Smolista sprawa

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zastanawiałem się czy nie wrzucić tego do Fun, Joke, itp., ale może jakieś porady też się pojawią.

W piątek wracając do domu, przy pięknej aurze (33 stopnie temperatury powietrza, o temperaturę asfaltu lepiej nie pytać) wyrwałem piękną... 8-)
łatę z asfaltu 8-)
Cały przód zaczął się trząść, coś czarnego obijało się o błotnik. W pierwszej chwili myślałem, że coś mi rozerwało oponę. Zatrzymałem się na poboczu, patrzę WTF. Śliczny czarny placek wciśnięty pięknie w bieżnik opony. Dojechałem do domu i zdrapałem ile się dało zanim zaschło na amen. Tak wygląda po zabiegu:

Obrazek

Obawiam się o przyczepność, tam gdzie smoła została na wierzchu. Chyba muszę podjechać na plac manewrowy i poćwiczyć kółka w prawo z dohamowaniem. Może uda mi się to zetrzeć, środek opony już czysty :mrgreen: Macie jakiś inny pomysł?

Inne straty, to placek smoły na kurtce i na błotniku. Ćwiczyłem w weekend domowe sposoby usuwania smoły z ciuchów. Na początku maseczka z masła na noc, a rano kąpiel mleczna. :mrgreen: Na koniec kurtka do pralki, bo nieźle dawała mlekiem i jest prawie czysta.
Podobno to co zostało trzeba potraktować terpentyną, zasypać talkiem a następnie wyszczotkować :shock:
Zostały jeszcze plamy smoły na błotniku, które zaschły i środek do usuwania takich zanieczyszczeń z lakierów samochodowych nie daje rady. Chyba spróbuję z masłem :-P
Awatar użytkownika
arogabi
Posty: 63
Rejestracja: 06 cze 2011, 19:40
Lokalizacja: Płock

No to nieźle się wrąbałeś w smołę. Ja w swojej myjni używam środka marki CAR TEC nazywa się to TEERENTFERNER. Jest to bardzo skuteczny środek który usuwa smołę z powierzchni lakierowanych. Ja używam tego środka do usuwanie smoły z lakierów samochodowych, oraz z motocykli którymi się zajmuję. Polecam ten środek. Musisz mieć atomizer do nanoszenia tego środka, oraz myjkę ciśnieniową. Nanosisz środek na brudną powierzchnię czekasz chwilę i zmywasz. Czynność powtarzasz do uzyskania czystej powierzchni. Ja na twoim miejscu zeskrobał bym najpierw grubą warstwę smoły. I pomógłbym środkowi w robieniu swojej roboty gąbką, ale niezbyt agresywnie cobym niczego nie porysować.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 22:47 przez arogabi, łącznie zmieniany 1 raz.
XT 660 R - I wszystko jasne!!!
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Słyszałem właśnie o smalcu czy innym tłuszczu. Można spróbować wjechać w piach, pokręcić kółka w prawo, czynność powtórzyć i powinno odlecieć tylko pamiętaj, że przyczepność jest wtedy znikoma.
Ewentualnie możesz użyć spirytusu ale szkoda troche :mrgreen:
Awatar użytkownika
retsiwt
Posty: 95
Rejestracja: 21 mar 2012, 13:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zrobiłeś zdjęcia smoły, motocykla, kurtki na miejscu? nie wiem, czy teraz, bez wezwania policji na miejsce da radę, ale możesz spróbować wyciągnąć odszkodowanie od zarządcy drogi. Ewentualnie firmy/agenci zajmujący się wyciąganiem odszkodowań pomogą lub poradzą. Może będziesz miał nowe opony :) albo ciuchy :)

Tak czy inaczej, to nie jest normalne, że tak duży kawał jezdni zostaje na pojeździe i kierowcy... Obrazek
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

A ja bym wezwał policję żeby spisała moje straty, poinformował zarządcę drogi o zaistniałej sytuacji i domagał się zwrotu piniendz na nowe laczki ;-) bo tak to tylko w Polsce, zarządcy dróg nie zdają sobie sprawy, że po drogach poruszają się motocykliści. i albo łatanie i zalewanie śliskimi lepikami albo zasypywanie jeszcze gorszym i niebezpieczniejszym grysem - masakra, zero wyobraźni.
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Teraz to już musztarda po obiedzie, zrobiłem tylko to jedno zdjęcie już u siebie na podwórku. :oops:
Nie przyszło mi do głowy na miejscu, żeby wzywać policję. W tym upale chciałem być jak najszybciej w domu :-)
Awatar użytkownika
retsiwt
Posty: 95
Rejestracja: 21 mar 2012, 13:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Spróbuj chociaz zadzwonić do firmy, która zajmuje sie wyciąganiem odszkodowan. Telefon nie kosztuje (zbyt wiele), a może wyjdzie na dobre:)

Widze, ze jesteś z wawy - gdzie to się stało? Bede się strzegł tego miejsca :D
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Na Górczewskiej, na światłach przed Wola Parkiem (jechałem w strone Powstańców Śląskich).
Ale nie ma obawy, wyciągnąłem całą łatę i została czysta niegroźna dziura, w którą można bez obawy każdym XT wjechać :mrgreen:
ODPOWIEDZ