XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Spalanie XT 660 R/X/Z

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
Kefir
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Wroclaw / Piaseczno

Elou!
Nakulalem swoja koza pareset km i juz kilka razy bylem lekko zdumiony przy tankowaniu. Fakt ze nie obchodze sie z manetka szczegolnie lagodnie, lubie poruszac sie dosc dynamicznie (w koncu do tego sluzy motocykl ;) ) jednak w trasie poruszam sie z predkosciami nie wiekszymi niz 100-110 km/h. Obliczenia wskazuja na zuzycie paliwa w okolicach 7-7,5 litra na 100 km. Sporo.
Skad moje zdziwienie? Porownujac z Triumphem ST 955 - jazda turystyczna, kufry, jedna soba, w porywach 140 km/h - 5-5,5 litra na 100. Przyspieszenia takze dosc konkretne.
Jakie sa Wasze doswiadczenia? Do jakiego zuzycia paliwa jestescie przyzwyczajeniu w dluzszej eksploatacji w roznych "trybach jazdy"?

--
Pozdrawiam, Artur vel Kefir

EDIT : dodałem w temacie model Z.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2013, 16:10 przez Kefir, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

hihi mi też tyle pali . W ciężkim terenie to mi nawet 10/12 zżera .
W polsce też jest do du.. paliwo najlepsze ma chyba Statoil i Schel może jeszcze Lukoil .
ale jeżdżąc do innych krajów czuć różnicę w Polsce po trasie przy prędkościach przelotowych rzędu 110/130 to w 6 się mieszczę . Za granicami np. Słowacja/Węgry to już było 4.5/5.5 na zachodzie naszego państwa tzn Niemcy Holandia też mi się tak klarowało , za to na wschodzie Rumunia/Ukraina spalanie rzędu 3.5 / 4.5 i to po szutrach sam w to nie wierzyłem ale kolesią w Afryczkach też spalanie spadło 1/1.5 . wspomnę jeszcze że to przy 95 oktanach . Tylko w Polsce leje 98 bo na innej to mi się dławi . Na Ukrainie jak tankujesz to odgłos z silnika jest taki jak by na metanolu chodził :mrgreen:
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
RADAR
Posty: 20
Rejestracja: 26 gru 2008, 19:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Panowie może macie dwa cylindry bo moja piękna powyżej 5l nie spaliła ,a do odcięcia kręcę i to w dwie osoby z moja żonką. Ho Ho może temu że tankuje raczej na BP :roll: ale i na TESCO kiedyś zalałem.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

BP ma paliwo od Orlena
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Silent_BoB
Posty: 280
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Po mieście moja piękna to 6-8l zaciąga a trasa 4-6 zależy jak piłuję i czy sam czy z żonką śmigam.

Ale poniżej 5,5-6 w mieście to raczej trudno.
do ludzi stawaj przodem...bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce cię wydymać...
Awatar użytkownika
RADAR
Posty: 20
Rejestracja: 26 gru 2008, 19:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

TESCO podobno też, a wieć to jedna Ośmiornica pod kierownictwem ser Kulczyka :-D
Awatar użytkownika
Silent_BoB
Posty: 280
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

a NESTE skąd bierze? ponoć swoje z Norwegii. Ale cholera wie.
do ludzi stawaj przodem...bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce cię wydymać...
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

ja jeszcze nie odliczałem ile moja wypija, ale tutaj macie ciekawy link co do spalania u naszych sąsiadów
Awatar użytkownika
RADAR
Posty: 20
Rejestracja: 26 gru 2008, 19:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jak tylko SEZON ruszy to dokładnie zlitrażujemy maszyny, a dla mnie niema różnicy czy miasto czy nie bo w korkach nie stoje :mrgreen: ale tak na serio to kolo PIątki się mieści.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ja tylko leję i nie mam pojęcia ile pali - jeżdżę głównie w terenie a więc bardziej przydałby się zegar roboczogodzin!!!
Wracając jednak do stacji benzynowych to ja akurat tankuję przy supermarkecie Carrefour, tankuję głównie olej napędowy i to ponad tysiąc litrów miesięcznie (w suwie i dostawczym mam Diesla a wynajmuję też koparki).
Z wielolitrowego doświadczenia jestem przekonany do stacji przy marketach zwłaszcza za granicą.
Wszystkie stacje i tak zaopatrują się u tego samego dystrybutora a przy marketach nie za bardzo ma kto je "chrzcić"
Za to podzielam zdanie Pancia co do różnicy w jakości paliwa między różnymi krajami!
Awatar użytkownika
Silent_BoB
Posty: 280
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

we wrocku niestety ma znaczenie, czy w mieście czy nie. cały rozkopany i nawet moto czasem się stoi lub jedzie 10-20/h

ale za to jak zrobią te drogi to uuuuu... :lol:
do ludzi stawaj przodem...bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce cię wydymać...
Awatar użytkownika
RADAR
Posty: 20
Rejestracja: 26 gru 2008, 19:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Panowie kiedy w końcu będzie wiosna. :?: :-x My o spalaniu, a tu niema gdzie tego spalić.
Awatar użytkownika
Silent_BoB
Posty: 280
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

OD PRZYSZŁEJ SOBOTY, POTWIERDZONE :mrgreen: :mrgreen:
do ludzi stawaj przodem...bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce cię wydymać...
Awatar użytkownika
Kefir
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Wroclaw / Piaseczno

ELou!
W sprawie stacji: duze sieci biora z Orlenu, Neste bierze zas z Rafinerii Gdanskiej. Teroretycznie, paliwo z Gdanska powino byc lepsze bo nie jest pedzone z ruskiej, bardziej zasiarczonej, ropy jednak zanim dojedzie z Gdanska czesto staje sie obiektem niecnych praktyk. Efekty: znam sporo ludzi omijajacych Neste i sam do nich naleze. Ropola tankuje wylacznie na Statoil (dokladnie na tanszej 1-2-3 przy Auchan) gdyz ON maja tam wylacznie bezsiarkowy, za ktory to inni kaza sobie ekstra doplacac.
Motocykle, jako ze nie da sie przejechac na tankowaniu 900 km, zalewam bardziej losowo - omijam Neste, Lukoil (to z przekonan) i stacyjki no-name. W razie przymusu biore malo paliwa by ew, syf rozcienczyl sie tym co mam jeszcze w zbiorniku.
Dotychczas sie nie zawiodlem na tej praktyce.
Acha: przypomne temat przewodni: ile Wam spalaja padaki?!! ;)

--
Pozdrawiam, Artur vel Kefir
Znajdowanie slabych punktow jest moja najmocniejsza strona
Awatar użytkownika
Silent_BoB
Posty: 280
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

A to mi niespodzianka. Rzeczywiście Luk Oil nie spełnia moich oczekiwań za to na Neste nigdy się nie przejechałem. Może miałem szczęście ale znam wiele dobrych opinii o tej sieci.

Zresztą wszędzie ten sam syf, byle nie tankować na NO NAME.


pozdr
do ludzi stawaj przodem...bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce cię wydymać...
ODPOWIEDZ