XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Alpy 2016r

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Kalafioro22
Posty: 41
Rejestracja: 03 gru 2015, 19:22
Lokalizacja: Poznań

Witam planuję już od zeszłego roku wyjazd w alpy i dolomity. Głownie jest plan pojeździć po przełęczach według książki '100 alpejskich przełęczy na motocyklu'', Wstępną trasę mam zaplanowaną i wychodziło około 4000km z poznania( coś koło 30 przełęczy) Ja jechałbym z plecaczkiem na xt660z więc tempo turystyczne do 120km/h. Spanie namiot lub domek na kempingu w zależności od miejsca i ceny. Jeśli byliby chętni to pisać.(zawsze lepiej w parę osób jechać)Termin do dogadanie (lipiec lub sierpień)
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

na ile dni planujesz? koniec sierpnia od 27 kto wie kto wie.... jeszcze jest czas ale na tydzień gdzieś wyskakujemy z żonką prawdopodobnie w tym terminie
Kalafioro22
Posty: 41
Rejestracja: 03 gru 2015, 19:22
Lokalizacja: Poznań

Termin do dogadania może być koniec sierpnia, ale wyjazd planowany wstępnie na około 12dni. Plan jest na tyle dni ponieważ najzwyczajniej bedzie trzeba sie śpieszyć.( w zależności co kto chce zobaczyć) Narazie plan jest dośc ambitny, ale myślę że wszystko do dogadania. (Można wyruszyć razem i przez pare dni jechać razem a zaś wy. np. zawrócicie do domu a my jeszcze sie kawałek dalej puścimy).
Awatar użytkownika
X69
Posty: 147
Rejestracja: 29 paź 2015, 11:37
Lokalizacja: Katowice

Zajefajny pomysł te Alpy!
Jest jakaś grupa chętnych?
Jest może jakiś plan? trasa? szczegóły? np: noclegi,

Wstępnie byłbym chętny, nie na całe 12 dni. Może jeszcze namówię kogoś ze znajomych.
Pozdro
Kalafioro22
Posty: 41
Rejestracja: 03 gru 2015, 19:22
Lokalizacja: Poznań

Narazie z chętnych jestem tylko ja z planów to generalnie nic na sztywno nie mam ustalone poza tym że jedziemy w alpy. Generalnie zamysł jest taki aby jak najszybciej dojechać do miejscowości predlitz w austrii, tam przenocować i później według ksiązki nakreśliłem sobie przełęcze które moga być i na pewno są ciekawe. Podam przełecze które ja wybrałem( ale nie jest to sztywno że one muszą być wszystkie) Po kolei zaczynając od miejscowości predlitz:
-TURRACHER HOHENSTRABE
-NOCKALMSTRABE (PŁATNA BODAJŻE 7EURO ALE PODOBNO WARTO)
-KATSCHBERGPASS
-RADSTADTER TAUERNPASS
-DIENTNERSATTEL I FILZENSATTEL
-GROBGLOCKNER HOCHALPENSTRABE
-PASSO DI VALPAROLA
-PASSO DI FALZAREGO
-PASSO DI GIAU
-PASSO DI FEDAIA
-PASSO PORDOI
-PASSO DI CAMPOLONGO
-PASSO DI GARDENA
-PASSO SELLA-SELLAJOCH
-PASSO DI NIGRA
-PASSO DELLA MENDOLA
-PASSO DEL TONALE
-PASSO DI GAVIA
-PASSO DELLO STELVIO
-JAUFEN PASS
-STALLER SATTEL
-FELBERTAUERNPASS
-PASS THURN
Mniej więcej te przełęcze są w planach jak na mapie je sie zaznaczy w tej kolejności co podałem to wyjdzie trasa planowana przeze mnie. Oczywiscie jakby ktos sie zdecydował na wyjazd z mozna trse zmodyfikować nie upieram. punktami must see sa tylko glosglockner istelvio i gavia reszta do dogadania. Noclegi tam gdzie wieczorem jesteśmy tam nocleg.
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Na grossglockner bylem w 2009r. I powiem ze coraz bardziej mnie kusisz. Jednak to zbyt szybko aby podejmowac jakies wiazace decyzje. Sledze temat. Moze jakis tel na priv?
Awatar użytkownika
X69
Posty: 147
Rejestracja: 29 paź 2015, 11:37
Lokalizacja: Katowice

No, pięknie....
Posiedzę nad google maps i oblukam. Wygląda bardzo ciekawie. Czyli na razie wstępnie jest nas XT660Z + XT660X
Trochę czasu jeszcze jest.
Kalafioro22
Posty: 41
Rejestracja: 03 gru 2015, 19:22
Lokalizacja: Poznań

Czasu jest dużo nikogo nikt nie zmusza, ale fajnie by było pojechać chociaż w 2 motki. Termin do dogadania z przewagą na sierpień. Do gajowy ja na gloss nigdy jeszcze nie byłem dlatego po obejrzeniu tych wszystkich zdjęc z innych relacji w końcu chce tam zawitać.
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Tu parę fotek z Grossglocnera
sam dojazd na XTkach to byłby niezły hardcore, bo 1200km trzeba zrobić na dojazd
http://jakubdr750.blogspot.com/2009/07/ ... -2009.html
Kalafioro22
Posty: 41
Rejestracja: 03 gru 2015, 19:22
Lokalizacja: Poznań

Chyba już te zdjecia ogladałem wcześniej. Jak w pierwszy dzień nie dojedzie sie to nic, dokończymy w drugi.
Awatar użytkownika
MadMan
Posty: 55
Rejestracja: 02 gru 2015, 17:53
Lokalizacja: Suchedniów

Niezły plan byłem na Grossglocner w zeszłym roku i widoczki bajka. Prześledź tylko jeszcze ceny bo wjazd na niego kosztuje chyba 20 euro nie wiem jak z innymi trasami.
Jak by to odbywało się w terminie 8-20 to myślę że mógłbym się podpiąć na kilka dni.
Peace
Kalafioro22
Posty: 41
Rejestracja: 03 gru 2015, 19:22
Lokalizacja: Poznań

Niech każdy kto zainteresowany śledzi temat, tak myśle koło czerwca bedzie trzeba wypracować jakiś konsensus co do terminu. Jak to sie uda wtedy można sie numerami na priv powymieniać i jak przyjdzie czas moturzyć :-) . Peace
Awatar użytkownika
X69
Posty: 147
Rejestracja: 29 paź 2015, 11:37
Lokalizacja: Katowice

OK, kole czerwca ustalamy konkrety :!:
Awatar użytkownika
BZ
Posty: 154
Rejestracja: 15 kwie 2015, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Hej!

Nockalmstrasse rzeczywiście warto, nie ważne, że kosztuje. W alpach 7EUR to drobne grosze.

Grossglockner kosztował w 2014 22EUR. Bilet ważny cały dzień, nie ważne ile razy przejeżdżasz bramki. Do tego, w ciągu roku od opłaty, nastepny wjazd to już tylko 8EUR. Generalnie warto tam spędzić cały dzień i śmigać góra-dół.


Pozdrawiam z Leningradu,

Bartek
Kalafioro22
Posty: 41
Rejestracja: 03 gru 2015, 19:22
Lokalizacja: Poznań

Witam tak jak pisałem (jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany), czerwiec nadszedł. Ustalamy termin, mnie osobiście pasowałoby od 6 sierpnia do maksymalnie 21sierpnia oczywiście jeśli wrócimy dzień czy dwa wcześniej nic sie nie stanie. Czekam na propozycje zainteresowanych. Peace :-)
ODPOWIEDZ