób, czyli w taki by móc rano 8:30-9:30 ruszyć w trasę.
Możliwe, że coś zobaczymy po drodze ale nie to jest priorytetem tego wyjazdu.

Wymagania:
- sprawny motocykl
- wyposażenie campingowe - śpimy w namiotach, gotujemy sobie sami (śniadania, kolacje, obiady... no raczej w polu nic nie znajdziemy więc... żywimy się tym co dostaniemy w lokalnym sklepie wyglądem przypominającym te spotykane na Ukrainie). Taki klimat wyjazdu sobie wymyśliliśmy po prostu.
- minimalne doświadczenie z płynną jazdą w terenie (nie na pająka, bo Was nogi rozbolą ;) )
- zasób gotówki na odcinek "z nami", czyli bez dojazdówki, około 400-500zł (jedzenie, paliwo, piwko na wieczór).
- trasa do przejechania na oponach dualowych ( TKC, E07, K60) dla doświadczonych, Ci z minimalnymi doświadczeniami lepiej by byli ubrani nieco agresywniej.
- mnóstwo cierpliwości: trasa nie jest zaplanowana od A do Z, będzie sporo miejsca na improwizację, głownie przy szukaniu miejsc na nocleg, kilkanaście miejsc znam ale nie wiem czy uda nam się do nich dojechać akurat wieczorem.

Pozostałe info:
- trasa w ok. 100% drogami legalnymi (niektórych odcinków nie jestem pewien, ale znaków zakazu nie ma...), więc nie ma co liczyć na mega OFF.
- jeździmy po drogach, nieważne jakiej jakości ale po drogach - nie zjeżdżamy w pola, łąki, lasy!! Liczę na pełna kulturę.
- masz dużego GSa obutego w dobre opony, umiesz jeździć: dasz radę. Co więcej - jeśli jeździsz doskonale, dasz sobie na nim radę zabierając pasażerkę.
- zakupy robimy max 2razy dziennie (nie ma sklepów po drodze) więc uwzględnicie trochę miejsca w bagażu na prowiant/wodę
- tankowanie raz dziennie, kanistry zbędne - ja pewnie będę miał mały zapas, którym się podzielę z potrzebującym.
- prysznic z butelki, chyba, ze uda się akurat dojechać nad wodę: nad jaką nie będę zdradzał - cała trasa ma być dla Was niespodzianką ;)
- nie ma czegoś takiego jak wpisowe, nie jestem organizatorem, za nic nie odpowiadam, ja po prostu zapraszam Was na wspólna przejażdżkę - każdy odpowiada za swoje czyny.
Zapraszam(y)!
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Fajna akcja, gdyby nie urodziny syna to bym sobie zrobił wycieczkę.
h e d o n i z m
ODPOWIEDZ