Pomoc przy decyzji w wyborze xt-ka

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
kiciafirerek
Posty: 52
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:25
Lokalizacja: Wrocław

Witam,
mam pytanie głownie do właścicieli XT-ków szukam głównie na allegro i przy waszej pomocy yamaszki xt 660x i teraz mam dylemat pierwszy pomysł był kupić moto do 2006r najlepiej właśnie 2006r do 10tys ale po mniej więcej dwóch miesiącach szukania z czego ostatnie dni z pomocą forum dochodzę do wniosku że jak dla mnie amatora motocykli ciężko jest znaleźć dobra sztukę. Większość ma pozmieniane plastiki tłumiki i teraz nie wiem czy kupie prosty motor ze zmienionymi plastikami czy krzywy bo akurat miał ori plastiki i dam się nabrać... W obawie przed taką pomyłka waham się czy nie warto dołożyć kilka tyś i kupić np taka maszynę http://otomoto.pl/yamaha-xtx-660-xtx660 ... 67479.html używka ale 2012r co myślicie ? Czy nie warto kupować aż tak wycackanego egzemplarza bo wcześniej czy później go przeczochram ? Nadmienię że wcześniej jeździłem kawasaki ER 500 i była to przez 3 lata jazda bez wypadkowa :) Z góry dzięki za zainteresowanie się tematem i pomoc.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ja mam z 2005 i nie wymieniłbym na żaden nowszy :mrgreen: Plastiki mam oryginalne ( oprócz jednego)
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Bandit
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2012, 14:25
Lokalizacja: Paszków

Sporo czasu straciłem na poszukiwaniach swojej XT 660R (poszukiwałem jednocześnie Dakary) w końcu znalazłem na forum od jednego z użytkowników. W sieci dużo jest sprzętów które wyglądają.. ale defakto po przyjeździe i oględzinach okazuje się że są to sprzęty żeby nikogo nie urazić z "historią". Doradzam o ile sam nie posiadasz takowej wiedzy oględziny z "fachowcem" lub z kimś kto już co nie co wie o sztuczkach handlarzy (np. starszy stażem kolega najlepiej taki który miał już kilka motocykli). Podawanie ocenie motocykla na forum na podstawie zdjęć nie da Ci żadnej gwarancji, może być pomocne wykluczeniu podstawowych mankamentów ale to w żaden sposób nie zastąpi oględzin. Tu natomiast mogą pomoc wstępnie koledzy z forum :) (mnie pomogli).
Nie kierowałbym się rocznikiem i przebiegiem. Pierwszy wcale nie gwarantuje iż motocykl będzie ideałem czasem są to "okazyjne" motocykl kupione za granicą i naprawiane u nas.. w sposób nie koniecznie profesjonalny. Co do drugiego liczniki u nas w kraju... szkoda gadać, pokazują najczęściej cuda! Prawdziwy przebieg możesz moim prywatnym zdaniem tylko szacować na podstawie zużycia, wyeksploatowania niektórych podzespołów i na tej podstawie dopiero weryfikować poprawność wskazań licznika.
Yamaha XT 660R >>> XT1200Z dwa razy więcej radości :P
mario79
Posty: 185
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:33
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp
Kontakt:

Bierz kogoś co się zna na motórach (niekoniecznie na XT) na oględziny. Najlepiej jeszcze jakby można było odbyć jazdę próbną.

Jak tak zrobiłem i to był strzał w dziesiątkę. Moja Sztuka wizualnie nie wyglądała ale była zdrowa :-D
kiciafirerek
Posty: 52
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:25
Lokalizacja: Wrocław

tu też taki w miarę świeży rocznik
http://otomoto.pl/yamaha-xtx-idealny-M3618052.html
nie popadam w paranoje tylko widzę ładne moto opis bez wypadek wszystko cacy nówka serwisowana...a tu się okazuje tłumiki od nowszej wersji malowanie od starszej wersji i to 80% ogłoszeń już ze zdjęć takie kwiatki wychodzą :( stąd moje wahania czy nie dołożyć i moje pytanie do was czy warto czy prócz tego że za większy pieniądz będę miał większy wybór też ten polift jest wart większych pieniędzy :)

dzwoniłem do tego ogłoszenia motocykl z angli sprowadzony przejechane 500km właściciel twierdzi ze po przywiezieniu kilka wycieczek na nim zrobił i stoi w garażu to jest powód sprzedaży może wysłać więcej zdjęć ale ogólnie zachwala motor że igła nówka nigdy nie leżał proszę o uwagi bo chciał bym przejechać się obejrzeć ewentualnie kupić jak wszystko będzie ok.

chyba bede musial jeszcze raz zadzwonic do sprzedajacego jak to jest ze pisze rok produkcji 2010 a malowanie lacznie z felgami sa z 2008r ? mozliwe ze w angli jakos inaczzej to robili czy szwindel ? ale z drugiej strony tak wszystko zmeiniac wlacznie z kolami ????
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

kiciafirerek,
No nie idealny bo lusterka nie oryginalne.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
kiciafirerek
Posty: 52
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:25
Lokalizacja: Wrocław

właściciel nie wie czemu plastiki sa nie z tego rocznika lusterka wie że są nie oryginalne ale takie kupił z motocyklem. Mam jutro dostac numer vin i z numerem podjade do salonu yamahy spytam w jakim oryginalnym malowaniu kolorze i wersji był motor.
kiciafirerek
Posty: 52
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:25
Lokalizacja: Wrocław

mam już numer vin tylko wszystkie salony yamahy dzisiaj zamkniete :/ ktoś może jakoś pomóc ? bo chciał bym wykorzystac ten majowy weekend do zakupu motocykla. Interesowało by mnie w jakim kolorze oposcil fabryke ten egzemplarz i z ktorego rocznika jest naprawde. Czy tak jak wlasciciel mowi 2010 czy jak plastiki 2008. Mam też już szczegółowe zdjęcia ograniczniki na widelcu całe ale też nie jak nowe kilka obtarc i rysek na plastikach tlumiki całe zdjęcia zachęcają do wycieczki.
kiciafirerek
Posty: 52
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:25
Lokalizacja: Wrocław

kiciafirerek
Posty: 52
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:25
Lokalizacja: Wrocław

Zakupiłem YAMASZKĘ :) Zapraszam do udzielania się w temacie
http://xt660.pl/viewtopic.php?t=3921

DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC :)
ODPOWIEDZ