Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Bajros pisze:Ja poproszę o wyjaśnienie co to takiego?
Bajros to sposób na naprawę opony w której jest dziura np: http://www.moto.allegro.pl/item84285784 ... 1_54q.html
Z tego co ja się dowiedziałem to sa to opony które nie przeszły testów typu wyważanie itp. i już w fabryce są nawiercane by nie mogły zostać użyte. Kupiłem taką oponę do XLki za 100we z wysyłką. Zamontuję i pośmigam zobaczymy co z tego wyjdzie. Tylko teraz się tak zastanawiam czy zakładać dętkę czy nie bo w XL nie potrzeba dętek. Ogladałem dokładnie tą oponę oprócz grzybka jest podklejana od spodu więc myślę że wszystko powinno być ok
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

ja miałem taki kołek który wchodził jeszcze ze 3 cm do środka opony.. podobno tak naprawiają u naszych sąsiadów z zachodu, nawet opony nie trzeba zdejmować..
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
kobial1
Posty: 23
Rejestracja: 04 sie 2009, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Mi dzisiaj udało się wyrwać oponkę Pirelli Dragon MRT02 za jedyne 290zł. Tak nowa z końca 2007 roku. Czuje, że idzie wiosna ;)
maykelos
Posty: 29
Rejestracja: 24 lis 2009, 0:37
Lokalizacja: Łomża

Zamierzam kupić nowe opony do mojego XTeka, użytkowanie to 50% asfalt 50% teren (szutry, leśne drogi), zastanawiam się nad mitasami e07 ewentualnie e09, czy ktoś was jeździ na tych oponach i może podzielić się opinia na ich temat?
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

powinieneś znaleźć odpowiedź na pytanie jak tylko przeczytasz cały temat
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

http://xt660.pl/viewtopic.php?t=80&highlight=e-09


Tu tez cos znajdziesz co Cie interesuje
Awatar użytkownika
tomo203
Posty: 39
Rejestracja: 23 lip 2009, 7:17
Lokalizacja: płock

Ja dostałem od "Mikołaja na gwiazdkę" komplecik Continental TKC80 :), pewnie będe sprzedawał moje Metzeler-y, stan super po przebiegu ok 4tys, rok 2008, jak by ktoś był zaineresowany to prosze na prv
Obrazek
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

tomo203 pisze:Ja dostałem od "Mikołaja na gwiazdkę" komplecik Continental TKC80
tomo203, Mikołaj się pomylił te opony miały trafić do mnie, znowu coś popieprzyli w tej Laponi ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

tomo203 pisze: będe sprzedawał moje Metzeler-y
opony na prezent bardzo fajna rzecz. Sugeruję abyś wystawił temat w dziale giełda, że chcesz sprzedać Metzeler-y.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Poczytałem, popratrzyłem i jestem glupszy niz bylem... :-/
40% po czarnym reszta to glownie czyste drogi gruntowe, piaszczyste, mniej bagna i trawy...
Na tył do eRki E09 wydaje sie byc najrozsądniejsza ale czy za szybko mi nie zejdzie...
Na przod nie mam pojecia...
O ile przod zostawie w fabrycznym rozmiarze o tyle tył zastanawiam sie nad szerokoscią...
No i zebym sie na asfalcie nie zabil ;-)
Pomozecie :?: :mrgreen:
Awatar użytkownika
DocoFx
Posty: 317
Rejestracja: 01 maja 2009, 11:20
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Kontakt:

Ja jeżdżę na E09 i dają rade. Jak nie jeździsz dużo na kole to mogą pociągnąć długo. Opona przystosowana do ciężkiego enduro. Ja mam 140 z tyłu. Nawet na mokrym nie jest najgorzej. Jak byś chciał założył co-2 to jest już hardcore. Jechałem za kolesiem on z dziewczyną i widać na zakrętach jak opona(co2) szuka boków. Nie złożysz się tak jak na e09 w zakręt. To co robi c02 w terenie to nie da się porównać do E09.
Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych. Tylko są ci pozamykani w zakładach i Ci którzy nie zostali przebadani.
Awatar użytkownika
golon
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2008, 19:01
Lokalizacja: madryt

witam...
znalazłem w sieci taką stronkę z oponami:

http://www7.netcar.pl/opony/motocyklowe ... ,0,sz.html

w najbliższym czasie zamierzam zmienić opony w mojej R-ce.
spodobała mi się opona Metzeler Enduro 3 Sahara i tak się zastanawiam czy ktoś z Was przetestował już taką oponkę na swoim motocyklu, lub czy posiadacie jakąś informację na jej temat, i czy warto kupić za taką cenę? Zależałoby mi na lepszych parametrach w terenie od opony seryjnie montowanej, no i ważne by na asfalcie też się spisywała.



? ?
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Od razu powiem że drogie tam są oponki
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
DocoFx
Posty: 317
Rejestracja: 01 maja 2009, 11:20
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Kontakt:

golon pisze:Metzeler Enduro 3 Sahara
Sam się zastanawiałem nad odpowiednikiem tych opon tj. Mitas E07(Lepsza cena)
jestem ciekaw opini.

[ Dodano: 2010-01-28, 17:48 ]
"Ja w minionym sezonie załozyłem nówke i przejechałem 11000km (a opona nie kwalifikuje sie wcale do wymiany) min do Chorwacji, nie chałasują, dobrze trzymają i jak widzisz robia duże przebiegi. A i w terenie o ile nie ma dużego błota albo piachu moża spokojnie jechać.
Opona przednia jest po tym przebiegu w takim stanie ze spokojnie jeszcze pojeździ."
Znalezione w sieci.
A co do piachu to podobno E07 lepsze o E09. A na E09 i tak w błocie , glinie nie ma takiej jazdy bo opona ma kwadratowe kostki i się zaraz zakleja. Do takiego terenu tylko opona o stożkowych kostkach .
Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych. Tylko są ci pozamykani w zakładach i Ci którzy nie zostali przebadani.
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

no to powiedzmy ze e-09 na tyl i w rozmiarze 140 sie spisuje i mozesz mi polecic, takDocoFx??
a co do przodu??
ODPOWIEDZ