XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Rysy na teleskopach przedniego zawieszenia

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Xivoks
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2016, 8:37
Lokalizacja: Kwidzyn

Cześć,
potrzebuje porady odnośnie rys(nie wyczuwalne pod paznokciem) na teleskopach przedniego zawieszenia w moim XT 660X, odkąd kupiłem moto olej powoli uciekał przez uszczelniacze, kiedyś na szybko wymieniłem komplet uszczelniaczy zarówno olejowych jak i przeciwpyłowych, wraz z olejem. Już wtedy widziałem te ryski ale nie było czasu żeby coś więcej zdziałać, teraz zmotywowany weekendem i troszkę większym zapałem żeby Jadźka dostała wiosenny serwis postanowiłem to zrobić.
Stąd moje pytanie:
Jak myślicie uda się to spolerować? Może znacie jakiegoś speca od takich remontów który mógłby mnie uratować? rozmawiałem z kilkoma osobami to doradzali żeby spolerować wodnym papierem i powinno być okej, tylko czy wtedy seryjne uszczelniacze będą dobrze uszczelniać taki teleskop?
Rozmawiałem też z kilkoma innymi osobami i twierdzili że takie zabiegi zawsze kończą się tym samym, mianowicie wymianą na nowe teleskopy, po małym research'u w Internecie koszt jednego teleskopa to ok 300-500zł, ciekawe ile warte te zamienniki.
A może się mylę i to nie te ryski są powodem wyciekania oleju, jak myślicie?
Załączniki
teleskopy_Easy-Resize.com.jpg
trolik
Posty: 481
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:20
Lokalizacja: SZCZECIN

Zadzwon do Motodiabla w Szczecinie
Xivoks
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2016, 8:37
Lokalizacja: Kwidzyn

trolik pisze: 25 kwie 2021, 8:42 Zadzwon do Motodiabla w Szczecinie
Dzięki, jutro się skontaktuje i zobaczę co mi powiedzą.
Awatar użytkownika
med86
Posty: 74
Rejestracja: 06 mar 2017, 22:20
Lokalizacja: LU/PO

Ja z kim nie gadałem to mówił, żeby się raczej nie nastawiać na możliwość reanimacji bo może być podwójna zabawa. Najpierw rzeźbienie swoje zapłacisz a potem będziesz kupował nowe rury. Ja zakładałem zamienniki Polskie z firmy która się tu chyba na forum przewijała już. Latają do dziś i nic im nie jest.
"Jeśli nic nie poszło źle, jasne jest, że nie rozumiesz sytuacji" Zasady MR
ODPOWIEDZ