Super Tenere - niezły jest kierowca :-)

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
transporter
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2011, 11:00
Lokalizacja: Sierpc

real men don't eat honey, they chew bees
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Hej, ten filmik już się przewinął przez forum. Zdecydowanie kierowca ma umiejętności :)
Fajnie się ogląda.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
transporter
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2011, 11:00
Lokalizacja: Sierpc

i chyba nie narzeka, że Teresa za ciężka do miasta ;-)
real men don't eat honey, they chew bees
Awatar użytkownika
Sowa
Posty: 30
Rejestracja: 11 wrz 2011, 23:12
Lokalizacja: Ostrów WLKP.
Kontakt:

Dobry filmik, a ja narzekałem na xt'ka... ale w ten week mi przeszło;D
Trzymaj gaz!!!
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Ten gość musi mieć ze dwa metry wzrostu, bo ta supertenera wygląda przy nim jak jakieś 250,
zresztą tak też na niej jeździ ;)
transporter
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2011, 11:00
Lokalizacja: Sierpc

admirau pisze:Ten gość musi mieć ze dwa metry wzrostu, bo ta supertenera wygląda przy nim jak jakieś 250,
zresztą tak też na niej jeździ ;)
Może to zatem mistyfikacja - zrobili YZ250F na Super Tenere i nakręcili film a teraz wszyscy właściciele Super Teresek będą chcieli tak samo ;-) Będzie dużo XT1200 po dzwonach na sprzedaż :-)
real men don't eat honey, they chew bees
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Tak na serio, to jest Honda VTX, tylko to malowanie takie zwodnicze ;)
Awatar użytkownika
CUBA
Posty: 44
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Gość jest większy, na końcu widać w jak przejeżdża skuter i jaki jest mały w porównaniu do Tenerki :)

a poza tym to za parę miesięcy pojawi się na polskim allegro z opisem nie katowana w terenie :D
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

CUBA pisze: a poza tym to za parę miesięcy pojawi się na polskim allegro z opisem nie katowana w terenie :D
Co jest zgodne z prawdą, bo męczy ją na mieście ;)
Awatar użytkownika
Ozga
Posty: 405
Rejestracja: 14 wrz 2009, 22:35
Lokalizacja: POS | PZ
Kontakt:

Teresa jest mega hiper super wyważonym motocyklem, więc dobrze się go zawija na zakrętach :mrgreen:
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ozga pisze:Teresa jest mega hiper super wyważonym motocyklem, więc dobrze się go zawija na zakrętach :mrgreen:
Przyjedź na zlot to przetestujemy ;-) Na poważnie :-|
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Wczoraj przymierzałem się do SuperTeresy i jest sporo mniejsza niż myślałem. Na Teresie tak piętami dotykam w sam raz, a na SuperTeresie spokojnie jeszcze mogę przykucnąć.

Zdawało mi się, że to będzie jeszcze większa maszyna.
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

dokładnie SuperTeresa jest dosyć niska. A co do zlotu to nie bój się Wojtek :D już ja się postaram, żeby dotarła ;)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

raczek_ pisze:A co do zlotu to nie bój się Wojtek :D już ja się postaram, żeby dotarła
Super Raczek- trzymam za słowo ;-)

Ozga jak możesz to opisz wady/ zalety Super Tenery, spalanie, przyspieszenie, serwis i jego koszty. Trzeba tym jeździć by faktycznie ocenić i to opisać ;-)
Suche dane serwisowe, to raczej można włożyć między bajki a tu byłyby realne dane i ocena. :roll:
Awatar użytkownika
Ozga
Posty: 405
Rejestracja: 14 wrz 2009, 22:35
Lokalizacja: POS | PZ
Kontakt:

Co mogę napisać o Teresie ?

Ja mam 195 wzrostu i pozycja na niej jest dla mnie wygodna, ta stojąca czy ta siedząca.
Pasażer z tyłu nie ma co narzekać również.

Co do mocy... no kopa to ona ma. 2 tryby - mianowicie Sportowy i Turystyczny.
Ten sportowy charakteryzuje się "kopniakiem" dopiero od wyższych obrotów ale też można ją kręcić dalej.

Opcja Turystyczna spisuje się świetnie w lesie, mieście etc. Ogólnie bardzo fajna.
Zbiera motor z każdych obrotów. Nawet z 3 kuframi i pasażerem nie brak jej mocy.

Jedyna denerwującą mnie opcją są kontrole trakcji, które na całe szczęście można wyłączyć by wyrwać terese na gumę :mrgreen:
Ale z 2 strony jest to motor głównie nastawiony na turystykę, więc pod tym kątem spisuje się super tak samo jak reszta kontroli.

Co dalej?

Opony seryjne w tenerze są, szczerze do dupy ! Nie pamiętam konkretnie modelu. Podam jak wrócę do domu.

Mamy kilka funkcji zawieszenia - od najtwardszego po najbardziej miękkie. (Fajna opcja i łatwa w obsłudze)

Hmmm... a co przeglądów:

- pierwszy przegląd po pierwszym tysiącu kosztował około 600 zł.
- 2 przegląd po 5500 albo 6000 tysięcy (już nie pamiętam) kosztował około 700- 800 zł.

Obecnie tenerka ma już prawie 7 tysięcy przebiegu - była kilkukrotnie na lodowcu, holandii, brnie, assen...

Ogólnie oceniam ją na mega mega mega super turystyczny motocykl oraz tak jak już wspominałem, jest SUPER wyważony !



Pozdrawiam Ozga. :mrgreen:
ODPOWIEDZ