XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Gruzja & Armenia, czerwiec 2019

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Buła666
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2015, 20:04
Lokalizacja: Katowice

Z początkiem czerwca 2019 wybieram się do Gruzji i Armenii. Trasa wiedzie przez Turcję. Łącznie ok. 10500 km. Przewidywany czas: 21 dni.
Niestety mój kompan podróży się wysypał i szukam Śmiałka, który również chce jechać w tamte strony.

Link do katalogu na dysku Google, w nim znajduje się PDF z aktualnymi informacjami:
https://drive.google.com/open?id=1XauJU ... HB2UsQ8MUj
Dzik jest dziki, dzik jest zły,
Dzik ma bardzo ostre kły.
Kto spotyka w mieście dzika,
Ten do domu szybko zmyka.
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Parę osób z forum wybiera się, ale we wrześniu.
Trochę tak na około jedziesz. Czemu nie tniesz przez Słowację?

Ps. Jeśli chodzi o koszty to dochodzi jeszcze obowiązkowe ubezpieczenie OC w Gruzji, chyba 45 lari.
"Z dniem 1 marca 2018 roku wprowadzono w Gruzji obowiązek posiadania ubezpieczenia komunikacyjnego OC dla posiadaczy pojazdów zarejestrowanych poza Gruzją poruszających się po terytorium kraju na cały okres pobytu. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia OC m.in. na przejściach granicznych, w bankach i u gruzińskich firm ubezpieczeniowych. W przypadku poruszania się w Gruzji bez ubezpieczenia przewidziano karę dla kierowcy w wysokości od 100 do 200 GEL."
h e d o n i z m
Buła666
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2015, 20:04
Lokalizacja: Katowice

Zaktualizowałem Mapkę oraz PDF ; )
Od razu miało być na przestrzał przez Słowację, tym bardziej, że droga tam jest bardzo fajna, coś pokiełbasiłem.

Dzięki za informację o OC w Gruzji.

Widziałem, że @Mirmil, coś napisał o kolejnym wyjeździe, ale brak konkretnego tematu.
Czy możesz podać jakiś kontakt do pozostałych osób?
Dzik jest dziki, dzik jest zły,
Dzik ma bardzo ostre kły.
Kto spotyka w mieście dzika,
Ten do domu szybko zmyka.
Mirmil
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2012, 8:38
Lokalizacja: Mielec

Buła666 pisze: Widziałem, że @Mirmil, coś napisał o kolejnym wyjeździe, ale brak konkretnego tematu.
Czy możesz podać jakiś kontakt do pozostałych osób?
Organizuje w tym roku dwa wyjazdy do Gruzji i Armeni.
Czerwiec i wrzesien
Na wrzesien juz miejsc brak, ale jedzie kilka motocykli xt660R

Na czerwwiec mam jeszcze 5 miejsc wolnych, jada motocykle sredniej i wiekszej wagi, czyli xt600, xl650, transap600, xrv750, crf1000

Trasa, ktora zaplanowales omija niestety wiekszosc fajnych miejsc.
W Turcji omijasz Kapadocje, Nemrut dahg, Menrut Gulu, jezioro VAN.

W Gruzji i Armeni podobnie.
Wjezdzasz i wyjezdzasz tym samym przejsciem, gdy 200 km dalej masz bardzo fajne przejscie w gorach( Vale)
W gruzji omijasz Svanetie, Tuszetie, Chewsuretie, Vashlovani.
W Armeni Karabach
Za to w Armeni duzy plus to worek Armenski, przy granicy z Iranem oraz jezioro Kiri.
twoja trasa to typowa trasa ON road, omijajaca szutrowe drogi i atrakcje do ktorych te drogi prowadza.

Chcesz zrobic ponad 10 000 km, realnie wyjdzie 11-11500. w 3 tygodnie, czyli po 550 km dziennie.
Wg mnie bardzo duzo.
Rozumiem, ze lubisz napierniczac kilometry po asfalcie.
ODPOWIEDZ