Chłodnica w XT600Z Tenere

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Szorstki
Posty: 11
Rejestracja: 25 lip 2013, 21:35
Lokalizacja: Wrocław / Łomża

Witam, moto (XT660Z Tenere z 2009r) mam już od 3 sezonów i ostatnio zauważyłem, że wiatrak za chłodnicą nigdy się nie kręci. Na początku myślałem, że może uruchamia się tylko jak jest za gorąco... mam nadzieję, że tak właśnie to działa, komputer nigdy nie sygnalizował wysokiej temperatury, ale często bardzo mocno grzeje (szczególnie lewą nogę - tamtędy leci wydech;) )
Czy tak powinno być? Jak sprawdzić, czy wszystko z chłodzeniem jest ok?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
sistermoto
Posty: 183
Rejestracja: 08 lip 2010, 19:51
Lokalizacja: DPL/DW/ONA

Wentylator załącza się właśnie tak jak to sobie wymyśliłeś nie działa cały czas. Skoro poza podgrzewaniem nogi nic Ci się nie dzieje to moim skromnym zdaniem masz zawaloną chłodnicę i czas na czyszczonko :mrgreen: Jeśli nadal nic i masz to samo co w R i X to zobacz czy nigdzie Ci nie zahacza (pęknięty, za mocno przykręcony itd.) ostatecznie jest do tego bezpiecznik z tego co pamiętam (pamięć mam bardzo dobrą ale krótką) aha no i miernikiem jak już opadną Ci witki z niemocy. Przyczyn grzania jest sporo; może Ci się też grzać jak np. zalejesz za dużo oleju.. i takie tam. Poza tym XT tak troszkę ma a w upał po prostu bardziej to można odczuć. Jak Ci się upalił wentylator to możesz kupić używany za 100 PLN nowy chyba 150-200 PLN.
Szorstki
Posty: 11
Rejestracja: 25 lip 2013, 21:35
Lokalizacja: Wrocław / Łomża

sistermoto, dzięki za odpowiedź. Aczkolwiek nie uspokoiłem swojego sumienia - teraz mam już taką manię, że jak tylko mogę, zaglądam pod zbiornik sprawdzać czy wiatrak się kręci :P Muszę jakoś go podłączyć pod zasilanie i sprawdzić, czy w ogóle jest dobry... Tenerkę kupiłem po szlifie, kosmetyka zrobiona i wydawało się że mechanicznie wszystko jest ok, ale ten wiatrak, którego nigdy nie widziałem w akcji jakoś zaczął mnie martwić. Może zwykłe chłodzenie powietrzem mu wystarcza...
Awatar użytkownika
sistermoto
Posty: 183
Rejestracja: 08 lip 2010, 19:51
Lokalizacja: DPL/DW/ONA

przerabiałam to już :mrgreen: podczas jazdy głowa pod zbiornik...
Tobie chodzi już o konkret z tego co widzę. W R można zrobić zworę na czujniku temp. chłodnicy ale nie wiem czy Tenery mają to samo. Powodzenia !
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Sister dobrze prawi :-)
W R-ce masz dodatkowo w trybie diag możliwość testu wiatraka- w tenerce chyba nie ma możliwości wejścia w tryb diag z licznika :-/
Zwora i jak nie działa to bezpiecznik albo styki pod nim ;-)
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Wystarczy odpiąć wtyczkę od czujnika tęperatury i chlpdnica powinna zacząć pracować .
Czijnik masz po prawej stronie wkrecony do cylindra pod termostatem.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
jedrek505
Posty: 55
Rejestracja: 22 wrz 2011, 0:09
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

No tenerka tak ma, musisz dobrze pałować w off-ie (najleiej jak ugrzęzniesz :-D ), bo jadac 30km/h i w góre to nie da rady aby się załączył bynajmniej u mnie tak jest , lub postać w korku w takie upały jak teraz mamy to może Ci załączy :->
Naprawdę wolnym można być będąć bardzo bogatym, bardzo biednym, lub jadąc na motorze przed siebie.
ODPOWIEDZ