Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Yahoo pisze:Czuję się jak psychoterapeuta
Dobre :-D
A tych sprzedawców nie znam :-/
Jak znasz model to szukaj na allegro ;-)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Co do karoo to jadąć serpentynami wczoraj w Bieszczadach w momencie jak był suchy asfalt (czyli rzadko w dniu wczorajszym) zostało mi pół ostatniej kostki do zamknięcia opony. Więcej nie próbowałem bo w przypadku gleby nie chciał bym się wbić w barierkę przy drodze
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ja E-09 zamykam cale :mrgreen: i za pól ceny "wykorzystaj trzykrotnie to za co płacisz"
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

ja E09 przod i tyl tez zamykam cale ale w terenie :-D
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

arrasq i jak tam oponki??
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

poki co oswajam się z nimi. wszyscy narzekali na przód E-09 a póki co własności podczas jazdy off są rewelacyjne. Na czarnym fakt, pewności one nie dają i na zakrętach taboretem mnie można wyprzedzić ale szukałem czegoś do jazdy typowo off i wydaje się że znalazłem. Co do tyłu to: nie ma piachu żeby się nie wygrzebał, z błotem ciut problemu ale wtedy trzeba dać przez chwilę w palnik żeby się oczyściła i jest ok. Gdyby na przód dać coś bardziej pod C-21 albo Shinko SR244 to śmiało można latać 50/50 a tak to przewaga off
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

E-09 na przód jest do kitu!!! C-21 rządzi!!!
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Pancio, argumety!! czego oczekujesz od opony i co sprawia ze wg Ciebie jest do kitu?
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

E-09 z przodu ma za równa kostkę i w terenie się slizga!! Nie zrywa brzegami, to samo się tyczy środka opony!! Własnie dlatego na asfalcie dłużej wytrzymuje i bardziej się nadaje na czarne!! Co do C-21 w terenie jest naprawdę świetna, trzyma się jak przyklejona dobrze się oczyszcza ( stozkowa kostka ) zwrotnosc wzorowa!! Jeżeli chodzi o asfalt na początku jest ciężko lekko podrzuca i się slizga, ale jak się ja trochę zjedzie to tez daje radę. Dlatego arrasq dziwią mnie Twoje wnioski i fakty??? Czy to są Twoje pierwsze opony terenowe???
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

http://www.allegro.pl/item1025178381_cross_enduro_nowa_opona_kostka_21_x_3_00_vrm_022.html

Miałem przyjemnosc kilka dni polatać ttr'ką na tych gumach i w piachu nie ma porównania. e-09 lepiej prowadzi. Na łące i luźnej ziemi naprawde spisują się bardzo dobrze(im luźniej tym lepiej). Zapewne w doswiadczeniu off do pięt Ci nie dorastam i zdarłeś wiecej opon motocykolwych niż ja widziałem w życiu ale takie jest moje-amatora zdanie na temat tej gumy...
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Załóż C-21 i pojezdzij w terenie!!!
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

pomyślę kiedy E-09 się skończy...
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dziś założyłem Mitasy E-07 i jestem super zadowolony :-D na asfalcie jeszcze ich nie wyczułem, ale po dzisiejszej jeździe po szutrach i polanach to super :-P
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Opony SHINKO E703
A co myślicie o takich gumach ?? Ja po terenie leciutkim śmigam raczej a jako jedne z niewielu opon enduro mają indeks prędkości do 180km/h co zapewne przekłada się na wysoką stabilność na asfalcie ??
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
Awatar użytkownika
Yahoo
Posty: 145
Rejestracja: 21 mar 2009, 21:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk (Sudety)

Właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem parki TKC80. :-D
Mam nadzieję, że decyzja zakupu właśnie tej pozycji okaże się jak najbardziej trafną (-strzał w 10).
Teraz szukam nowego "zmieniacza" opon, co by zgrabnie przeobraził mojego XT-ka w nowe szaty.
- Ceną wielkości jest odpowiedzialność...
...towarzyszką mądrości jest cierpliwość.
ODPOWIEDZ