Jazda w deszczu

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
kurak38
Posty: 32
Rejestracja: 18 maja 2013, 12:23
Lokalizacja: Poznań/Koszalin

Taki temat trochę pozlotowy chyba. Jako że nie dałem rady pojawić się na zlocie (moja dusza prawdziwego motocyklisty nie sprostałą pogodzie + średnio miałem też czas), to w sb wybrałem się na przejażdżkę w deszczu w ramach zjednoczenia:d

Przechodząc do sedna, czy macie jakieś patenty na polepszenie widoczności? Jechałem w googlach no i wycieraczek tam nie ma:P + po jakimś czasie zaczęły parować (trudniejszy przelot po lesie). No i potem to już były nieużywalne, bo nic nie widać. Z drugiej strony bez googli to przy 70km/h w deszczu nie jest za fajnie. Tak się zastanawiałem jak ludzie podróżują w takim deszczu, ale może przy 150km/h to woda jakoś sama odpływa z szybek/googli

podzielcie się poradami
All day, All night
mario79
Posty: 185
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:33
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp
Kontakt:

Są gogle z pinlockiem lub można zastosować antifoga. Powinno pomóc na parowanie, chociaż co do tego drugiego rozwiązania nie mam przekonania.
Ja mam kask z szybką i po sobotniej jeździe w deszczu postanowiłem zakupić pinlocka fogcity. Widziałem skuteczność działania i to do mnie przemawia.
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

LS2 szczękowy-nie mam antifoga i nie potrzebuję.
jazda wolna - uchylona szyba i po problemie.
szybko -wentylacja robi swoje.
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ja mam Shoei Neotec z pinlock'iem. Zero pary (jak dobrze założyłem pinlock:)), wentylacja super. Nie trzeba jechać bardzo szybko żeby krople rozpływały się po bokach. Chyba bałbym się jechać 150 w deszczu.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Jest jeszcze kilka patentów może nie z parowaniem:
- wycieraczka na rękawiczce. Na palec wskazujący kawałek gumy od strony kciuka. Zdecydowanie pomaga.
- pokrycie szyby od zewnątrz jakimś polimerem w warsztacie wymieniającym szyby - 50kmh i woda sama ucieka.
- przy większych prędkościach odwrócenie się tak, by wiatr wpadał na szybę pod kątem 45' - najszybciej zwiewa wodę z zewnątrz.
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Sam stosuję na parowanie prosty i TANI sposób!
Zdejmij szybkę, umyj do do czysta, osusz i od wewnętrznej i zewnętrznej strony wysmaruj szamponem do włosów - obojętnie jakim, następnie po minucie papierowym ręcznikiem usuń szampon i zainstaluj z powrotem szybkę.
Efekt jest taki,że para momentalnie znika.

P.s. możesz wziąć szampon koloryzujący (polecam do włosów czarnych :lol: ) i będziesz miał od razu przyciemnioną szybkę ;-)

Heh...humor mi dopisuje po X zlocie :mrgreen:

Ale sposób z szamponem na parę jest wart zapamiętania, bo serio działa.
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Takie coś zastosuj http://turtlewax.pl/turtle-wax-clearvue ... p-136.html niekoniecznie tej firmy, ja miałem to i z firmy motip i z polo http://www.polo-motorrad.de/en/rain-free-250-ml.html , wszystkie działają tak samo. Co do przelotów na trasie to lepiej wybrać kask dual sport z szybą i pinlockiem.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2013, 9:32 przez bonzo, łącznie zmieniany 2 razy.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
kurak38
Posty: 32
Rejestracja: 18 maja 2013, 12:23
Lokalizacja: Poznań/Koszalin

bonzo, chyba czegoś brakuje w Twojej odp....
All day, All night
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

czarnuch, znam ten sposób z paintbala. Działa :)
Od czasu jak jeżdżę w Shoei Hornecie, nie wyobrażam sobie kasku bez pinlocka. Co do gogli, te "lepsze" mają podwójną szybę.
@kurak38, Jak chcesz tanio kupić, mam akurat dobre gogle foxa na zbyciu :-P
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Sorry kurak38 nie wkleiłem linków - już poprawiłem. Aktualnie mam ten rain free z polo, jego zaletą jest to że to atomizer więc łatwiejsza aplikacja. Cena 5,99 euro nie zabija. Aha teraz mam też motip rain away coś koło 20zł ale 500ml ;)
http://www.motip.com/products/motip/aut ... rain-away/
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
ODPOWIEDZ