pomocy! problem z biegami

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
turas
Posty: 73
Rejestracja: 27 paź 2015, 10:50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Właśnie kolega był chyba rok temu w Maroku stosunkowo świeżą Teresą, bo 15 tys przebiegu i mało brakowało a nie wróciłby stamtąd...
Padła trójka w skrzyni, przez nieszczelny airbox dostał się piasek do silnika itp atrakcje.
No i ta trójka w XT660 z tego co ja słyszę to jest temat powszechny. Przez to bałem się kupić X.
W starych XT600 i TTR zresztą problem również znany...
Awatar użytkownika
Dobry Chłopak
Posty: 115
Rejestracja: 08 wrz 2015, 19:11
Lokalizacja: Pruszków

Mam taka teorię spiskową :

Tajemniczy element pochodzi dokładnie z tego miejsca ( kiedyś był częścią "Timing Chain Guide" ślizgacz łańcucha rozrządu/napinacz ? :) coś takiego )

Obrazek

i przeleciał na prawa stronę do sprzęgła i mechanizmu zmiany biegów TYM kanałem.

Obrazek

Poprzedni właściciel wymienił łańcuszek rozrządu razem z napinaczem, widocznie uchwyt napinacza był już rozsypany i leżał sobie już w silniku.

Po moich jazdach w terenie i kilku glebach na prawą stronę zapewne przeleciał na prawą stronę i poczynił spustoszenia w mechanizmie zmiany biegów.

Czekam na uszczelki, składam do kupy i myślę że daruje sobie dalsze rozbieranie silnika :)
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Odżyjże dokładnie rozrząd i jego napęd, łożyska, ślizg i napinacz. Po tym elemencie widać, że został zmielony przez łańcuch rozrządu i zębatkę. Oby wałek rozrządu nie oberwał.
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
ODPOWIEDZ