XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

15 maja - Portugalia

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Awatar użytkownika
yomek
Posty: 52
Rejestracja: 12 kwie 2015, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Witam,

14-16 maja wybieram się do Portugalii. Powrót 30-31 maja (w zależności od dnia wyjazdu).

Jadę na st. Polen, a potem już Austrią prosto na Lichtenstein i Szwajcarie. W zależności od pogody po drodze ciekawe przełęcze i trasy alpejskie z pominięciem szybkich dróg. W trasie powrotnej przewidywany Mont Black / Chamonix.

Nie wiem jeszcze co we Francji, nie mam koncepcji na ten kraj, może dlatego, że go po prostu go nie lubie. Prawdopodobnie szybszy przelot Prowansją do pł. wybrzeża Hiszpanii.

Następnie pł. hiszpanią do portugalii. Wdłuż oceanu całe wybrzeże do samego Algarve na południu. Tutaj nastawiam się na zwiedzanie (zresztą jak w trakcie całego wypadu). Następnie wpadam do hiszpanii poświęcając uwagę na Andaluzji, szczególnie Granadzie, być może Cordobie, a wcześniej góry Sierra Nevada. Później kontynentalną hiszpanią kieruję się górzystymi trasami na północ w kierunku Andory, uwzględniając na trasie ciekawe malownicze miasteczka.

Kolejno powrót Francją (być może samym południe), a następnie znów trasami alpejskimi w kierunki PL.

Przykładowe traski alpejskie w drodze "do':

https://goo.gl/m8IO9G
https://goo.gl/Pr25vM

Nocuje na campingach, ale oczywiście w przypadku deszczu rozważam inne opcje.

Chętnych zapraszam do dyskusji i rozważenia propozycji. Aktualnie jedziemy w 2 maszyny.
Pozdrawiam: :)
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Bardzo dobry plan. Odnośnie Hiszpanii warto zahaczyć o Cadiz (Kadyks), Tarifa (najbliżej od Afryki jak się da.. poza tym europejska stolica kite surfingu) W drodze do Granady bardzo polecam z Malagi pojechać do miejscowości Ronda! Takich winkli nie uraczysz w naszym kraju poza tym miasto bardzo malownicze z super wąwozem. Granada i Alhambra.. must see. Okolice Saragossy - był tam ostatnio Neno z ekipą, patrząc na foty również polecam.

Jeśli weźmiesz pod uwagę zmianę planów i uda ci się dotrzeć w okolice Alicante do 16 maja to zupełnie przypadkowo tam będę i mogę Was przenocować. Pozdro i zazdroszczę wycieczki!
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
yomek
Posty: 52
Rejestracja: 12 kwie 2015, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Dziękuje za sugestie, co do Ronda - myślę że mogę jak najbardziej skorzystać :) Co do Tarify - czas zweryfikuje wszystko. Prześledzą mapę, sprawdzę również Alhambre i Neno, takie sugestie zawsze jak najbardziej cenne.

Co do Alicante, to moge jedynie podziekować za zaproszenie, niestety kompletnie nam nie jest po drodze. Z kolei byłem w tym okolicach kilkukrotnie i okolica z pewnością godna uwagi, zresztą... jak cała Hiszpania ehhh :)
Pozdrawiam: :)
ODPOWIEDZ