Powiekszajacy się luz na sprzęgle.

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Pablo78
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2016, 16:06
Lokalizacja: Toruń

Witam.
Dzis zarejestrowałem swój nowy nabytek xt 660r 2007,jezdziłem nim wczesniej bez blachy i zauważyłem,ze w miare nagrzania motocykla 10-20km,luz na klamce sie powiększa i gorzej wchodza biegi.Wymieniłem olej z filtrem na JMC oraz zabierak tylnej zębatki,i jest mniejsze pier....,przy wrzucaniu 1ki,lecz problem powiekszającego się luzu pozostał.Zużyte tarcze sprzęgła?przebieg 47Tkm...

2.Czy montowaliscie skarpety na lagi od Acerbisa?Xt ma mały skok zawiasu i wg mnie trzeba by było je przyciąć bo za długie...

3.Mam na sprzedanie stopke centralną od Touratecha do xt660x/r.Solidnie wykonana,umożliwiająca montaz obu podpórek.Cena 300zł z wysyłką...

Dziąkuje za uwagę i porady...
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Ad1. Norma, wyreguluj linkę sprzęgła zgodnie z manualem, nic więcej nie zrobisz, nie usuniesz powiększającego się luzu.
Ad2. Montowałem, przycinałem- zakładasz na w pełni wysuniętą lagę.
Ad.3 powodzenia w sprzedaży.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Pablo78
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2016, 16:06
Lokalizacja: Toruń

Witaj.Czyli luz na sprzegle po nagrzaniu to norma???Każde xt tak ma?Luz na klamce to ok 3mm tak?
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Czy każde tak ma-nie wiem-moje tak ma zwłaszcza jak gdzieś utknę w błocie,piachu i porządnie dogrzeje olej/silnik.
Luz na klamce sprzęgle po mocnym dogrzaniu silnika zwiększa się, to jest normalne-nie należy wtedy regulować luzu bo po ostygnięciu silnika może okazać się że linka nie ma już luzu i sprzęgło zacznie ślizgać-co będzie skutkowało jego spaleniem.
Tu mas manuale gdzie możesz sprawdzić jaki powinnien być luz i jak prawidłowo wyregulować linkę sprzęgła
http://xt660.pl/viewtopic.php?t=127&pos ... l&start=30

A tu masz do poczytania o podobnych problemach...
http://xt660.pl/viewtopic.php?t=5720&highlight=luz
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Pablo78
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2016, 16:06
Lokalizacja: Toruń

Podziękował...
ODPOWIEDZ