Czysczenie butów

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Barnolek
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2010, 1:08
Lokalizacja: Orchowo
Kontakt:

Witam : )
Kupiłem ostatnio buty alpinestary tech 7 i mam pytanie odnośnie czyszczenia , ponieważ jako że jestem początkujący w tych sprawach to czy orientuje się ktoś , jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z wnętrza (niewyjmowalne wkładki), oraz jak czyścić te buty , ponieważ mają materiał na wewnetrzej stronie buta i nie wiem czym doprowadzić go do porządku : )
Z góry dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Przede wszystkim higiena ! :mrgreen: Sorry za żart ale nie mogłem się powstrzymać :-D Myć nogi codziennie i prać często skarpetki. :mrgreen:
Ja stosuję do wnętrza buta spray "Sholl anty odour". Zabija bakterie i grzyby usuwając związany z tym brzydki zapach-do kupienia w Rossmanie i innych sklepach .
A z zewnątrz gąbka+czysta woda, ewentualnie z odrobiną mydła.Jak coś bardziej brudne to szczotka. Później,po wyschnięciu pasta (w przypadku butów skórzanych lub skóropodobnych) a na koniec impregnat w sprayu do skór i tekstyliów do nabycia w obuwniczych lub sportowych.
... a najlepiej to stosuj się do zaleceń producenta ;-)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Barnolek
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2010, 1:08
Lokalizacja: Orchowo
Kontakt:

To są przechodzone butki , mało , ale przechodzone :) Dzięki za porady zaraz spróbuje je troszkę doczyścić :-P
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Preparaty Sholla są rzeczywiście warte polecenia (używam zasypki). Warto też mieć dobre skarpety.
Gacek
Posty: 10
Rejestracja: 23 sie 2011, 8:33
Lokalizacja: SB

Przerobiłem temat na pomyłkowej zamianie częsciowo ogumowanych rękawiczek podczas pracy przemieszany pot czułem nawet po zupełnym wypraniu .Nie wiem jak z butami ale podejrzewam ze nie będzie łatwiej na poczatek potraktował bym je formaliną a potem to juz kwestia gustu :roll: i dostępnych środków.
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Zapach papierosów w aucie wyciągnął mi ocet (rozlany na misce) i kawa (świeżo zmielona, rozsypana na gazetach) :)
ODPOWIEDZ