Dopasowanie Napedu

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
grucha30
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2011, 14:15
Lokalizacja: Piłka

Koledzy mam sprawe i postaram sie dosc jasno opisac.
W moim XT do wymiany jest naped jednak poprzednia moja maszyna zostala sprzedana i naped zostal mi nowy od niej a mianowicie od fazera. Obecnie w XT mam 14 zebow przob i 45 tyla lancuch520 i 110 ogniw!
Od Fazera jest zebatka 15 na 46 i lancuch118 ogniw(musialbym go skrocic) tyle ze szerokosc lancucha to AŻ530. Moje pytanie czy bedzie mi to pasowac z ta szerokoscia i ile strace na zrywnosci o ten jeden zab na przodzie bo wiadomo z tylu jeden zab wiecej to cubu sie nie odczuje w przeciwienstwie do przodu!
Mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodz i z gory dzieki za rady!
Pzdr :lol:
Michał
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Nie dopasujesz, łańcuch możesz skrócić ale tylko tyle, zebatki musza być pod dane moto a grubości łańcucha nie zmienisz.
grucha30
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2011, 14:15
Lokalizacja: Piłka

Ale dlaczego???
Sloro na frez pasuje i ma zebatki od tego zestawu 530 to gdzie nie bedzie pasowac konkretnie??
Michał
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

SLUCHAJ JEZELI UDA CI SIE ZALOZYC ZEBATKI TO BEDZIE OK, ALE WATPIE W TO BY OD INNEGO MOTO PASOWALY DO XT.
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Zębatki i łańcuch masz ok, ale nie do tego motocykla. Wielowypust pod małą jest zapewne inny a i mocowanie tylnej ma inną średnicę i rozstaw otworów.

różnica
Fazer
Obrazek Obrazek

Zamiast ciąć łańcuch, to lepiej wystaw na alledrogo i kup właściwy.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 254
Rejestracja: 19 wrz 2009, 21:37
Lokalizacja: PL

Witaj, ja też bym odpuścił podobnie jak arkadius0 i berserkers. Kup właściwy łańcuch i zębatki.
Awatar użytkownika
south
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2012, 11:30
Lokalizacja: Opole

ja mam pytanie odnosnie napedu,czy warto kupic drozszy lancuch did i zebatki jt , czy kupic cos tanszego innych mniej znanych firm czy jest duza roznica?i zebatki w xt 660 x 2004r przod 15 tyl 45?
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

south zanim zaczniesz o cokolwiek pytać zapraszam do przeczytania regulaminu naszego forum, potem do powitalni i przedstawienia nam swojej persony, swojego moto. Potem jak Cię poznamy na pewno chętniej odpowiemy na twoje pytania.

Wracając do tematu który poruszyłeś to ja z doświadczenia kolegów z forum polecam zainwestować w dobry łańcuch. Zębatki są mniej ważne i JT można śmiało zakładać. Zerwanie łańcucha najczęściej kończy się wywrotką i mniej bądź bardziej poważnym uszkodzeniem motocykla. Koszt naprawy przewyższa wielokrotnie to co dorzucisz do lepszego łańcucha ale to jeszcze nie jest problem. Problem może być gdy Tobie się coś stanie, tego nie "naprawisz" tak jak motocykla.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Proszę o przestrzeganie regulaminu odnośnie polskich znaków tj. o poprawienie swoich postów.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Niany121
Posty: 32
Rejestracja: 10 wrz 2015, 10:20
Lokalizacja: Nowy Sacz

Koledzy mam pytanie , moje zebatki to 15/49 chciałem zmienić żeby moto było szybsze bo w trase chcę jechać w miarę szybko nie męcząc silnika , moje pytanie to czy jak założę na tył zębatke ok 40 zębów przód 16-17 to bd duża różnica prędkośći ? Obecnie moto na pierwszym biegu jedzie 50 na drugim 80 na trzecim 120 na czwartym 150 Z góry dziękuje
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Tu masz stronę, która Ci pomoże dobrać sobie napęd:

http://www.gearingcommander.com
Niany121
Posty: 32
Rejestracja: 10 wrz 2015, 10:20
Lokalizacja: Nowy Sacz

Dzięki
A może ktoś z forum ma takie przelożenie ? Jak to jezdzi duże spadki mocy?
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

A wejdzie Ci tam z przodu zębatka 17 ??? ;)
Najczęściej stosowane przełożenia w XTkach to 14/45 lub 15/45 (oryginał).
Do XTR osobiście polecam 14/45 bo moto robi się bardziej elastyczne bez zbyt dużej utraty na prędkości. To co podałeś to nie prędkość tylko wskazania licznika które są przekłamane zmianą przełożeń bo xt bierze sygnał do zegarów z wałka zdawczego.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Niany121
Posty: 32
Rejestracja: 10 wrz 2015, 10:20
Lokalizacja: Nowy Sacz

Zostawię przód 15 a tył znalazłem 39 to chyba założę, bd 10 zębów mniej więc spokojnie powinien sobie lecieć te 130/h tak myslę
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Niany121, serio?
jesteś świadomy straty na przyspieszeniu?

moim zdaniem głupi pomysł, ale rób co uważasz.
ODPOWIEDZ