Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
KorpOOz
Posty: 46
Rejestracja: 30 gru 2009, 22:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ja kupiłem tutaj http://www.multimoto.cba.pl/ mojego nowego k73 (nie deszczówka, nie super miękki, tylko zwyczajny, drogowy)
Bardzo dobre ceny, przyjemny właściciel :)

Pozdro, KorpOOz
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Tatran chcesz ją do XT-ka czy do crossa :?:
Jeżeli do XT to chyba na asfalcie się zabijesz, to typowo offowa opona i to w ciężki teren- ona chyba nawet nie ma homologacji na asfalt :-/
Jeździłem na niej, ale Huską na asfalcie strach było dotykać nawet klamki.
Te kostki są bardzo elastyczne- w teren rewelacja.
No i schodzą w oczach- na kilometry nie patrzyłem, ale 30mth góra -tylna to jakieś tysiąc km max. A przód 80mth to ponad 2tyśkm.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Jezeli chodzi o sm ostatnio ujezdzam Michelin Pilot Road 2 i z czystym sumieniem moge polecic na mokrym trzyma lepiej jak moje kapcie na suchym ;-) Na ta pore roku idealna.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
curier
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2009, 22:52
Lokalizacja: Lublin

Niebawem będę zamawiał takie o to opony http://www.tyretectrading.com/store/vie ... roduct=831
jeśli ktoś planuje zakup opon i chce się dorzucić do przesyłki to proszę pisać.
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

E09, c-21 albo inne crossowe będą pasować i będziesz zadowolony. Ja obecnie mam BS motocross i jestem zadowolony, przedtem było E-09 i też dawało radę.
Kando
Awatar użytkownika
gkogut
Posty: 119
Rejestracja: 19 mar 2009, 9:49
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Ja bym chyba jednak brał Motoza. Strasznie głośna na asfalcie ale wytrzymała i w miarę uniwersalna opona. Tak, jak napisałem Ci na privie, przejeździłem na Desercie cały ubiegły sezon i ta głośność to w zasadzie jedyny jej mankament. Mam założony komplet tych opon (tył 18") i z tylnej nie jestem tak zadowolony jak z przedniej. Przednia, w odróżnieniu od tylnej, nieźle trzyma też na nieco bardziej gliniastym podłożu.
Z tylnego Mitasa E09 będziesz natomiast bardzo zadowolony. Pisałem Ci na privie, że przymierzam się założyć na tył (w drugim komplecie kół) TKC80. Zaczynam się jednak zastanawiać, czy zamiast TKC nie założyć ponownie E09. Jest 2x tańszy od TKC i fajnie się na nim jeździ. Co prawda jest gorszy na asfalcie ale za to lepszy w terenie :) A mnie jakoś tak w las ciągnie...
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

gkogut a gdzie, za ile, i w jakim rozmiarze dorwałeś tego Motoz Desert na przód?
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
divastion
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2011, 21:00
Lokalizacja: RNI
Kontakt:

tatran u Nas na forum XT600 i TT ludziska bardzo chwalą AC10 i wiele osób już założyło właśnie takie kpl. Ponoć ich kostka b.dobrze radzi sobie zarówno z asfaltem i offie. No i nie mają tendencji do zrywania kostek nawet przy jaraniu gumy :-) Sam będę taki kpl zamawiał - koszt ok 400zł także cena b.dobra.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ja tez jezdzilem na Motoz Desert i bardzo sobie chwale. A co do sm zmienilem kapcia z pilot road 2 na pilot road. Opona nie tak dobra jak ta pierwsza ,troszke gorzej w zakretach na deszczu calkiem nie zle trzyma no i lepiej na asfalcie sie pali :mrgreen:
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
meewhore
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2011, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Mam takie pytanie. Posiadam xtx z 2005 roku. Obecne opony nadają się do utylizacji więc zmuszony jestem kupić nowe. Motocykla używam w 90% po mieście (Wrocław czyli asfalt lub niestety kostka brukowa) i 10% na trasie. Jeżdżę dopiero od sezonu (nie całego nawet) więc moja jazda nie jest zbyt ekstramalna, raczej spokojna.

Jakie opony byście mi polecili, czy warto jest w moim przypadku inwestować w droższe?

Czy ktoś jeździ na HEIDENAU K80? Z tego co patrzyłem to raczej tanie opony (na allegro był komplet za 565zł) i zastanawiam się czy nie byłyby dla mnie wystarczające.
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Tatran - ja jeździłem na "panciowym" zestawie C21, E09. W terenie byłem bardzo zadowolony, na asfalcie szczególnie mokrym przez przednią oponę - strach!! nie polecam i raczej tego nie rób. Lijo chyba i Łukasz mają e09 na obu kołach może oni coś poradzą jak to się sprawdza w terenie.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

meewhore, Biorąc pod uwagę Twoje kryteria, czyli 90% jazda po mieście i nie koniecznie opony czołowych producentów-czytaj drogie to myślę, że haidenau K80 zdadzą egzamin.

Przy okazji podrzucę linka bo fajne oponki znalazłem, nie wiem tylko czy mają homologację, ja lubię tego typu opony http://allegro.pl/opony-maxxis-goldspee ... 03387.html
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Sam sobie odpowiedziałeś ;)
ta pierwsza będzie o centymetr węższa i o centymetr wyższa
Awatar użytkownika
divastion
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2011, 21:00
Lokalizacja: RNI
Kontakt:

No nie jest taka sama jak widać :lol: 80/100 jest węższa ale wyższa, a ta druga analogicznie odwrotnie :lol:

o masz.... raczej był pierwszy :-P
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

No no panowie to tak zupełnie nie jest jak mówicie -ta druga liczba nie oznacza dosłownie wys.profilu to % pierwszej liczby :-/
Bardziej już Tatran ma rację ;-)

80/100/21 to:
szer.80
wys.profilu- 100% z 80 =80 a więc nie tylko węższa, ale też odrobinę niższa :-|
śr. 21

90/90/21 to:
szer.90
wys.prof. 90% z 90 = 81
śr. 21

gorzej jest z tymi oznaczeniami calowymi w jednej liczbie:
2,75/21 to ponoć 70 80
4,1/18 to ponoć 104 110 ale to tylko ponoć , bo na tym się akurat nie znam.
ODPOWIEDZ