Spalanie XT 660 R/X/Z

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Daj Panciowi, on z niej wyciagnie najmniej 7 ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Zabiorę ją w teren jak już wróci z naprawy i zobaczymy wtedy. Z radości po odebraniu obiecałem sobie wypalić bak do spodu gdzieś w bajorach:D
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

cześć, jestem tu nowy ponieważ rozważam poważnie zakup xt 660 R (poprostu lubie yamahy i mi sie podoba), waham sie pomiedzy BMW dakarem (gwarantuje niskie spalanie), to enty motocykl w mojej prawie 20letniej karierze ale szukam mniejszego motocykla poniewaz co raz wazniejszym czynnikiem ekomonmicznym jest spalanie, no to jak to jest w końcu, ile spali 660r w trasie gdzie mam 3 kuferki przypiete i latam 100-120?
czy zejście w okolice 4 oznacza koniecnzość emeryckiej jazdy?
potrzebne mi opinie turystów - ile w turystyce spali np w trasce 5000km po bałkanach?????????
i druga grupa to opinie osób jeżdzących np praca, miasto=ogień, teren=ogień, czyli kołokominowe katowanie sprzęta. proszę o oponie.
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Dakar na pewno spali Ci mniej, średnio o około 0,5L, czasem nawet różnica może wynieść więcej.
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

gajowy, Wyprawa wakacyjna 5500km, moto załadowane kuframi, jazda solo, prędkości średnie tak jak piszesz, wydechy przelotowe, filtr k&n - średnie spalanie 4,5/4,8.
Wycieczka weekendowa, taki sam zestaw tylko z pasażerką, jazda bardziej ekonomiczna (przyspieszanie, wyprzedzanie itp) udało się zejść w okolice 4l. Nie mam fanaberii więc liczę to tylko orientacyjnie nie bardzo dokładnie.

Latanie po mieście, upalanie w terenie, średnio 6,3/6,5l. choć zdarzały się i 7 :lol:
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
pawulon182
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:27
Lokalizacja: Łódź

Pacjent xt 660 Z '09 + Akrapy, ori centralka, hb, małe gmole i stelaż na sakwy. Reszta jak fabryka dali
Pierwszy wyjazd: 1000 km z czego 900 z plecaczkiem + centralny + sakwy = 4-5L więc bez szaleństw ani w te ani wewte. Gumy szosowe, kierownik trzeźwy.
Miasto wychodzi 5-6 i nie chce być inaczej przy w miarę dynamicznej jeździe.
Offowanie...nie wiem bo się boję :)
Jazda wybitnie ekonomiczna - nie wiem, nie sprawdzałem.
Awatar użytkownika
Łysownia
Posty: 93
Rejestracja: 26 lut 2013, 20:35
Lokalizacja: Chojnów

Dzisiaj wróciłem z wyprawy nad Bałtyk offem niestety na miejscu uszkodziłem nogę i musiałem wracać po czarnym. Jak zatankowałem pod korek w Ustroniach Morskich to dojechałem za Zieloną Górę i dopiero wtedy zapaliła się rezerwa a to 330km czyli wychodzi spalanie jakieś 3,7l. Prędkość średnia to 100km bo kolega jechał suzą DRZ400 ;-)
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

to rewelacja, a ile litrów zostaje po zapaleniu się rezerwy
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

gajowy pisze:to rewelacja, a ile litrów zostaje po zapaleniu się rezerwy
rezerwa jest nominalnie na 5l do dna. W praktyce czasem 'mignie' nieco wcześniej.
Awatar użytkownika
Łysownia
Posty: 93
Rejestracja: 26 lut 2013, 20:35
Lokalizacja: Chojnów

5l? Ja liczyłem że, rezerwa ma 3l bo po zapaleniu kontrolki wleje pod sam korek 12l :)
OKR RIDER
Posty: 52
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:53
Lokalizacja: Krapkowice

Miłe zaskoczenie:)
267 km - 10,2 L co daje 3,8 L/100 km REWELACJA!!
Pozdrawiam OKR RIDER
_arek_
Posty: 115
Rejestracja: 22 lut 2014, 19:55
Lokalizacja: ZachPom

Ciągle intryguje mnie jak ktoś podaje tak niskie spalanie....

Mógłbyś powiedzieć jak jeździłeś żeby osiągnąć taki wynik ?? Trasa, miasto, średnie prędkości częstotliwość odkręcania manety na max ??
XT660X '06 Grey in PROGRESS
Awatar użytkownika
Rut
Posty: 175
Rejestracja: 15 kwie 2012, 18:58
Lokalizacja: Gdynia

Mój dzisiejszy wynik - 7,13L/100km , autostrada odcinek Stryków - Toruń. Prędkość 150 - 160 km/h. Nie widziałem, że jadźka potrafi tyle wypić ;)
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

_arek_ pisze:Ciągle intryguje mnie jak ktoś podaje tak niskie spalanie....

Mógłbyś powiedzieć jak jeździłeś żeby osiągnąć taki wynik ?? Trasa, miasto, średnie prędkości częstotliwość odkręcania manety na max ??
_arek_, też nie wierzyłem w to mityczne spalanie. Wystarczyło wziąć kolegę na Afryce w trasę, który ma włączony emerycki tryb jazdy. Średnie prędkości 90-100, przyspieszanie równo z puszkami, czyli baaardzo pooowoli. Spalanie 3,7l - samodzielnie nie mam szans na taki wynik :mrgreen:
Terefere
OKR RIDER
Posty: 52
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:53
Lokalizacja: Krapkowice

_arek_ pisze:Ciągle intryguje mnie jak ktoś podaje tak niskie spalanie....

Mógłbyś powiedzieć jak jeździłeś żeby osiągnąć taki wynik ?? Trasa, miasto, średnie prędkości częstotliwość odkręcania manety na max ??
jezdziłem trybem "dziadka" do 100KM/h. Jeżdżąc normalnie łykał mi koło 5-6L

Też nie wierzyłem że da sie zejsc poniżej 4- DA SIE
Pozdrawiam OKR RIDER
ODPOWIEDZ