Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Woytas
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2012, 17:34
Lokalizacja: Poznań

HEIDENAU K60 mają miejsca na wkręcenie kolcy i po śniegu też można smigać, niestety przednia 21 cali juz nie ma dziur na kolce.
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Woytas pisze:HEIDENAU K60 mają miejsca na wkręcenie kolcy i po śniegu też można smigać, niestety przednia 21 cali juz nie ma dziur na kolce.
A gdzie ? ja te oponki posiadam i nie widzę miejsc na kolce
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Te oponki z ogłoszenie to nie jest wersja scout
Obrazek
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
pietrek
Posty: 85
Rejestracja: 03 lut 2012, 19:45
Lokalizacja: ostrzeszów

niecierpliwie czekam na moje oponki Michellin Pilot Road 2CT :twisted:
na sezon X dostanie nowe wygodne "buty" :D
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

Ważne, żeby podeszwy w tych " butach " dobrze kleiły :mrgreen: :)
U mnie na sezon standard E09 Dakar tył i przód jakaś crossowa ;-)
Kando
Awatar użytkownika
thembol
Posty: 155
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:27
Lokalizacja: Piła

Przebrnelem przez caly temat i nadal jestem troche "zielony".
Mialnowicie - szukam czegos w miare rozsadnego do XTZy.
Jestem niemal zdecydowany na E09 nie wyem tylko dlaczego zakladajac E09 na tył malo kto decyduje sie na E09 na przod. Za miekka ona? Czy w ogole do bani?
Komplecik E09 mozna wyrwac za niecale 400zl.. nie ukrywam ze taka cena bardzo mi pasuje - a wiec co jest nie tak z przednią E09?
E09 tył + conti ( zapomnialem symbolu ale ta polecana ) to juz 500zl. Oplaca sie doplacic ponad 100zl za conti?
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

podłączam się do pytania kolegi thembol,
Też się zastanawiałem co takiego złego jest w przedniej E-09, że nikt nie chce na tym jeździć. Ja teraz zdarłem komplet E-07 (wiem, że inna guma, ale producent ten sam i mieszanka pewnie też) i przednia była tak samo super jak tylna, poza tym, że się tylna skończyła. Myślę, że dużo zależy od stylu jazdy.
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Łukasz i Lijo jeżdżą na całym komplecie i nie marudzą, ba Lijo drze podnóżki na tych oponach.

Ja jak zakładałem E09 na tył sugerowałem się tym że jest to opona nadająca się w teren, bardzo dobrze zachowuje się w piachu. Według moich doświadczeń lepszą opona w teren na przód jest C21.
Następny krok to opona na tył C02 :)
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Jeszcze jedno pytanie Panowie - możecie polecić jakieś dobre dętki do XT660x pod opony 120/70 i 160/60 albo 150/70? Musze kupić nowe opony żeby wystarczyły na całą wyprawę ( ok 8 tys km w obie strony jeśli dojdzie do skutku) a nie chciałbym jechać na nowych oponach i starych dętkach... Myślę nad oponami K60 Scout na tył i K73 lub Mutant na przód tylko nie wiem czy tyle km głównie asfaltu wytrzymają..
Awatar użytkownika
managa
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2011, 17:15
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Mitasy mają to do siebie, że są twarde. Nie poleca się e-09 na przodek, jeśli jazda jest 50/50, bo się ślizgają na asfalcie, a jak się przednie koło ślizga, to nie jest przyjemnie :) Dlatego zaleca się tkc80, która jest miększa. Tak słyszałam, z doświadczenia wiem tyko, że e07 strasznie się po błocie ślizga :D

btw. Bober, gdzie kupowałeś e09 dakar i za ile? Bo też chciałabym kupić sobie na sezon (130/80-17), a nie wiem zupełnie gdzie tanio ją dostać ;)
HONDA DOMINATOR FORUM
Rysuję na zamówienie :)
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

Komplet E09 spisuje się świetnie w warunkach swojego przeznaczenia , guma twarda to na asfalt , szutry i kamienie to rozwiązanie naprawdę optymalne, stosunek jakości do ceny też wysoki. Na mokrym asfalcie też nie są tragicznie złe. Na komplecie można sporo przejechać. Gorzej jak dostanie opona błota, po prostu się zakleja.
Przód inny niż E09 np. jakiś motocrossowy po prostu dobrze się wgryza i oczyszcza, co zapewnia prowadzenie motocykla nawet jak z tyłu E09 .Przód jest dużo ważniejszy no i jeśli ktoś planuje w błocie jeździć to lepiej pomyśleć nad czymś innym niż E09 na przód, o czym trzeba powiedzieć, przy takich innych oponach , że zużywają się szybko na asfalcie, niektóre wg. producenta w ogóle nie nadają się do jazdy po asfalcie ( NOT FOR HIGHWAY USE ), ogólnie przeznaczone są do motocykli lżejszych co widać po ścinaniu kostek,
+ tego rozwiązania jest duży wybór ;-)
Jak Herflick napisał wyżej, C02 na tyle oczyszcza się świetnie i w błoto to świetna opcja. Ja osobiście ich nie używam bo na asfalcie, dupa lata, przez nieregularna kostkę. Ale moi znajomi jeżdżą na C02 i tam gdzie oni obrzucali mnie błotem :-D ja miałem zaklejony tył i zostawałem w tyle ;-)
Wg. mnie E09 to bardzo dobry komplet opon do eRki .

Manga, kupuje na allegro nie wiem czy najtaniej :-| , ale szybko. Teraz nie ma ciśnienia na czas, to można podzwonić po hurtowniach. Jeśli na coś trafisz taniej pochwal się ;-)
Kando
Awatar użytkownika
pietrek
Posty: 85
Rejestracja: 03 lut 2012, 19:45
Lokalizacja: ostrzeszów

planujesz zakupy? zacznij od CENEO ;D
w ten sposób zaoszczędziłem ponad 5dych, a komplet opon dotarł do mnie w niecałe 3 dni ;) (jak dla mnie szybko, zważywszy iż śnieg u mnie leży więc nie mam parcia na jazdę) ja swój komplet zamawiałem tutaj : http://www.sklepopon.com/ - wyszło najtaniej ;) pozdro !
Awatar użytkownika
thembol
Posty: 155
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:27
Lokalizacja: Piła

Taniej niz tu www.e-motocykl.com ( na allegro user motocykl2 ) nigdzie nie znalazlem Mitasów.
Zamowiony komplet... zobaczymy jak taki ciezki moto na kostce jezdzi.

Niegdys KLRą 250 jedzilem na crossowych chyba michelinach, zuzywaly sie mega szybko ale trzymanie nawet na asfalcie bylo baaardzo konkretne. Nigdy sie nie poslizgnelem pomimo dosc "agresywnej" jazdy.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

No chłopacy managa wam powiedziała :-D Ja preferuje zestaw e-09 tył i motoz desert przod. Motoz jest swietny w każdych warunkach, ale dopiero jak się ją trochę zetrze. E-09 na przodzie dobra sprawa tylko że na c-21, c-19 c-17 mam prawie to samo na czarnym i lepiej w terenie.

p.s. Managa na tył załóż 140, 130-ka wygląda jak rowerowa i tylko Bonzocis na takiej jezdzi;-)
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
managa
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2011, 17:15
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

pancio, bardzo chętnie, ale 140 to max dla mojego Dominatora, więc dla zapasu wezmę 130 (i tak fabryka zaleca 120 :F). Na przód biorę póki co wspomniane tkc80, bo wolę nie szaleć.

Ech, na podanych wyżej stronach nie mają dakarów :( Chyba zostanie mi też kupić na allegro, bo wszędzie indziej mają tylko zwykłe e09..
HONDA DOMINATOR FORUM
Rysuję na zamówienie :)
ODPOWIEDZ