Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
marcins
Posty: 95
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:59
Lokalizacja: podkarpacie

Yahoo , możesz napisać gdzie kupiłes TKC80 i w jakich rozmiarach ( mam na mysli tył 130 czy 140 )
dzięki
marcins
Awatar użytkownika
Yahoo
Posty: 145
Rejestracja: 21 mar 2009, 21:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk (Sudety)

FRONT:90/90-21 54S TT
TYŁ: 130/80-17 65S TT
Nie korzystałem z tego sklepu internetowego, ale jest to bardzo ciekawa, godna uwagi propozycja:
http://www.conti-bike.pl/index.php?cPath=22
Ja kupiłem u gościa, który oferował oponki do sprzedaży za pośrednictwem Allegro.
Jako, że pochodzi on z okolicy moich stron (Szczytna-Dolny Śląsk) skorzystałem właśnie z tej oferty (sam się po nie dziabnąłem).Jak chcesz mogę dać Ci do niego fon-number.
Zmieniam "kapcie" pierwszy raz, więc nie chciałem w ciemno ryzykować 140 (nie wiem, jak technicznie współgrają z moto?)
- Ceną wielkości jest odpowiedzialność...
...towarzyszką mądrości jest cierpliwość.
Awatar użytkownika
marcins
Posty: 95
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:59
Lokalizacja: podkarpacie

Dziękuje za info Yahoo :-) .
Po dzisiejszych przemysleniach ja jednak zdecyduje sie na pirelli mt 21 przód i mitas 09 tył.
Czas pokaże , czy to była dobra decyzja :-P
pozdrawiam
marcins

edycja , jednak na przód TKC 80 , pirelli nie do kupienia od ręki a ja jestem palączka :D:D

Jeszcze jedno pytanie chłopaki , domyslam sie, ze dętka z opony 130 rozciągnie sie pokojnie na tyle aby działac sprawnie z opona 140 ? dobry tok myslenia ? czy tez trzeba zakupić
szerszą dętkę ?
pozdrawiam
marcins
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Detka może być w tym rozmiarze, ale jak już zmieniasz oponki na terenowe to zmien sobie od razu detki na grubsze i wzmocnione!! Koszt takiej dobrej detki to około 100pln.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
marcins
Posty: 95
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:59
Lokalizacja: podkarpacie

pancio pisze:Detka może być w tym rozmiarze, ale jak już zmieniasz oponki na terenowe to zmien sobie od razu detki na grubsze i wzmocnione!! Koszt takiej dobrej detki to około 100pln.
co ja bym zrobił bez was chłopaki :mrgreen:
Pańcio , jak z rozmiarówką detek , rozmiary w calach i nie za bardzo jarzę
pozdrawiam
marcins
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Rozmiar na dętce masz napisany najważniejsze żeby cale sie zgadzały 21" 17" . Jak weżmiesz 130 na opone 140 to tez nic sie nie stanie.


p.s. Ostrzegam pancio bez ''ń'' :mrgreen:
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
marcins
Posty: 95
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:59
Lokalizacja: podkarpacie

Zrobione .
Wymieniłem laczki na tkc80 przód i mitas e09 tył . Panowie toż to inny motor w prowadzeniu :mrgreen: . Idzie elegancko i w końcu wiem co "przód" ma na mysli .
Obrazek

tylko na kościołowe potrki papra spod przedniej hahahaha :lol:
Obrazek

Pancio , mam nadzwyczajny dar do przekręcania wyrazów :-P

pozdrawiam
marcins
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

noo na zloty to bym musiał takie laćki zakładać :D i by mi nie było równych w terenie :mrgreen: (Pancio wybacz :P )
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Spoko chlopacy własnie testuje nowa oponke na przód w dobrej cenie i jestem miłe zaskoczony. Opona Motoz Sahara jeżeli chodzi o teren jest lepsza od E-09 i się świetnie sprawuje na kamienistym podłożu różnego rodzaju. Jeżeli chodzi o asfalt to przegrywa:( ale i tak się trzyma po japońsku ;-) póki co zrobiłem na niej 1800km. W tym 1650 asfaltem z czego 800 w deszczu :mrgreen: ślad zużycia widoczny ale nie powalajacy + pare naderwanych kostek :mrgreen:.... To narazie tyle. A co do TKC80 na przód to opona jest za twarda i kostka jest za równa, co nam daje długo na asfalcie wytrzyma....

[ Dodano: 2010-05-24, 10:32 ]
W weekend oglądałem nowe opony Mitas E-10 mi nie przypadły do gustu, ale będzie to oponka dla fanów TKC i Karoo. Kostka bardzo podobna do TKC ładnie wyprofilowana rowna na bokach :cry:. Oponki są bezdętkowe i mają dodatkową warstwę jakiejś tam gumy. Rozmiarówka średnio rozwinięta, ale na tył jest dostępna o szerokości 150 :mrgreen: główne przeznaczenie to motocykle ciężkie enduraki. Jak z żywotnością Czesi mówią, że dłużej pociągnie jak TKC, co do ceny na tył koło 350PLN. przód milion mniej.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
pio98
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2010, 12:51
Lokalizacja: Nowa Sól

Witam jestem nowy kupiłem XT660R z 2006 r na tyle mam Michelin Sirac nowa przednia opona do wymiany na lekkim terenie wydaje mi się, że tył słabo trzyma jaką oponę polecicie na przód jazda głównie na asfalcie ale teren takze można przyjąć 40% teren i 60 asfalt co najlepiej dobrać????
Jakieś doświadczenia z Michelin??

Piotrek
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

pio98, a prześledziłeś ten wątek w całości? - o oponach do R było już sporo dywagacji i rekomendacji użytkowników.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
pio98
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2010, 12:51
Lokalizacja: Nowa Sól

Tak przeglądnąłem cały wątek i zastanawiam się nad mitas E-07 przód, jak wygląda zachowanie tej opony na asfalcie i czy mocno hałasuje.
Jak sądzicie będzie to dobre połączenie z Sirac
Piotrek

[ Dodano: 2010-06-01, 11:31 ]
A może TKC 80 sam już nie wiem???
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ja mam E-07 i na szutry, polany i suchy asfalt świetna. Nie uważam by specjalnie hałasowała. Na mokrym trochę się ślizgają. Jako opony 60 asfalt 40 teren świetnie się spisują. Jak chcesz jeździć w terenie ale nie chcesz kostek to albo E-07 albo Heidenau'y K60. Jak chcesz kostke to E-09 a jak Cie stać to TKC
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
rnk
Posty: 9
Rejestracja: 24 lut 2009, 2:13
Lokalizacja: Trójmiasto/Brodnica

Mam pytanie czy da rade zalożyć do XTX (orginalna felga) na tył heidenau k60 w rozmiarze 130/80/17 czy jest to zły pomysł? Pytam bo mam w możliwość kupienia w bardzo dobrej cene. Obecnie mam k73 160/60/17 ale w terenie srednio sobie radzi i szybko schodzi na asfalcie.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

rnk pisze:Mam pytanie czy da rade zalożyć do XTX (orginalna felga) na tył heidenau k60 w rozmiarze 130/80/17
Ja mam K60, ale w rozmiarze 150/70/17 , 130 jest trochę wąska do felgi od X.
Poza tym K60 w tym rozmiarze ma bardzo niski bieżnik - połowa wysokości mojego rozmiaru i pewnie dlatego jest tania.
ODPOWIEDZ