Koniec XTR?

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
sevi
Posty: 78
Rejestracja: 06 sie 2009, 18:12
Lokalizacja: Ostrów Maz.

Wlasnie przegladam "Wirtualna Wystawe Yamaha" i nie moge doszukac sie XTR. XTX naturalnie jest w ofercie i czy przypadkeim nie jest tak ze Yamaha zrezygnowala z produkcji XTR na rzecz XTZ ?
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Też to oglądalem, ale watpie by Yamaha przestała produkowac XTR...W niemieckiej ofercie jest.
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

no bardzo ciekawa uwaga, tez nie odnalazłem XTR ;/
Awatar użytkownika
sevi
Posty: 78
Rejestracja: 06 sie 2009, 18:12
Lokalizacja: Ostrów Maz.

berserkers pisze:Też to oglądalem, ale watpie by Yamaha przestała produkowac XTR...W niemieckiej ofercie jest.
XTZ i XTR maja chyba bardzo podobne zastosowanie i trafiaja do tej samej grupy klientow.
Awatar użytkownika
BarteQ
Posty: 335
Rejestracja: 20 gru 2009, 21:18
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

na glownej stronie yamaha-motor-europe.com xtr jest w ofercie, nie sądzę zeby przestali ją produkować.
Yamaha DT 125 X > Husqvarna SM 125 RR > Yamaha XT 660 X > Aprilia Dorsoduro 750 > Suzuki DRZ 400 SM > KTM 690 SM > KTM 690 SMC > Husqvarna 701 SM + Aprilia SRV 850 > Husqvarna Norden 901
Awatar użytkownika
sevi
Posty: 78
Rejestracja: 06 sie 2009, 18:12
Lokalizacja: Ostrów Maz.

BarteQ pisze:na glownej stronie yamaha-motor-europe.com xtr jest w ofercie, nie sądzę zeby przestali ją produkować.
Hmm wiec dlaczego Polski dealer nie ma jej w ofercie ? Dziwne troche...
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Na wystawie Motocykli była tylko XTZeta
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Panowie, luzik, eRka gdyby miała być u schyłku produkcji napewno Yamaha podała by jakąś wzmiankę na ten temat... przynajmniej ja tak się pocieszam ;-)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

sevi pisze:XTZ i XTR maja chyba bardzo podobne zastosowanie i trafiaja do tej samej grupy klientow.
No chyba diametralnie inne, nową XTZ-ką nawet nie zbliżysz się do terenu :mrgreen:
Chyba że z wyciągarką albo dźwigiem ;-)
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

XTZ jest lepsza ma wiekszy przeswit sprawdzi sie rownie dobrze w terenie jak XTR. Co do sprzedarzy to w niemieckiej ofercier jest.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
sevi
Posty: 78
Rejestracja: 06 sie 2009, 18:12
Lokalizacja: Ostrów Maz.

pancio pisze:XTZ jest lepsza ma wiekszy przeswit sprawdzi sie rownie dobrze w terenie jak XTR. Co do sprzedarzy to wg w niemieckiej ofercier jest.
Deczko ciezsza jest ale amatorom nie zrobi roznicy 10kg w ta czy w ta :)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

sevi pisze:ale amatorom nie zrobi roznicy 10kg w ta czy w ta
10kg może nie ale to jest różnica ponad 60kg :shock: -myślę oczywiście o nowej XT660Z Super Tenere :-(
Ja trochę latam w terenie i XT i Huską, mi przynajmniej robi różnicę nawet zatankowany zbiornik- jeżdżę z paliwem trochę ponad rezerwę :-/ Nie wspominając o różnicy, też ponad 60kg między XT660R a Huską 450T, to jest po prostu przepaść ;-)
Jak Wam nie robi różnicy, czy jedziecie 181kg moto czy prawie 250kg no to już nie wiem :shock:
Ostatnio zmieniony 24 lut 2010, 16:22 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak Super Tenere to 1200 Ojczulku :D
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

toudi pisze:Jak Super Tenere to 1200 Ojczulku :D
Toudi my mówimy o ciężarze moto a nie o pojemności, moim zdaniem za dużej do tego typu moto ;-)
Awatar użytkownika
sevi
Posty: 78
Rejestracja: 06 sie 2009, 18:12
Lokalizacja: Ostrów Maz.

Wojtekfir pisze:
toudi pisze:Jak Super Tenere to 1200 Ojczulku :D
Toudi my mówimy o ciężarze moto a nie o pojemności, moim zdaniem za dużej do tego typu moto ;-)
No ale porownywanie malego xtz z duzym chyba nie ma zadnego sesu...
Maly XTZ wazy 206kg XTR 181kg wiec roznica wynosi 25kg. 5 kg to roznica wynikajaca z wiekszego zbiornika paliwa wiec niby roznia sie waga o 20kg. Czy to duzo czy malo to nie wiem ale raczej sporo. XTZ w zamian oferuje 5cm wiekszy przeswit a w terenie to niewatpliwy plus. Zreszta chyba nikt rozsadny nie kupi xtz czy xtr do jezdzenia wylacznie po zwirowni czy oranym polu. Zastanawia mnie tak naprawde ktory z nich w konfrontacji wypada lepiej...

Co do duzego XTZ to 260 kg chyba nie jest jakas tragedia poniewaz w tej klasie konkurencja wazy okolo 240-260kg (Africa, KTM 990, GS 1200).
ODPOWIEDZ