XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Maroko OFFem - majówka 2017

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Zapraszam na wyjazd do Maroka, start i meta w Marrakeszu.
Termin początkowy ruchomy (22-25.04), każdy przylatuje tak jak może, kończymy wszyscy razem w niedzielę 7 maja. W poniedziałek loty powrotne do kraju.
Wyjazd w małej grupie, podróżne enduro GS 800-1200. Mniejsze motocykle i bardziej doświadczonych ludzi mogę "puścić po traku" na bardziej wymagające odcinki.

Budżet:
- samoloty w obie strony 700-900zł, loty 7-22h z jedną lub dwiema przesiadkami: im wcześniej kupione tym krótsze i tańsze
- paliwo na około 3500km 700zł (przy spalaniu ok. 5L/100km)
- osobodzień (bez kosztów paliwa): 5-25 euro, w zależności gdzie danego dnia będziemy spali i jak się żywili
- ubezpieczenie KL i NNW ok.120 zł
- całość w okolicach 6.500 zł (+/-10%) włączając w to również transport motocykla do i z Marrakeszu.

Do zwiedzenia/zobaczenia (trasa OFF + ON) znane i obowiązkowe miejsca typu: łuk skalny na plaży Legzira, niebieskie skały w Tafraout, Merzouga i jej wydmy Erg Chebbi... a do tego mnóstwo mało znanych miejsc w które nie zaglądają raczej podróżni, w każdym razie niezbyt często. Oprócz tego wiele niezapomnianych noclegów pod namiotem, mnóstwo malowniczych tras - o różnym stopniu trudności, większość z zacięciem OFF, który można oczywiście objechać asfaltem.
Opony typu kostka - obowiązkowo, najlepiej nowe.

Niebawem będę kupował bilety dla grupy, załatwiał ubezpieczenie.
Zapraszam do kontaktu, zostały 4 wolne miejsca.
Przygoda czeka!

Możliwa asysta samochodu terenowego i jazda na lekko, z bukłakiem z wodą na plecach i aparatem w kieszeni.

Obrazkowo to co nas może czekać :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

przezswiat.eu/wyprawy/maroko ( UWAGA: w majówkę ruszamy i kończymy w Marrakeszu)
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Jako plecak nie da rady co nie? Ale kusisz... ;)
Awatar użytkownika
Fuczak
Posty: 445
Rejestracja: 07 wrz 2008, 21:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Niestety łuk skalny już jest historią :/
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Może teraz z racji kupy gruzu można popędzić górą :)
Strasznie żałuję, że inaczej tego nie rozegrałem.
Będę w Torrevieja od 26kw do 7 maja :(
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
ODPOWIEDZ