Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

bonzo pisze:W enduro to żaden problem ale do szybszego motocykla nie zdecydował bym się na tego typu naprawiane opony.
Sprawa oczywista :twisted:
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

W tym sezonie założyłem komplet nowych Pirelli MT60RS corsa, wcześniej testowałem te opony osobno(raz przód, raz tył) ze względu na trudności z dostaniem ich. Komplet świeży bo zrobiłem na nim 1500km ale w zróżnicowanych warunkach (miasto, trasa, bezdroża, wizyta na torze). Opona uważam jedna z lepszych uniwersalnych do supermoto. Moje odczucia same pozytywne:
- świetne trzymanie w zakrętach
- nie boi się bezdroży, idzie po piachu, błocie i co ważne szybko się oczyszcza
- na torze, złożenie maks do podnóżków, odkręcałem gaz na maxa i o uślizgu nie było mowy, na dohamowaniach z redukcją trochę mało stabilnie (podskakiwanie) ale wydaje mi się, że to nie kwestia opony a mojego braku umiejętności szybkiego redukowania i składania się w zakręt :->

Miałem już seryjne Pirelli Diablo Strada, Heidenau K73, Dunlop Mutant i Pirelli MT60RS corsa i tą ostatnią uważam za najlepiej się sprawdzającą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Bajros, fajnie je masz zamknięte :) Ale wygląda jakby mało powietrza było?
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Z tego co pamiętam to sprawdzałem ciśnienie, ale przed wyjazdem więc na zimnej oponie, zdjęcia zrobione po zjeździe z toru więc na ciepło ciśnienie na pewno było inne ;-)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
gkogut
Posty: 119
Rejestracja: 19 mar 2009, 9:49
Lokalizacja: Podkowa Leśna

A ja mam takie pytanko co do Metzelera Karoo. Czym właściwie różni się Metzeler Karoo od Koroo T ?
Może ktoś opisać swoje doświadczenia z tymi oponami ?
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3620
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

pewnie o to chodzi
T = tubeless (czyli bezdętkowa)
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

T to chyba treveler. Miałem karoo i z tego co pamiętam jedna była bardziej terenowa druga bardziej szosowa.
Doświadczenia gdzieś na forum opisywałem. Bardzo fajna opona dual sport. Główny konkurent TKC80. W terenie chyba nawet trochę lepsza niż TKC. Z tego co pamiętam to nie było rozmiaru 130 do XTka i kupiłem 140.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
gkogut
Posty: 119
Rejestracja: 19 mar 2009, 9:49
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Już wiem jaka jest różnica między Karoo a Karoo T.
Karoo T ma grubszą (większa powierzchnia) kostkę i jest bardziej asfaltowa. Zwykłe Karoo ma kostkę drobniejszą (bardziej terenową).
Awatar użytkownika
franek89
Posty: 41
Rejestracja: 09 mar 2012, 22:08
Lokalizacja: Gniezno

Bajros jak wygląda zużycie MT60RS Corsa w stosunku do Mutantów?
mariusz.malczyk
Posty: 29
Rejestracja: 27 lip 2012, 14:35
Lokalizacja: Szwecja

polecam jednak MT60RS Corsa przyczepność naprawdę dobra nie tylko na czarnym :D
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

franek89 pisze:Bajros jak wygląda zużycie MT60RS Corsa w stosunku do Mutantów?
Franek, w moim odczuciu obie opony mają zbliżone zużycie na XTku.
Na pierwszy rzut oka ze względu na głębszy bieżnik MT schodzą szybciej ale to według mnie tylko złudzenie :)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Bajros, a mógłbyś napisać na ile (w Twoim przypadku) wystarczają MT60RS? Ewentualnie ile już zrobiłeś i na ile jeszcze wystarczy (szacunkowo)?
Jesienią zeszłego roku założyłem nowe Heidenau K73 Superrain. Teraz po około 7k tył już się kończy, przód natomiast wygląda bardzo przyzwoicie :)
Chciałbym porównać jak wygląda koszt tych opon /1000km. Ważne choćby z tego powodu że cena K73 poszła w górę. A wybrać muszę między kolejną K73 na tył albo kompletem tych MT60RS (370pln vs 560 za tył).


BTW, jeśli chodzi o K73 i ich różne oznaczenia. Właśnie odpytałem producenta i szybko dostałem odpowiedź:

Es gibt nur 2 Ausführungen von dem K73. Das ist einmal der K73 in normaler Mischung und dann gibt es noch eine etwas weichere Ausführung ( Kennzeichnung RSC)die einen noch besseren Grip aufweist dafür aber weniger Laufleistung erreicht. Die RSC Mischung kann man an den gelb/blauen Farbstreifen auf der Lauffläche und an der seitlichen Kennzeichnung „RSC“ erkennen.

W skrócie TYLKO dwa typy K73. Normalne i z dodatkowym oznaczeniem RSC na boku. RSC są z miększej mieszanki, oferują lepszą przyczepność (oraz szybsze zużycie) i mają żółte i niebieskie paski na bieżniku. Czyli istnienie modeli "nie Super Rain" jest plotką. Identycznie z oznaczeniem M/C i bez tego oznaczenia (jest jakiś sklep na ceneo który rozróżnia te dwa modele).
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
mila1
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2012, 19:27
Lokalizacja: Halinów

Poczytałem trochę o oponkach, ale niewiele znalazłem o zachowaniu T63 w porównaniu do TKC80. Charakterystyka TKC80 jest dość dobrze opisana, więc bardziej zależy mi na opisie T63 - jak zachowuje się na asfalcie (suchym, mokrym) i w terenie w porównaniu do TKC80?
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

T63 lepsza w teren od TKC80.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
mariusz.malczyk
Posty: 29
Rejestracja: 27 lip 2012, 14:35
Lokalizacja: Szwecja

fakt w terenie TKC80 ślizga sie lecz na czarnym lepiej sie klei i cicho jest :D
ODPOWIEDZ