XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Alpy niemieckie, Alpy austryjackie. Sezon 2019

Trasy, przygotowania, wspomnienia
manolt120k
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:01
Lokalizacja: Monachium

Witam, jestem przedstawicielem xt 660 R na dolny rejon Bawarii. Może zbierzemy grupę chętnych, na alpejskie jazdy.Z racji tego iż mieszkam około 80 km od Alp, znam dość dobrze topografie owych terenów. Malownicze trasy, muzea, górskie rozlewiska, piękne jeziora znajdujące się na trasie. Sezon się zbliża ... Co o tym sądzicie???
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Doskonały pomysł. Czy twoje trasy to tylko asfalt czy np da się gdzieś wjechać chociażby szutrówką?
Czy legalne jest spanie w namiocie?
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
manolt120k
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:01
Lokalizacja: Monachium

Niestety, Niemcy i Austria to tylko asfalt. Możliwe że jest coś we Włoszech do zjazdu na bok, szczerze mówiąc nie wiem (jeszcze) jak tam wygląda temat szutrów, aż tak daleko się nie zapuszczałem. Natomiast De oferuje nam Deutsche Alpenstrasse oraz kilka pobocznych tras koło niej. Austria Grossglocknerstrasse. Brak asfaltu rekompensują nam piękne winkle, góry i widoki. To tak na szybko. Oczywiście namioty wskazane, są zapewne pola namiotowe do tego przeznaczone. Jednak trzeba pogrzebać w temacie. Rzuciłem hasło sezon 2019 tak na zachętę i może może coś wypali.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Herf Bawaria to chyba Oktoberfest więc można by połączyć przyjemne z pożytecznym XD
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
maras-mws
Posty: 27
Rejestracja: 12 sty 2019, 10:09
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

manolt120k pisze:Niestety, Niemcy i Austria to tylko asfalt. Możliwe że jest coś we Włoszech do zjazdu na bok, szczerze mówiąc nie wiem (jeszcze) jak tam wygląda temat szutrów, aż tak daleko się nie zapuszczałem. Natomiast De oferuje nam Deutsche Alpenstrasse oraz kilka pobocznych tras koło niej. Austria Grossglocknerstrasse. Brak asfaltu rekompensują nam piękne winkle, góry i widoki. To tak na szybko. Oczywiście namioty wskazane, są zapewne pola namiotowe do tego przeznaczone. Jednak trzeba pogrzebać w temacie. Rzuciłem hasło sezon 2019 tak na zachętę i może może coś wypali.
W Niemczech na razie szlak TET wyznaczony jest tylko na północy kraju - wschód-zachód i na północ.

W Austrii ma być udostępniony do lata 2018 i zapowiada się ciałkiem ciekawie, ma prowadzić od granicy z Czechami do Włoch.
TET Austria


We Włoszech jest dalej track na południe i na zachód do Francji.

Główne trasy widokowe w Alpach austriackich i włoskich (Grossglockner, Stelvio, itp.) latem oblegają dzikie tłumy ;) ale i tak jest pięknie.

Tu krótka relacja z naszego wypadu w Alpy w sierpniu 2018
--
Marek [maras-mws]
KTM EXC-R 450
Triumph Tiger 800 XCx
była XT660R
manolt120k
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:01
Lokalizacja: Monachium

Szczerze mówiąc nie wiem jak wygląda temat TET, natomiast będę to monitorował.
Ciekawym tematem, który częściowo przejechałem jest Niemiecki Szlak Alpejski (połączony ze zlotem zabytkowych w dniach 2.07-6.07.19) Długość około 450 km. Start okolice pięknego jeziora królewskiego w Berchtesgadener Land,( możliwość pływania łódkami, kościoły, zabytki, wyspy,kolejki górskie) aż do granicy 3 państw: Szwajcaria, Austria, Niemcy-> jeziora Bodeńskiego. Tam możliwość dalszej jazdy w 3 państwach. Mapka Trasa na Grossglockner również bardzo ciekawa, jednak przy weekendzie lepiej jej unikać. Taki jest mój kierunek. Może ktoś ma jakieś inne tematy? Chorwacja?
ODPOWIEDZ