4 pytania- ramie sprzęgła, naciąg łańcucha, regulacja wtrysk

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Witam!

jestem świeżym użytkownikiem XTka, werjsa R. Trochę ostatnio pojeździłem, jeszcze więcej poczytałem i nurtują mnie następujące pytania:

-mam wydech dominatora, wyczytałem na forum, że powinno się po zmianie wyregulować gaźniki- mniemam, że w tym wypadku coś z wtryskiem? miesznka? (chyba chodzi o wypalające się gniazda zaworowe)

-usłyszałem od doświadczonego ujeżdżacza, że mam mało powietrza z tyłu- jeżdżę na kostce Continentala, teraz nie pamiętam dokładnie modelu. jakie ciśnienie powinno być? na razie głównie asfalt, trochę nieutwardzonych dróg, górskie ścieżki.

-naciąg łańcucha- na forum znalazłem info co do Tenerki, jak to wygląda w Rce? Instrukcja rzecze, że powinniśmy sprawdzać go na podnóżce centralnej, jednak Rka takowej nie posiada. Jak Wy sprawdzacie?


-i najważniejsze, czy mógłby ktoś z Was zmierzyć ten dystans:
Obrazek
poprzedni właściciel zmienił sobie tę dźwigienkę na dłuższą, prawdopodobnie by sprzęgło lżej chodziło, ale cierpi na tym sprzęgło/skrzynia- chcę powrócić do fabrycznego wymiaru.

przepraszam, jeśli te pytania są bardzo lamerskie, ale wolę się spytać niż coś przegapić i doprowadzić do poważniejszych konsekwencji...

z góry dzięki za pomoc!
pozdrawiam,
Mateusz :)
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2015, 23:27 przez Mateusz93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Ktoś mógłby pomóc?
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

1. W XT660 jest wtrysk więc sobie poradzi z Dominatorem, co najwyżej wyregulujesz obroty pokrętłem, ja tak miałem po zmianie na Ixile że musiałem je nieco podnieść bo czasami gasł przy ruszaniu.
2. Na asfalt 1,8 jak załadowany ze 2. Na szutry i górskie ścieżki możesz śmiało obniżyć do 1,4 a nawet i mniej - polatasz dobierzesz sobie odpowiednie ciśnienie.
3. Jest na forum do pobrania instrukcja do R/X więc pobierz sobie i doczytasz.
4. Niestety nie pomogę, nie mam pod ręką motocykla.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

dziękuję!
co do 3, tak, pobrałem, ale tak jak napisałem- instrukcja mówi, by robić to na podpórce centralnej, a takowej w Rce brak. Czy zachowując te same parametry (40-55mm) ustawić na bocznej czy trzeba brać poprawkę, ze względu na ugięcie wahacza czy coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

W R tego luzu trzeba zostawić bo trochę tego skoku zawieszenia jest. Na 2 osoby też trzeba trochę zluzować. Trochę zależy od wagi kierownika inaczej naciągnie osoba która ma 60kg inaczej taka która ma 120. Usiądź na moto i zobacz czy jest luz trochę go ma być. Moim zdaniem lepiej trochę za duży luz niż za mały.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

dzięki! :)

jakby tylko ktoś mógł będąc przy moto zmierzyć tę dźwigienkę, byłbym baaardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Witaj.
Długość dźwigienki to 40mm.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2015, 15:05 przez ZIBI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ale chyba od osi linki do osi trzpienia? Wydawało mi się, że cała jest dłuższa?
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Wymiar jest taki jak kolega Mateusz93 zaznaczył na zdjęciu.
Długość całkowita to ok. 53mm.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2015, 15:36 przez ZIBI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Przepraszam, foto mi się wcześniej nie wczytało.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Nie ma za co bo foty wrzuciłem po twoim zapytaniu.
ODPOWIEDZ