XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

XT'ki znalezione w sieci

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Jest świetna i mam dylemat czy podoba mi się bardziej od teresy.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

gajowy pisze:Brakuje czegoś pomiędzy 660 a 1200, coś w rodzaju BMW 800GS
Jest na to patent: bierzesz starą poczciwą Super Tenere 750, pakujesz w nią silnik od TDM 900 na wtrysku i zawias od kata-pancerna i żwawa zmota powstaje ;)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

za mocny silnik nie jest konieczny, motór musi być duży, ja trochę ubolewam nad tym że xtek jest poprostu małym motocyklem i wyglądam na nim jak na psie, ale czasy się zmieniają, wygodniej jeździć już czymś młodszym na wtrysku inaczej pozostałbym przy największym singlu na świecie, fajnie gdyby yamaha zrobiła coś w rodzaju Biga z dwucylindrowym silnikiem 700, 800 ccm maksymalnie, kupiłbym używkę za 10 lat :)
http://3.bp.blogspot.com/-V4DHlkCCmqk/U ... 40/019.jpg
na razie tendencja jest taka że nie produkuje się już typowych duali - motocykli typu drBIG, Afryka, XTZ750, powstają duże mastodonty, typowe szosówki, albo lekkie offowe sprzęty, nic po środku-pomiędzy. Brak sprzętów którym pojedziesz w sobote polatać po szutrze, a w niedziele skoczysz żonką nad morze 200km w jedna stronę. Na razie jedynie co widać to BMW800GS. ale są jeszcze drogie, nie każdego stać, a pakowanie się w przeróbki 25letnich motocykli też nie dla każdego temat.
mario79
Posty: 185
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:33
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp
Kontakt:

Jest jeszcze mały tygrys ze stajni triumpha o pojemności 800 i trzech garnkach z dobrym zawiasem.
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Tiger wygląda tak trochę jekby chciał powiedzieć nie "jedź mną w teren boje się że się połamię" takie są wrażenia jak patrzy się na ten motocykl, BMW juz lepiej, miałem okazję zrobić mały rekonesans gsów bo myślałem o kupnie o wiele młodszego motocykla 1-cylindrowego ze stajni BMW, nie przekonał mnie, wybrałem XT, a jak już XT to po co przepłacać lepiej patrzeć na stan i wyposażenie.
moge odczucie po jeździe motocyklami BMW http://jakubdr750.blogspot.com/2014/05/ ... mi-na.html
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 436
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Czy nowa teresa będzie tak wyglądać ???

Nowa XT700Z ???
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Raczej tak.warto jechac do koloni w tym roku zeby sie przekonac. Stara poczciwa xtz 660 to juz bedzie model do zdobycia tylko na rynku wtornym
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Aż się prosi aby wykorzystać silnik MT-07 do małej tenerki.
Jestem Ciekawy jak to finalnie wyjdzie. Mam tylko nadzieję, że nie przesadzą z kilogramami...
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Mam nadzieję że obiorą drogę Afryki, lecz bez przesady z elektroniką: mała masa,mocny silnik,dobry zawias, duży zbiornik-taki prosty przepis na "Advenczerowy" sukces. SUVów na rynku jest dostatek: Viadro,Vsrom etc. -gdyby poszli tą drogą to było by bez sensu+ strzał w kolano.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
turas
Posty: 73
Rejestracja: 27 paź 2015, 10:50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

No i z tego co widać jest szansa, że będzie mniej plastikowa od Afryki.
Strasznie byłem zafascynowany nową CRF, ale po dokładnym obejrzeniu na żywo nie wzbudziła we mnie zaufania przez jej dużą, łamliwą owiewkę.
Tutaj widać, że konstrukcja czaszy jest szczątkowa jak w F800GS.
Super Tenere 1200 fajnie wykonana, ale wielka...
Czekam z niecierpliwością na średnią Teresę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Dla niedowidzących ;)
Obrazek
Obrazek
PS. Pamiętajmy, że to koncept...
http://www.advpulse.com/adv-bikes/the-n ... ht-triple/
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Panowie ale to jakaś ściema
Rama z MT 09 silnik też .
Komuś się nudziło i coś narysował.
:-/ :-/ :-/ :-/ :-/
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Nikt nie mówił że to to moto ;) Mowa o tym że Yamaha rozsyła wici o następcy małej terski. Nikt jeszcze nie wie jak to moto będzie wyglądać-póki co to fantazja internautów .
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

No właśnie plotki się sieją, kolesie z Yamahy mówią że coś będzie. Tylko kiedy??
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

mik1046, gdybyś się troszeczkę wysilił i wszedł w link pod fotkami to byś wszystko wiedział.
h e d o n i z m
ODPOWIEDZ