XTkiem wzdłuż Wisły

Trasy, przygotowania, wspomnienia
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

jako że niedługo zbliża sie moj urlop, nie bardzo pasuje wybrac sie gdzies dalej postanowiłem zrobis coś nietypowgo, wpadł mi pomysł przejazdu wzdłuż Wisły na pd Polski, i tu pytani czy ktoś ma jakieś dośiwadczenia w tym temacie,
Chodzi mi o odcinek od W-wy na południe. chciałbym jechac wałem lub drogami/ścieżkami mozliwie blisko rzeki. Mam gdzieś legalność tej wyprawy, jeden mały XT we wrzesniu nikiomu nie zaszkodzi, chodzi mi oto czy może ktoś jechał i czy wdłuz całej wisły jest wał???
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Pomysł fajny ale jak masz zamiar rozwiązać problem bocznych dopływów i śluz/tam?
Ja osobiście miałem problem żeby wałem i jego okolicami przejechać kilka km w stronę centrum Krakowa. Po pierwsze: małe rzeczki/strumyki/potoki/rowy wpadające do Wisły i nakładanie wielu km żeby znaleźć przeprawę,
-po drugie: dotarłem do stopnia wodnego Kujawy i natrafiłem na ogrodzony teren, nie do objechania, musiałem zawrócić.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nie wiem dlatego się pytam, dobrze ze piszesz, u nas na odcinku
-Grudziądz Toruń latałem po obydwóch stronach Wisły bez problemów, jak są pola to można jechać Wałem.
-Odcinek Toruń Włocławek znam trase 45 km offem z daleka od Wisły po zachodniej stronie,
Włocławek Płock trzeba jechac asfaltem bo jest wyjątkowo wysoki brzeg, ale to ładna trasa przez Golub nad Wisłą (wschodnia strona)
Genrealnie zależy mi nad informacjami o odcinku na pd od W-wy.

Odcinek Grudziądz Włocławek, szacuje na 80-85% off-u.
ODPOWIEDZ