XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Dźwięk wydechu XT 660 Tenere + strzały

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Sajan
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:06
Lokalizacja: Trzemeśnia
Kontakt:

Cześć. Moje pytanie dotyczy strzelania wydechu Tenery z 2009. Wiem, z czego ono wynika, ale czy jest to konieczne? Może to dziwne, ale nie jestem fanem głośnych wydechów. Motocykl mi się podoba, ale zastanawiam się, jaka jest jego głośność, np. w porównaniu do Transalpa czy Varadero. Prawdę mówiąc nie miałem okazji na żywo posłuchać oryginalnego wydechu (jedynie mocno przepalony...). Będę wdzięczny za Wasze opinie.
Awatar użytkownika
Czosnek
Posty: 96
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:57
Lokalizacja: Wrocław

Moim zdaniem zamontowanie oryginalnego wydechu (nie przepalonego) rozwiąże Twój problem z poziomem decybeli, co prawda te strzały nadal będą, z tym że zdecydowane cichsze ;)
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

zblokuj AIS i strzelanie bedzie prawie niezauważalne.
Generalnie wydech fabryczny tenery nalezy do cichych raczej.
Awatar użytkownika
Filip_V650
Posty: 24
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:44
Lokalizacja: tu i tam

Oryginalny wydech nie męczy w czasie jazdy na dłuższych trasach. W porównaniu z V-Stromem 650 jest trochę głośniejszy, ale nieznacznie.
Samo strzelanie ,czy raczej popierdywanie, nie jest też jakoś specjalnie uciążliwe (przy oryginalnej puszce).
Sajan
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:06
Lokalizacja: Trzemeśnia
Kontakt:

Trochę mi się rozjaśnił temat dźwięków ;-) A już porównanie do wydechu V-stroma, który jest mega cichy uspokoiło mnie zupełnie. Wielkie dzięki!
ODPOWIEDZ