XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Czy jest tu jakaś Tenera 660Z z okolic Chrzanowa

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
karooluss
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2017, 15:17
Lokalizacja: Chrzanów

Pozbyłem się V stroma 650 i.... rozkmina co by tu teraz. Generalnie rzecz ujmując z V stroma byłem zadowolony, zawiózł mnie w miarę wygodnie tam gdzie chciałem, chociaż narzekałem na mocno zgięte przy moim 194cm wzroście kolana. V strom wykładał się w terenie, zbyt niski skok zawiasu i niski prześwit. Pomyślałem więc o Teresie. Może ktoś z symaptycznych kolegów użyczy moto tylko do przysiadki.... :)
Awatar użytkownika
BZ
Posty: 154
Rejestracja: 15 kwie 2015, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Hej!

Parę lat temu robiłem identyczną przesiadkę, z DL650 na Tenere, właśnie z racji zdolności terenowych. Generalnie taki ruch polecam, mi podpasowało idealnie. Jedna tylko rzecz o której musisz pamiętać, na asfalcie, zwłaszcza na szybkich drogach brakuje w stosunku do DL mocy/prędkości. Znaczy się Tenere też idzie, ale wibracje tak rosną, że się po chwili odechciewa jechać w okolicy 120-130kmh.

Sam mam 185cm i na Tenere siedzi się dobrze, mam też lekko dłubnięte siedzenie, na wyższe, co powoduje, że czasami w terenie brakuje nogi żeby się podeprzeć - trzeba uważać gdzie stajesz.


Pozdrawiam,
Bartek
ODPOWIEDZ