XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Ubezpieczenie

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ja mam takie niskie OC przez zniżki-prawko od 30lat i tyle samo bez wypadku!
Mam za to problem z ubezpieczeniem syna Derbi-50 motorower nikt nie chce ubezpieczyć gdy wskazuje się jako użytkownika osobę poniżej 18 lat ! Chyba będę musiał wskazać siebie, gorzej jak będzie miał jakąś stłuczkę.
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jabba a jakie masz znizki?
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

kurczaku! strasznie tanio macie :)

ja w koncu stanalem na oc+ac+nw w PZU. nie lubie tej firmy ale co dziwne w moim wypadku mieli tansze AC w porownaniu z Allianzem. za wszystko place okolo 2200. w alianzie wychodzilo chyba 100-200 pln wiecej.

nie mam zadnych znizek, 23 lata i prawko od 4 lat :P..
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

.... chłopaki ale po co wam to AC ???? szkoda kasy chyba żebym się wypie...... dwa razy dziennie !!
Te motocykle się nie kradną !!! W porównaniu do innych .
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

wole zaplacic troche wiecej i spac spokojnie ze jak mi spod pracy zawina to przynajmniej kase dostane :) zwlaszcza ze wydech mam niestandardowy i sie rzuca w oczy :P
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

darth0s pisze:kurczaku! strasznie tanio macie :)

ja w koncu stanalem na oc+ac+nw w PZU. nie lubie tej firmy ale co dziwne w moim wypadku mieli tansze AC w porownaniu z Allianzem. za wszystko place okolo 2200. w alianzie wychodzilo chyba 100-200 pln wiecej.

nie mam zadnych znizek, 23 lata i prawko od 4 lat :P..
Jak Ci ukradną to i tak zapłacą z 2/3 wartości (ich wartości) i to pewnie tylko jak ukradną ze strzeżonego parkingu!!!
Bo wypadkami to się chyba nigdy nie zwróci.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

tam jest zaznaczona kradziez 'z ulicy' wiec powinni oddac wszystko. zreszta i tak wartosc zadeklarowana jest wieksza od rynkowej :)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3301
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

darth0s pisze:zreszta i tak wartosc zadeklarowana jest wieksza od rynkowej
żeby trochę dodać smaczku tej dyskusji podrzucam takie oto informacje:
Wartość rynkowa pojazdów według katalogu z którego korzystają ubezpieczalnie to:
YAMAHA XT660R

rok / wartosc w zł / przebieg:
2008 / 18450 / 3300
2007 / 16650 / 7800
2006 / 14800 / 12400
2005 / 13100 / 16900
2004 / 11400 / 21500
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Wojtekfir ma rację !!!Żeby zwrócili 100% trzeba naprawdę się pomęczyć !!! A i tak 100% wartości nie zwrócą , bo to ubezpieczalnie mają zarabiać a nie my !!! szara rzeczywistość :-/
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

ja bym panowie więcej zainwestował w zabezpieczenia (te od upadku jak i przeciwkradzieżowe ) niż płacić majątek ubezpieczycielom za AC i później po sądach z nimi walczyć o należne odszkodowanie
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Dokładnie raczek konkretna odpowiedz !!!
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Jeszcze jadna rzecz to taka ze jesli bedziemy mieli szkode z wlasnej winy ... AC za które zapłacimy powiedzmy 2000 przy wrtosci motocykla powiedzmy 18000 to przy calkowitej kasacji dostaniemy nie wiecej niz 15000 po kilku sprawach w sądzie lub godzimy się na 10000 (oni mają sposoby weby wytłumaczyć nam co zaniża wartość naszego motocykla i dlaczego to co dostaniemy to 10k a nie 18k). Nawet zeby dostac te 10k trzeba sie niezle nawyginac i napisac duuuzo pism bo nie oszukujmy sie, to sa motocykle i jeszcze przez dlugi czas beda traktowane marginalnie.
Przez rok bezszkodowej jazdy mamy w kieszeni 2k a za ta kase wyspawaja nam klatke ochronna do Jadźki z wygrawerowanym:"mam w d*** AC"
Awatar użytkownika
jabba
Posty: 85
Rejestracja: 20 sty 2009, 17:13
Lokalizacja: Milanówek

a tak zapomniałem dodać że te 800 zł za oc nw i ac to z 60% zniżek
...powiem szczerze że zabezpieczenia są dobre..ale ubezpieczenie najlepsze :mrgreen: ...i zawsze jest na kawałek nowego moto jakby co :mrgreen:
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

Witam wszystkich
jabba pisze:a tak zapomniałem dodać że te 800 zł za oc nw i ac to z 60% zniżek
...powiem szczerze że zabezpieczenia są dobre..ale ubezpieczenie najlepsze :mrgreen: ...i zawsze jest na kawałek nowego moto jakby co :mrgreen:
Zgadzam się w zupełności podobną kwotę zaproponowali mi w Allianzie od wartości 21.000 (dokładnie około 1000 z hakiem za pakiet) przy 60% zniżek.

Chciałem wrócić jeszcze do bardzo rozsądnego i ważnego posta dotyczącego zabezpieczeń przed kradzieżą.
Dzisiaj otrzymałem od agenta ubezpieczeniowego PZU listę zabezpieczeń przeciwkradzieżowych uznawanych przez tę firmę. W najbliższym wolny czasie zamieszczę ją na forum, gdyż jeszcze jej nie spisałem.

Acha
Liberty Direct na tylko OC , ale jak powiedział jakiś koleś przez telefon ustalane jest indywidualnie, więc sobie odpuściłem dalsze informacje.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-03-05, 21:40 ]
właśnie znalazłem cała listę. Wybrałem najciekawsze fragmenty dotyczące głównie motocykli. Mam nadziej, że się przyda. Miłej lektury, jest z czego wybierać ;-) .

Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. Biuro Likwidacji Szkód
W Y K A Z Nr 2/2008 ZABEZPIECZEŃ PRZECIWKRADZIEŻOWYCH POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH
Uprawniających do uzyskania zniżki przy zawieraniu umowy dobrowolnego ubezpieczenia Autocasco stan na dzień 15.04.2008 r. .

Część III - Mechaniczne i inne zabezpieczenia przeciwkradzieżowe pojazdów.
Blokady

Stan aktualny na dzień 15 kwietnia 2008 r., wg. http://www.imp.edu.pl
L.p. Typ/Model Producent Numer Świadectwa, Certyfikatu

1. BEAR-LOCK (Niedźwiedź Lock) Blokada drążka zmiany biegów
NIEDŹWIEDŹ LOCK Sp. j. Luboń P41/088/2006 (2059)

2. DIPOL
Urządzenie blokujące drążek zmiany biegów P.H.U “DIPOL” Kryniczno P41/278/2006 (2243)

3. WIM-STOLL
Blokada drążka zmiany biegów WIM-S s.c. Warszawa P41/417/2006 (2382)

4. OSA I
Blokada przepływu paliwa P. P-H. OSA Gdynia P 41/327/2006 (2292)

5. Granit 37
Kłódka do blokowania motocyklowej tarczy hamulcowej ABUS Polska Łomianki P41/081/2004 (1366)

6. Granit 39, Granit 69
Blokada motocyklowej tarczy hamulcowej ABUS Polska Łomianki P41/082/2004 (1367)

7. Granit 54
Kódka szeklowa typu U-LOCK do blokowania motocykli ABUS Polska Łomianki P41/080/2004 (1365)

8. Granit 1060
Łańcuch do przypinania motocykli ABUS Polska Łomianki P41/083/2004 (1368)

9. XENA XN14, XENA XN15
Blokada motocyklowej tarczy hamulcowej z alarmem XENA RIDER sp. j. Kraków MR 06 00 06

Znakowanie
L.p. Nazwa systemu znakowania Importer/Dystrybutor Certyfikat
1.AUTODOT OCIS
System znakowania pojazd
Regionalna Agencja Rozwoju Rynku
Bydgoszcz
1941/2005-150-
SCH2/850
Czech Ministry of Transport

2. DNA AUTO
System znakowania pojazd
DNA Program Polska sp. z o.o.
Poznań
3.23/1.07.s/07
Orzeczenie LEP Politechniki
Świętokrzyskiej w Kielcach

UWAGA!
Udokumentowane stosownym certyfikatem oznakowanie pojazdu jednym ze wskazanych wyżej systemów uprawnia właściciela pojazdu do uzyskania zniżki w opłacie należnej składki pod warunkiem zastosowania dowolnego systemu dyskretnego znakowania łącznie z zabezpieczeniem przeciwkradzieżowym pojazdu zdefiniowanym w części I pisma BZP-076/0953/2007 z dnia 08.10.2007 r..
Jednocześnie informujemy, że wymienione w pozycjach 5–9 zabezpieczenia przeciwkradzieżowe motocykli: Granit 37, Granit 39, Granit 69, Granit 54, Granit 1060, XENA XN14, XENA XN15 spełniają wymogi zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą na poziomie określonym dla zabezpieczeń motocykli pod warunkiem okazania przez ubezpieczającego, w dacie zawierania umowy ubezpieczenia autocasco, odpowiedniego zabezpieczenia oraz imiennej faktury jego zakupu - wystawionej na nazwisko właściciela motocykla.

Część V - „Systemy Specjalne” (stan na 15.04.2008 r.)

L.p. Nazwa systemu / typ Firma
1. GS 501/BP-GS 501-E, GS 501BP, Radiowy system lokalizacji pojazdów
GUARD SYSTEMS Polska S.A., Warszawa

2. FINDER II GPRS, FINDER: XT, nXT
Systemy satelitarnego monitorowania pojazdów FINDER S.A., Warszawa

3. SPACEGUARD: TM SAT M, TM SAT MS, Satelitarne systemy lokalizacji pojazdów
Agencja OOiM OPTOSCAN, Kłodzko

4. LOJACK/P, Radiowy systemy namierzania pojazdów, LOJACK S.A., Warszawa

5. PREDATOR COMBO ST/V, 2/V , Systemy lokalizacji i zabezpieczenia przeciwkradzieŜowego pojazdów KERATRONIK A. Wasikowski, Warszawa

6. SPY-DOG, Kontroler GSM, DEST sp. j. , Łódź

7. SAT-DOG, GPS 6800TXD-PS, Systemy zabezpieczenia przeciwkradzieŜowego i lokalizacji pojazdów ., ProSafe sp. z o.o., Warszawa

8. Automonitoring C1, System ochrony przeciwkradzieŜowej pojazdów Centrum Monitorowania Alarmów, sp. z o.o. Warszawa

9. AutoGuard: S-1, S-2, S-4, Satelitarne aktywne systemy zabezpieczenia pojazdów
AutoGuard S.A., Warszawa

10. MOBITEL Active Safe II, System zabezpieczenia i satelitarnej lokalizacji pojazdów
MOBITEL Monitoring sp. z o.o., Warszawa

11. K2 GPS typ SL 100, System lokalizacji pojazdów, K2 sp. z o.o., Nowa Ruda

UWAGA!
Systemami specjalnymi, uznawanymi przez PZU SA przy zawieraniu nowej umowy dobrowolnego ubezpieczenia autocasco obejmującej ryzyko kradzieży, są wyłącznie systemy wyszczególnione w części V aktualnego Wykazu Nr 2/2008.
Zarówno przy zawieraniu nowej umowy dobrowolnego ubezpieczenia autocasco obejmującej ryzyko kradzieży, jak również przy jej kontynuacji, zalecamy sprawdzenie:
· czy umowa zawarta pomiędzy klientem i administratorem systemu obejmuje zakres ochrona;· aktualności dowodu opłaty abonamentowej za świadczenie usługi ochrony/monitoringu.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Witam
Zadzwonił do mnie niedawno agent PTU bo kończyła mi się polisa OC na samochód by umówić się ze mną jak co rok na kontynuacje. Nic by w tym dziwnego nie było gdybym kilka dni wcześniej nie rozmawiał ze znajomym który pracuje dla PTU w innym charakterze od którego się dowiedziałem że firma ma jakieś pakiety promocyjne (tylko AC+OC nie samo OC) dla motocykli. Jako że myśłałem nad AC dla XT bo zamierzam podróżować po krajach gdzie jest większe prawdopodobieństwo że ktoś sobie "pożyczy" mój moto poprosiłem by agent podał mi ile zapłacił bym za pakiet OC, AC i NNW za R-kę 2008r. przy cenie rynkowej 16tyś. Wyliczył mi niecałe 900zł i dodał (tu było jego zdziwienie gdy zerknął w swoje papiery) że w przypadku kradzieży otrzymam pełną wartość motocykla. Piszę to dlatego że niedawno wykupiłem samo OC w PZU a gdy zapytałem o pakiet miły pan rzucił kwotą coś koło 2tyś. dlatego też zrezygnowałem z wykupienia AC. Niestety OC w PZU nie mogę zlikwidować żeby oddali kasę ale nie przeszkadza to żebym miał OC u dwóch ubezpieczycieli gdybym kupił pakiet w PTU
Pozdrawiam
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
ODPOWIEDZ