Spalanie XT 660 R/X/Z

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
Kristof
Posty: 61
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków

Może trochę nie w temacie bo Z, ale maja spala między 4,2 a 5,5l/100km, jazda w pojedynkę zazwyczaj dynamiczna w większości po mieście, wioskach okolicznych, górzystym terenie.
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Przeoczenie, temat oczywiście dotyczy wszystkich wersji XT na silniku 660 wtryskowym. Już poprawiam szczegóły tego wątku.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Aj...jak to czytam to się nie mogę doczekać kiedy wypalę moje pierwsze 3,8L benzyny a na liczniku przybędzie mi 100km ;) Wygląda to bajecznie !
Awatar użytkownika
thembol
Posty: 155
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:27
Lokalizacja: Piła

Kristof pisze:Może trochę nie w temacie bo Z, ale maja spala między 4,2 a 5,5l/100km, jazda w pojedynkę zazwyczaj dynamiczna w większości po mieście, wioskach okolicznych, górzystym terenie.

U mnie tez podobnie.
Nalane pod korek, przejechane 420km i nalane pod korek 19 litrow.
Myslalem ze wleje ponad 20 a tu taka niespodzianka. Jazda z pasażerką.
Swoja droga tak niedokładnego wyświetlacza poziomu paliwa jak w Z to ja nie widziałem nigdzie. Rezerwa to chyba 1/3 baku...
Awatar użytkownika
TROJAN
Posty: 57
Rejestracja: 04 cze 2012, 22:09
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Moja Z na ostatnim wyjezdzie na bałkany paliła 3.5-4.7

Nigdy nie przekraczałem 130 km\h
Po założeniu LeoVinców i po regulacji mieszanki spalanie spadło :mrgreen:
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

thembol pisze:Swoja droga tak niedokładnego wyświetlacza poziomu paliwa jak w Z to ja nie widziałem nigdzie. Rezerwa to chyba 1/3 baku...
Jak to, mój jest bardzo precyzyjny. Na początku jedziesz 200 km na 6 kreskach, następnie co 10 kilometrów znika po jednej. I na ostatniej kresce przejeżdżasz kolejne 200 km :mrgreen: ;-)

Żeby nie było zupełnie OT :-P Ja tak dokładnych pomiarów nie prowadzę, ale tylko raz trasie udało mi się zejść poniżej 5 litrów i nie mogę się nadziwić, co tu ludziska piszą :shock:
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Mi pali przy dziadkowaniu spala 3,9
Normalnie 4,3-4,5
Wartość 5 l na setkę jest mi jeszcze nieznana. :mrgreen:

AAA zapomniałem w temacie Z INNEJ BECZKI
Mój Xt dla przypomnienia jest " trochę " przerobiony, ostatnio ścigałem się z XTX z 2009r full seria.
I co ? jechaliśmy łeb w łeb a ja warzę z 20 kg więcej.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Mierząc od rezerwy do rezerwy w czyli jakieś 10l:
w mieście 160-180km
w trasie 240-280km
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Tak czytam i czytam.... Mi yadzka poniżej 4,5 spadła znacznie tylko w Rumunii Albanii, Jugosławii i Holandii zdarzało też się na Węgrzech czy Słowacji (jezdziłem tak jak jeżdżę). Tylko na poszczególnych mało znanych stacjach gdzie paliwo pięknie pachniało a barwa była bardziej żółta. W polskich warunkach może parę razy mi się udało zejść niżej, ale nic wielkiego.
Nawet jak walę tripy po 1000 to mało kiedy zjedzie znacznie poniżej 4,5 o 2 czy 3 setki nie ma co się tam umacniać.
Tak się zastanawiam, ja chyba jezdzić nie potrafię :-(
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
mario79
Posty: 185
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:33
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp
Kontakt:

Ostatnio jeżdżąc zszedłem w okolice 4,5 l. Jak by tak zostało to byłbym zadowolony :-D
Wcześniej jednak nie było tak kolorowo i spalanie wynosiło o pół lub o litr więcej :-/
Awatar użytkownika
Wojtkuuu
Posty: 154
Rejestracja: 22 lip 2012, 11:53
Lokalizacja: Rz-ów

Na trasie nie sprawdzałem bo nie jezdze, na miescie przy dzidowaniu wyszło 6,3 litra. Jestem bardzo zadowolony, moja poprzednia honda vtr przy dzidowaniu potrafila zjesc 11 litrow :evil:
kiciafirerek
Posty: 52
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:25
Lokalizacja: Wrocław

ja zalałem pod korek przejechałem równe 190km miasto bez korków i dojazd do domu za miastem i wlałem 6,22l. Mam pytanie ile ma bak w XTX z 2010r ? mi się rezerwa zapaliła i wlałem właśnie wspomniane 6,22l motor w pion postawiłem nie tankowałem na nóżce. I ciekaw jestem ile jeszcze bym mógł przejechać. Też lampka najpierw mróga później zapaliła się zgasła znowu się zapaliła zgasła aż w końcu się swieciła dłuższy czas bałem się żebym nie stanął jak zajechałem na stacje to znowu nie świeciła :-/
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

15l - standardowo
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
luk2asz
Posty: 45
Rejestracja: 15 mar 2013, 13:08
Lokalizacja: Kraków

Mi wreszcie udało się sprawdzić zasięg mojej Tereski. Do tej pory nie udało mi się wyjść wyżej niż 4,9 z jazdą po mieście, lekkiego offa itp. Wczoraj zatankowałem, jak zwykle tak, że się wylewało na wyprostowanym moto i wyszło 3,75 przy dystansie 560 km. Jazda poza miastem (wokół Tatr) z prędkościami 80-110 km/h. Patrząc na to, że zostało jeszcze dwa litry w baku to 600 km jest jak nic do zrobienia :mrgreen:
Bardzo się z tego powodu cieszę, bo mój poczciwy Trampek palił grubo ponad litr więcej, a to mi pozwoli na dość długie przeloty między tankowaniami podczas długich dojazdówek na autostradach :mrgreen:
Zastanawiam się jak to będzie ze spalaniem przy 130 km/h.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

luk2asz będzie gorzej, kiedyś w R-ce na autostradzie zapaliłem rezerwę po 150km (15L zbiornik) wyszło ponad 7,5L/100km, maneta prawie cały czas na maksa odkręcona.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
ODPOWIEDZ