koła xt 660 R/X

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Mario Mario
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2016, 20:52
Lokalizacja: bydgoszcz

Witam. Mam w planach kupic yamahe xt 660 r. Oryginalne kola to przod 21 cali, tyl 17. Moje pytanie brzmi czy do tego motorku pasuja opony od yamahy xt 660 X( ten drugi mam 17 przod i tyl). pytam gdyz mam zamiar od czasu do czasu wrzucic kostke i posmigac po lasach , a normalnie dojezdzac do pracy czyli tylko jazda po miescie. Z gory dziekuje za odpowiedz.
Mario
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Odpowiedź na pytanie brzmi: przód nie pasuje bo w xtx masz 17 cali z przodu a nie 21 jak w Rce, a tył prawdopodobnie też nie pasuje ponieważ w XTX tylna guma ma szerokość 160 a w Rce o ile się nie mylę 120. Na kostkach też się fajnie jeździ po czarnym:)
Mario Mario
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2016, 20:52
Lokalizacja: bydgoszcz

pytam poniewaz mam taka do kupienia. Gosciu mowi ze jest to yamaha R natomiast zdjecie faktycznie pokazuje ze jest na dwoch 17 . podam link http://olx.pl/oferta/yamaha-xt660r-CID5 ... f8233a0fb7 dzwonilem to mowil ze bez problemu beda pasowac a co ty o tymsadzisz?
Mario
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Tył możesz założyć kostkę a przód musisz wymienić całe koło + pewnie zacisk hamulca bo koło jest od X a w R jest inny zacisk.
Co do oferty z ogłoszenia to faktycznie R bo ma lagi, szary wahaczy i czarny amortyzator.
Mario Mario
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2016, 20:52
Lokalizacja: bydgoszcz

hmm to lepiej rozejrzec sie za moto juz z kostkami na przodzie i tyle czy moze dokupic przednie kolo od R ki , nie mam pojecia ile to kosztuje. i jeszcze jedno pytanie gdybym jezdzil na kostkach tylko po szosie 26 km w dwie strony do pracy to na sezon opony starcza czy moze dluzej na nich polatam?
Mario
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Lepiej kup Rkę od razu z kołem 21 cali. Zależy jakie opony, jaki styl jazdy. Przeważnie schodzą 2 na tył a 1 na przód.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Kup jakąś uczciwą R-kę bo opony to najmniejszy problem. Samo koło też by dało radę bo widać że zawias jak i zacisk w tym motku z ogłoszenia jest z R. Z kupnem używanego koła do R może być problem-mało ofert,sam poluję choćby na samą piastę.
To moto z ogłoszenia to się straszne truchło wydaje-odradzam zakupu.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Mario Mario
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2016, 20:52
Lokalizacja: bydgoszcz

az tak zle wyglada myslalem, ze jest oki no i cena dosc atrakcyjna
Mario
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Nie jest
Mario Mario pisze:oki
już na sam wygląd jest brzydki. Przypominam że na forum używamy polskich znaków.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Mario Mario pisze:az tak zle wyglada myslalem, ze jest oki no i cena dosc atrakcyjna
Cześć Wszystkim,
Widzę, że wszyscy się uparli niejako :)
Nowy kolega Mario Mario na ten konkretny egzemplarz, a reszta na odradzanie truchła :P

Pomijam walory estetyczne tego motocykla w tym jego kolory, ale:
- po zdjęciach widać, że do zawieszenia z wersji R (lagi, zacisk i zapewne tarcza) są zamontowane koła supermoto z X'a
- jeśli sprzedający dokłada koło 21cali lub oba koła z eRki
- jeśli sprzęt nie ma wad silnika
- jeśli nie papiery są w porządku

To przy takiej opcji warto się zainteresować, bo wtedy masz dwa w jednym, supermoto i enduro.
Ot moje zdanie .
Pozdro 660

------------------------------------
W zasadzie to temat powinienem od razu zamknąć bez większego komentarza z dwóch powodów:

1. Do zapytań i oceny konkretnych egzemplarzy służy inny temat na forum -> http://xt660.pl/viewtopic.php?t=116&pos ... &start=945
2. Kwestie dopasowania kół do zawieszeń znajdują się już na forum, m. in. w tym wątku -> http://xt660.pl/viewtopic.php?p=85185#85185
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Mario Mario
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2016, 20:52
Lokalizacja: bydgoszcz

dzieki panowie za cenne rady
Mario
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Ja mam obręcz na przód 21" i szprychy pod ori piastę z xt 660 wiec nawet jakby koła Enduro nie dał to będziesz mógł sobie takie sam złożyć i wsadzić do tego zawieszenia.
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

I też w czarnym kolorze ;-)
ODPOWIEDZ