XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Rolka lańcucha

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

novvy pisze:Dzięki za info. Faktycznie, przy mocowaniu stopki pasażera jest jakiś wolny otwór, nie brałem go pod uwagę bo był dosyć daleko od łańcucha. A reszta u mnie wygląda tak:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/7886524f8e32294e

https://www.fotosik.pl/zdjecie/0bf3d3b49b1b5db5

Moja rada przy montażu rolki tego typu: https://allegro.pl/rolka-lancucha-naped ... 02340.html?

warto podłożyć ze 2 zwykłe lub 1 sprężynową podkładkę z każdej strony rolki aby rolka po mocniejszym skręceniu mogła się swobodnie obracać a kontrę która jest w zestawie (na klucz 13) można zakręcić od prawej strony jako dodatkowe zabezpieczenie osi rolki
Tutaj kolega z forum sprzedaje. LINK Dokładnie takie jak powinny być.
novvy
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2018, 16:11
Lokalizacja: Kielce

Wiem, kontakt z kolegą nawiązałem ale potrzebna mi była rolka "na wczoraj" bo stara masakrycznie wyglądała a u niego dopiero za pewien czas miały być dostępne

Obrazek
Awatar użytkownika
MonsterX
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2017, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Polecam kolegę arkadius0, super kontakt, błyskawiczna wysyłka dzięki czemu nie mam dziury w kolektorze :D
majorex76
Posty: 8
Rejestracja: 24 paź 2015, 22:21
Lokalizacja: TL

Cześć koledzy. Zwracam się z pytaniem czy rolka dolna na której spoczywa łańcuch tworzy u was równy kanał (ten który wypracuje sobie łańcuch na rolce po jakimś czasie)?

Chodzi o to, że lewa krawędź jest naprawdę minimalna w porównaniu do prawej, gdzie jest jeszcze sporo "mięsa".

Efektem tego jest zużycie się rolki nie wewnątrz, a po jej lewej krawędzi, gdzie cienka ścianka zaczyna pękać.

Całość złożona zgodnie ze schematami podkładki itp.

Tutaj zdjęcie przedstawiajace rolke po ok 10 tys. km.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 maja 2020, 15:16 przez majorex76, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Dzieje mi się dokładnie tak samo. Chyba taki urok tych motocykli.
Loud pipes, saves lives.
majorex76
Posty: 8
Rejestracja: 24 paź 2015, 22:21
Lokalizacja: TL

Nie zastanawiałeś się nigdy czy przypadkiem łańcuch nie spadnie z rolki po lewej stronie? Choć chyba ciężko jak już wyrobi sobie "kanalik"
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Ale prawidłowo napiety i smarowany łańcuch nie ma szans spaść z tej rolki. Rolka nie jest jego prowadnicą. Aaa i jak rolka jest już w takim stanie to nadaje się do wymiany. Plus ja zawsze przy smarowaniu łańcucha psikam również na rolke. Dodaje jej to trochę km życia. Z tego co wiem jest to nawet wspomniane w serwisowce.
Loud pipes, saves lives.
Beshmal
Posty: 45
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:11
Lokalizacja: Jura KRK-Częstochowska

Ktoś ostatnio zmieniał dolna rolke łańcucha ? Polecicie gdzie można zakupić cos co pasuje do XTR?

Faktycznie trudno to znaleźć online.
Pietia
Posty: 118
Rejestracja: 27 lut 2013, 9:15
Lokalizacja: Katowice

Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Rolka górna

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Beshmal
Posty: 45
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:11
Lokalizacja: Jura KRK-Częstochowska

no właśnie tego jest sporo, ale wszędzie info że to rolka górna - pytanie czy będzie to grało.
W sumie dziwne że to część ekspolatacyjna a nie jest łatwo dostępna - nikt niego nie wymienia ? :)
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Beshmal pisze:no właśnie tego jest sporo, ale wszędzie info że to rolka górna - pytanie czy będzie to grało.
W sumie dziwne że to część ekspolatacyjna a nie jest łatwo dostępna - nikt niego nie wymienia ? :)
Kupiłem na allegro wałek poliuretanowy dobierając srednice. Pociąłem na kawałki biorąc wymiar ze starej wywierciłem otwór i jest git. Za 40/50zl masz z 8 rolek.
Obrazek

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

https://yama-sklep.pl/oryginalne-czesci ... spf-viewer

Sama rolka numer 17, osprzęt kolejno 19, 20, 21, 22 ; )
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Dzisiaj pojawiła się na olx wpisz rolka Xt660. Robi ja gość z forum ogólnie.
Z doświadczenia wiem że jeżeli nie ma zrobionej już to czas oczekiwania jest dość długi na jego akcesoria.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

krzsiekjab
Posty: 216
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Ja górna co prawdą brałem na Ali dość tanio było
ODPOWIEDZ