XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Nocleg w Czechach/Słowacji?

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Cześć,

Przyznaję, że trochę niemotocyklowo, bo na czterech kółkach, ale mam nadzieję, że wybaczycie... ;-)
Wybieram się z rodzinką do Chorwacji i chcemy przenocować gdzieś w połowie drogi. Nie wybrałem jeszcze czy jedziemy przez Czechy, czy Słowację. Możecie polecić jakąś miejscówkę na nocleg, typu camping z domkami albo przyczepami do wynajęcia?

Dzięki z górki :mrgreen:
Terefere
Awatar użytkownika
astro
Posty: 226
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:47
Lokalizacja: Poznań

Ostatnio z Raczkiem nocowaliśmy w tym pensjonacie
(ale może Ci być nie po drodze)

http://www.nacymbalku.com/www/cz/ubytovani/

750 koron, za pokój 3 łóżkowy z łazienką (mogłaby być lepsza).
Śniadanie - 50 koron od osoby (raz były 3 jajka sadzone z plastrami boczku i szynki, a następnego dnia talerz wędlin dla każdego) .

Bardzo miła właścicielka. Rozumie po polsku, więc można dzwonić (i najlepiej tak rezerwować, bo jak zarezerwowaliśmy przez booking.com to nas wyszło drożej).
Trzeba rezerwować wcześniej bo ma tylko kilka pokoi i szybko się zapełniają.

ps. piwo z beczki po 25 koron kufel. Jak siedzieliśmy wieczorem do późna a gospodyni chciała iść spać to nam zostawiła dostęp do baru byśmy sobie sami nalewali i tylko poprosiła byśmy zapisali ile zeszło piw i przed wyjściem zgasili światło.
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Koleżanka spała przed Graz'em, 33eur za 2 osoby.
Jak chcesz to podpytam o namiar.
h e d o n i z m
wuj
Posty: 21
Rejestracja: 18 sie 2015, 14:00
Lokalizacja: podlasie

Może nie dokońca w temacie.
Ja jechałem przez Słowację i przed samą granicą Węgierską jeszcze na ekspresówce było ograniczenie najpierw do 100km/h, a kończyło się na 40km/h, oczywiście było z górki i oczywiście stali z radarem. Zawołali 300eu :cry: zdjęcia nie pokazali, ponoć było 76km/h, wziłą w łapę 150eu bo kwitu nie dostałem za to dowiedziałem się że ekspresówki też są płatne (200eu za brak winety - której nie miałem bo uznałem że nie opłaca się kupować na 20km autostrady i lepiej ją objechać bokiem). Zanim wziął te 150eu powiedział mi że może wystawić kredytowy, ale wtedy będzie musiał zabrać prawko, a zwrócą jak zapłacę za mandat.

W drodze powrotnej (~ 2 rano) widziałem sporo patroli na "wioskach", żaden nie spał, każdy przyczajony z radarem więc jak przyjdzie Ci wracać nocą to uważaj.
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3301
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

mroova, Kiedy jedziecie, gdzie dokładnie?
Dobre zapytanie co do noclegów po drodze do CH.
Też planujemy trip rodzinny bryką, 10 września na jakieś 9 dni. Cel Szybenik.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Już sobie zabukowałem na Słowacji niedaleko granicy z Austrią. Myślałem, żeby dojechać gdzieś w okolice Wiednia pierwszego dnia, ale tam ceny zaporowe...
wuj, dzięki za ostrzeżenie, będę się pilnował 8-)

Bajros, to zrobimy jakąś ustawkę na miejscu :mrgreen: Szczegóły na priv.
Terefere
ODPOWIEDZ