Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Mi z rok temu załatali tak 10cm dziurę w oponie od koparki- chodzi do teraz ;-)
Tak jak napisał Pancio wszystko zależy od tego jak się będzie zachowywała po napompowaniu i obciążeniu :-/
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

wg mnie inne siły działają przy sprawdzeniu jak jedziesz 40km/h, a inne jak walisz 160km/h. Więc test przy mniejszej prędkości nie daje pewności, że nie wywalisz w drzewo jak będziesz gnał jak szatan.

W koparce ryzyko miałeś tylko dodatkowej pracy bo prędkości dużych na niej nie osiągasz.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Wiedziałem że tak będzie :lol:
Kiedyś w 2 jechałem na kapciu i nie prędko się kapnąłem , a czemu bo opona jest bardzo twarda .
Kopara nie pędzi 160 ale ma ogromny nacisk na opony.
Z resztą nie ma co filozofować jak założę oponę i polatam to napiszę .
Do takiej opony najlepszy by był mus zamiast dętki.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

mik1046 pisze:mus zamiast dętki.
tu się zgadzam. Tylko koszt dosyć spory ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Chcę się podzielić moim doświadczeniem z opona heidau scout k60
Odnośnie mojego wcześniejszego pytania o przeciętą oponę .

Kupiłem 3 przecięte opony za 50 zł sztuka wysyłka kolejne 50 zł i naprawa 25 zł od opony.
Czyli koszt jednej opony na gotowo to 91 zeta. A nowa nie cięta to około 400 zł.
Każda z opon ma przecięcie na długości 2 cm. przecięcie zostaje w środku sklejone łatą radialna a na zewnątrz zostaje zwulkanizowane na gorąco.

LINK do zdjęć :

https://plus.google.com/u/0/photos/1165 ... 6388422241

Na oponie zrobiłem już około 150 km i wszystko działa jak należy nic nie czuć że naprawiana . I OBY TAK DO JEJ KOŃCA .

Testowana była na autostradzie 150 km/h oraz w terenie.
KONIEC :mrgreen:
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

oo kurde odważny jesteś ;)
obyśmy się zobaczyli na następnym zlocie!
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 254
Rejestracja: 19 wrz 2009, 21:37
Lokalizacja: PL

Bracia i Siostry, Rodaczki i Rodacy. Zażywam od 19tyś kilometrów na tylnym kole opony Supermaxx firmy Maxxis, rozmiar jest regulaminowy czyli 160/60/17. Prawdą jest, że używam mojego xtx w 99% na czarnym. Ale najchętniej poruszam się drogami 8kolejności odśnieżania i gumy nie palę. Poinformuję Was kiedy zmienię tę oponę na następną ale już wiem, że to będzie też Supermaxx. Warto.
konradoz
Posty: 75
Rejestracja: 04 sty 2012, 0:29
Lokalizacja: W-Wa

grzegorz, mi właśnie kończy się ta opona moto przelatane niecałe 20tyś km i sądząc po tym co piszesz możliwe że ta opona siedzi tam już dłuugi okres czasu. Zastanawiałem się nad pirelli diablo ale skoro maxxis tyle trzyma to chyba trza będzie kupić to samo tym bardziej, że przód też maxxis.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 254
Rejestracja: 19 wrz 2009, 21:37
Lokalizacja: PL

Jedzie już do mnie następny Supermaxx na tył. Masz rację konradoz, grzechu nie będzie wybierając maxxis. W/g mnie w tych oponach jest najlepsza zależność jakości do ceny (albo odwrotnie).
konradoz
Posty: 75
Rejestracja: 04 sty 2012, 0:29
Lokalizacja: W-Wa

A gdzie zamawiałeś i jaka cena, jeśli można wiedzieć.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 254
Rejestracja: 19 wrz 2009, 21:37
Lokalizacja: PL

Kupiłem ją w "oponyLux.pl. Za całość 428,00 opona + 20,00przesyłka. Poprzednią miałem z firmy "orzeł" za (jeśli dobrze pamiętam) ok. 390,00 transport był 0. Może by było warto poczekać jeszcze na koniec "sezonu" ale luźne dutki mam teraz.
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

mik1046 pisze:Kupiłem 3 przecięte opony
Kamil dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami, niech dobrze służą te oponki.
Pytanko mam jeszcze z innej beczki : Słuszałem, że tego typu przecięte opony to tzw. odrzuty z linii produkcyjnej z jakiś określonych powodów nie spełniające norm jakościowych etc. Czy ktoś z Was się także z tym spotkał?
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Bajros pisze:Słuszałem, że tego typu przecięte opony to tzw. odrzuty z linii produkcyjnej z jakiś określonych powodów nie spełniające norm jakościowych etc
Bardzo możliwe ale jak pooglądasz sobie zdjęcia co się dzieje z niby 100 % dobrymi oponami to się przerazisz . rozlatują się że bieżnik odlatuje całymi płatami.
Przednią oponę to szczerze bał bym się założyć.
Każdy do sprawy podchodzi indywidualnie i każdy przypadek jest inny.
Podczas zakładania opony trzeba było nabić do dętki ponad 3 atmosfery powietrza żeby wskoczyła czyli o 50 % więcej niż normalnie jeżdzę i nie było mowy o jakimś bąblu czy deformacji poniekąd to był jej 1 test.
Ja jeżdzę i się nie boję :twisted:
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
konradoz
Posty: 75
Rejestracja: 04 sty 2012, 0:29
Lokalizacja: W-Wa

Kupiłem ją w "oponyLux.pl. Za całość 428,00 opona + 20,00przesyłka. Poprzednią miałem z firmy "orzeł" za (jeśli dobrze pamiętam) ok. 390,00 transport był 0. Może by było warto poczekać jeszcze na koniec "sezonu" ale luźne dutki mam teraz.
No w marcu stały tak po ok 390-400 PLN, niestety czekać bardzo nie mogę bo coraz łysiej środkiem i za chwile sie zrobi pół-slick.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Bajros pisze:przecięte opony
Bajros ja kupiłem TKC80 przednią z odrzutu, nie była przecięta tylko przewiercona jeśli dobrze pamiętam w jednym bądź dwóch miejscach na bieżniku. Kupiłem ją wtedy do XLki. Opona była profesjonalnie zakołkowana i zwulkanizowana. Kosztowała ok 100zł więc duuuużo taniej niż nowa. Opona była super i trochę na niej przelatałem bez najmniejszych problemów do czasu aż nie sprzedałem motocykla. Nowy właściciel też na niej śmigał bez problemów. Słyszałem że to opony odrzut z fabryki, czyli takie które mają jakąś wadę, najczęściej nie dają się wyważyć. W enduro to żaden problem ale do szybszego motocykla nie zdecydował bym się na tego typu naprawiane opony.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
ODPOWIEDZ