Problem? Mały czy duży?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Baltosz
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2013, 16:50
Lokalizacja: Wrocław

Zbieram się powoli do konkretnych decyzji odnośnie moto, którego chciałbym kupić i jak zawsze powstają pytania. Na xt 660 x jestem już zdecydowany.

Zastanawia mnie tylko:

1. Jak Jadzia zniesie nocowanie pod chmurką od wiosny do jesieni? (w zimie będzie miała ciepło)

2. Jeżeli 1 pkt. nie wyklucza, to czy zagrożenie ze zwiną mi Xt660x z ok. 2005/06 roku z pod domu? w razie czego mam parking strzeżony nie tak daleko.
(Moto nie będzie póki co mocno doinwestowywane, ale nie wiadomo jak doinwestowane kupie)
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

W krajach o dużej wilgotności stosuje się preparaty typu ACF 50, poszukaj na pewno nie zaszkodzi pokrycie motocykla czymś takim ;) w pierwszej kolejności pordzewieje Ci wszystko co nie malowane, a potem rdza dopadnie szprychy i nyple :)
Oczywiście jakiś pokrowiec na moto to podstawa :)

Odnośnie zabezpieczeń to masz wiele opcji: od blokad przez alarmy po lokalizatory GPS ;)
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

lepiej postaw na strzeżonym, bedziesz miał pewność (przynajmniej jakąś), a blokady alarmy i lokalizatory nie wiele Ci pomogą jak moto wrzucą od razu do busa np 10 sekund i masz po motocyklu :-/
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
Baltosz
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2013, 16:50
Lokalizacja: Wrocław

Jeśli dobrze wyczytałem to ten preparat nie jest tłusty więc ciekawa opcja. zastanawia mnie jak z lagami? czy nie będą się na nich robić wżery. Ale patrząc obiektywnie, lagi są zawsze tłuste.

Raczku, gdybyś nie miał możliwości trzymać Jadzi w garażu, to zdecydowałbyś się nocować ją pod gołym niebem?

P.S. Zdarzało się wam słyszeć o kradzieżach xt660?
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Łahaaaaa, wkręcają Ciebie rdza jest przyjazna, bo odchudza motocykl ;-) Ja w swoim nawet kluczyki zostawiam, bo i tak nikt nie przekręci tej stacyjki :-) Jakie blokady, gps-y alarmy jak ktoś ma ukraść to ukradnie..... A jeszcze nie słyszałem żeby komus xt zginął (chyba że po imprezie :mrgreen: )
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Powiem tak...może XT660 to nie moto warte fortunę, ale jeżeli masz luźne 10-15-czy 20tys. które odkładałeś przez ostatnie kilka miesięcy/lat by zakupić swój wymarzony motocykl i chcesz zaryzykować , to proszę bardzo... pamiętaj OKAZJA czyni złodzieja. Niestety żyjemy w kur...kim kraju, gdzie Polak Polakowi WILKIEM i nic Ci nie pomoże,że spryskasz go "szprejem" , przykryjesz kołderką i zapniesz łańcuch+ 10 kłódek :
Łasica pisze: jak moto wrzucą od razu do busa np 10 sekund i masz po motocyklu :-/
Takich skur...nów nie brakuje!!! Słyszałem już kilkakrotnie o zaginionych motocyklach we Wrocławiu. Gnoje potrafią nawet ze strzeżonego parkingu pod hotelem jeb...ąć kilka sprzętów NA RAZ :shock: http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj/wroclaw,cmlb6
Nikt mnie nie namówi na wystawianie swojej Jadźki na zgubę. Może to nie miss dzielnicy, ale dla mnie taka strata to MASAKRA!!!
pancio, mieszkasz u szkopów, tam jak wiemy jest trochę inaczej, a stacyjka - nie u wszystkich działa jak u Ciebie ;-) chociaż jak wiemy niewiele to pomoże...
Dlatego Baltosz, im mniej ludzi będzie miało bezpośredni dostęp do Twojego moto tym lepiej!!!
Poszukaj garażu w swojej okolicy, kolesi latających w pobliżu, którzy odstąpią miejscówkę w swoim garażu lub ostatecznie odstaw Jadzię "pod strzeżoną chmurkę".
Inaczej w niedalekiej przyszłości zamieścisz swój post w temacie: " POMOCY ZAJE...LI mi moto - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..."
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

http://allegro.pl/abus-diskus-lancuch-a ... 86601.html
Zawsze utrudni robotę skur**ką , którzy nie powinni mieć już rąk :-)
Kando
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Ja najpierw nocowałem motor w garażu, zaś ostatnie pół roku nocuje przykuty do słupa na ulicy. Jedyna przygoda jaką miałem, to zarzygany wydech. Ja spokojną noc opłacam w formie AC. Na początku kosztowało sporo, teraz roczny koszt ubezpieczenia to 1100zł.
Awatar użytkownika
Baltosz
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2013, 16:50
Lokalizacja: Wrocław

jeśli chodzi o AC to jakie są ograniczenia w ubezpieczeniu moto? rocznik?

1100zł to nie mało wcale.

@czarnuch
A propos nocowania moto u kogoś w garażu po znajomości, to ja mieszkam na kamiennej koło ronda, tu ciężko z garażami. A moto ma mi slużyć do jazdy na codzień, wiec nie chce mieć go za daleko od domu.
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Więc masz strzeżony na powstańców zaraz przy rondzie. ( z tyłu Powstańców śl. za tymi dużymi blokami). Poszukaj też czegoś na drukarskiej, ślicznej coś na pewno znajdziesz.
Może pogadaj z jakimś cieciem z UE może nmają jakieś wolne garaże ;-)
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

Miejsce w akademiku na pewno studenci odstąpią za piwo :mrgreen:
a jazda po schodach sama przyjemność.
Ostatecznie można przypiąć łańcuchem, kupić dobry pokrowiec i postawić w oświetlonym miejscu pod okiem kamery. Zawsze to utrudni/odstraszy , ale sen dalej niespokojny :-/ :-)
A może ktoś z okolicznych posiadłości udostępni kawałek placu ogrodzonego, kawałek podjazdu albo pod jakimś zadaszeniem na kosiarkę. Na Sudeckiej chyba jest parę takich domków.
Ja dopóki nie miałem opcji garażu, to mogłem trzymać u znajomych za domem pod pokrowcem na podwórku ogrodzonym, ale trochę się bałem o układ elektryczny ;-) więc motung stał daleko w garażu i musiałem autem dojeżdżać :-/
Kando
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Bzdura!!! Kto kradnie xt-ki??
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

O swojego się nie martw , bo twój jest specyficzny - unikat i stan kolekcjonerski to takich nie kradną bo później ciężko sprzedać
W De pewnie nikt ;-) A w Pl zdarzają się kradzieże motocykli.
Kando
Awatar użytkownika
Baltosz
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2013, 16:50
Lokalizacja: Wrocław

Mam tuż obok mojego bloku na drukarskiej parking spółdzielczy chroniony. Ale musiałbym się jakoś dogadać, bo miejsce na własność to mogę odkupić za 10 tyś. (więc odpada) a potem za ochrone jeszcze 60 musiałbym bulić - wiec coś będę kombinował na wiosnę.
ODPOWIEDZ