Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

astro pisze:Mam zagwostkę tylko z rozmiarem. Co by mi dał 150/70 zamiast 160/60?
Jak szukasz typowo asfaltówki to wsadzasz 160/60.
150/70 zakładają X, które chcą mieć bardziej terenową oponę, która nie występuje w rozmiarze 160/60.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Możesz także spokojnie spróbować pirelli mt 60 corsa. Na czarnym doskonale trzyma, w tym na mokrym. Po deszczu na torze jastrząb zamykałem tą oponkę. A jak przyjdzie zjechać na szuterek, będziesz w zdecydowanie lepszej sytuacji niż na Angel. Ja jeżdżę już na drugim komplecie. Bajros pisał gdzieś na forum o tych oponach.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
astro
Posty: 226
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:47
Lokalizacja: Poznań

Żadnych szuterków. Szuterki są zbyt "mainstreamowe" na tym forum ;)
Poza tym mam złe doświadczenia.

Obrazek

Będę hipsterem i zostanę na asfalcie :)
Pirelli Angel GT świetnie się tam sprawdzą.
Dzięki za doradztwo i wyjaśnienia co do rozmiarówki.
Awatar użytkownika
jeivi
Posty: 191
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:11
Lokalizacja: Tu i tam ;-)

MarqSz pisze:Możesz także spokojnie spróbować pirelli mt 60 corsa. Na czarnym doskonale trzyma, w tym na mokrym. Po deszczu na torze jastrząb zamykałem tą oponkę. A jak przyjdzie zjechać na szuterek, będziesz w zdecydowanie lepszej sytuacji niż na Angel. Ja jeżdżę już na drugim komplecie. Bajros pisał gdzieś na forum o tych oponach.
To pirelli mt 60 corsa są jeszcze dostępne?? Wydawało mi się że już ich nie produkują...
Awatar użytkownika
astro
Posty: 226
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:47
Lokalizacja: Poznań

jeivi pisze: To pirelli mt 60 corsa są jeszcze dostępne?? Wydawało mi się że już ich nie produkują...
Czy produkują to nie wiem, ale są dostępne np. tutaj.
http://motogumy.pl/Opony_motocyklowe.as ... p=MOTOCYKL
lucaszz
Posty: 31
Rejestracja: 30 gru 2011, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

3ci sezon jeżdżę na oponach Pilot Power 2CT (tył udało mi się zjechać kilka razy przodu jeszcze nie). Polecam, zaskakująco dobrze trzyma przednie koło w deszczu.
Awatar użytkownika
yomek
Posty: 52
Rejestracja: 12 kwie 2015, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Pare dni temu przerabialem temat opon szosowych.

Jeśli dobrze poszukać to warto kupić Pilot Road 2, ja rocznik bieżący kupiłem za jakieś 350 zł (przód). Jeśli ktoś lata bardziej turystycznie, to jest to świetna opcja (mialem w poprzednim moto). Zajebiste beda tez Metzelery Z8, niestety są droższe od Pilot Road 2 i z tego co czytałem, zużywają się prędzej, co w tym wypadku jest ich minusem w kontekscie porównawczym z pilot road.

Pilot Road to dobra opona na dłuzsze przebiegi, ale też do polatania na winklach (dobrze sie klei) i do polatania (z musu) po mokrym. Szukanie tanszych alternatyw, nie do konca jest sensowne (30-60 zł), bo odbije się to na żywotności, szybszej zmianie opony itd.

Przed zakiupem zastanawialem się jeszcze nad Pirelli Angel ST, masa dobrych opinii, dobra cena, ale skusiłem się na Pilot Road 2, ze wzgledu na przebiegi jakie można zrobić na tej oponie. A zatem:

- Pilot Road 2
- Pirelli Angel ST
- Metzeler Z8

:-)
Pozdrawiam: :)
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Też się zdecydowałem na PilotRoad2 jakieś 1,5k km temu i jak na razie nie mogę narzekać. Na winklach dobrze się klei choć jeszcze strach trzyma przed ich zamknięciem:P a na mokrym tak samo, czuję się pewnie i wiem że mi nie uślizgną przy normalnej jeździe. Zobaczymy za ile km się skończą ale prędko o nie będzie. pozdro
Awatar użytkownika
jeivi
Posty: 191
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:11
Lokalizacja: Tu i tam ;-)

Po przeszukaniu netu i rozmowach na zlocie zdecydowałem się na avon distanzia na przednie i tył ;-) Myśl że na kaszubskie szutry i asfalty sprawdzą się idealnie ;-) Chyba że ktoś podrzuci jeszcze inny pomysł na jakieś ciekawe oponki ;-) Ja latam 70% asfalt i w zamierzeniu 30% ma być szutrami ;-)
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Też chce kupić Avony, masz jakieś dobre dojście?
Awatar użytkownika
czajson
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2014, 11:06
Lokalizacja: Śrem

Podłączę się do wątku oponowego a to za przyczyną chęci zmiany tylnej gumy. Krótka retrospekcja- xtx kupiłem na heidenau k60 scout. Po jakimś czasie zauważyłem, że jest rozcięta i założyłem otrzymaną w ,,gratisie" nową TKC 80 Twinduro. Po terenie fajnie, ale ze względu na to, że jestem leśnikiem, jeżdżenia w terenie mam po uszy i potrzebuję coś bardziej na czarne. Wybór padł na nowość TKC 70. W rozmowie z przedstawicielem firmy sprzedającej to to, usłyszałem mnóstwo ogólników, które sam mógłbym sobie wyobrazić i opowiedzieć. Pytanie- czy ktoś korzysta z tego modelu continentala? Po zmianie opony chętnie pozbędę się TKC 80 -przejechałem na niej raptem kilkaset km. Może komuś kto lata po terenie przyda się.
Awatar użytkownika
Rut
Posty: 175
Rejestracja: 15 kwie 2012, 18:58
Lokalizacja: Gdynia

Ja będę zakładał te opony w nadchodzącym tygodniu i robił pierwsze testy w weekend. Jeżeli Ci się nie spieszy, to za około tydzień powinienem mieć pierwsze wrażenia. To bardzo świeży model więc z opiniami na ich temat póki co może być krucho.
Awatar użytkownika
czajson
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2014, 11:06
Lokalizacja: Śrem

W porządku. Kilka dni nie stanowi problemu. Życzę udanych testów i oczekuję na oceny.
Awatar użytkownika
deny
Posty: 67
Rejestracja: 26 sie 2014, 12:12
Lokalizacja: Katowice

Dobra tera ja.

Kończy mi sie tylna opona dunlop mutant - podobno zachwalana do XTX'a , ogólnie trzyma dobrze , z przodu hidenau susuperrain- hałasuje i piszczy przycisnieta ale w szuter sie nada. A a chce połączyć opone w 90% na asfalt i 10% na szuter itd. Czego szukac? Mutant jakos mieli na luźnej nawieżchni ale nie wiem czy nie za słabo. Jakieś pomysły?

Ps jakoś na winklu z hidenau nie osiągnąłem maksa chyba ale mutant juz lekko był niepewny szczególnie na 2 gim biegu. Ps choc Cbr 600 nie nadążala....;)

Ktoś coś?.
A moze dowoln szosówka na szuter jako tako sie nada jak mój dunlop mutant? Ke?:)
Wydech tłucze w ucho jak lokomotywa - napędzana singlem - to właśnie Yadwiga.

Dyndyryndryndyn - jednocylindrowy młyn :)
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Michelin Pilot Road 2CT, dawała świetnie radę na szosie mokrej jak i suchej. Na szuter też spoko, zwłaszcza jeśli proporcje mają być 90 do 10 :) jeśli szuter trochę bardziej to avon distanzia
ODPOWIEDZ