XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Ubezpieczenie

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Ja tez szykuje sie do ubezpieczenia oc+ac moto. latajac po internecie znalazlem strone prywatna Jarka Obrzuta (tez pewnie wiele razy na nia trafialiscie szukajac ofert w necie :P )..

Pomyslalem, ze nic mi nie szkodzi skontaktowac sie z nim i pogadac. Okazalo sie, ze facet jest regularnym ubezpieczycielem od Allianza, pracuje w Nysie i w ten sposob nagania sobie klientow.

Zadzwonil do mnie, zeby mi wszystko wytlumaczyc. I tu nastapilo moje 1. zdziwienie. w odroznieniu od wiekszosci agentow ten czlowiek zna sie na rzeczy i widac ze ma doswiadczenie z ubezpieczaniem motocykli. Wszystko mi dokladnie opowiedzial - kwestie dotyczace udzialu wlasnego w szkodzie, odpowiedzialnosci przy kradziezy itd.

Od razu po rozmowie podeslal mi wyliczenie kosztow i tu bylo moje 2 zdziwienie. w PZU wyliczyli mi 2800, przez znajoma w PZU udalo mi sie zejsc do 2300. W allianzie wyliczyli mi 2500. A pan Jarek? 1700! Oczywiscie pozniej sie okazalo ze nie wzial pod uwage mojego wieku (<26 lat) i koncowa kwota wyszla 2030 pln. wiec nie dosc ze taniej niz w PZU to jeszcze u normalnego ubezpieczyciela nierobiącego przekrętow. Moje 3. i ostatnie zdziwienie było w momenci gdy sie okazało, że cena obejmuje kradziez z miejsc niestrzezonych (z ulicy), nie sa potrzebne instalacje zadnego dodatkowego zabezpieczenia (jesli mamy sprawny immo) i co najwazniejsze, zakładają 0% udziału wlasnego w szkodzie - czyli dostaje 100% kasy przy niespodziance..

Nie pisze tego dla reklamy, bo nie jestem w zaden sposob zwiazany z czlowiekiem :P.. nie zaplacil mi za to, ani nie obnizyl skladki :P... Widac, ze warto spojrzec na jego oferte, zwlaszcza ze to on zabiega o wzgledy motocyklistow a nie my o jego..

Jak odnajde kontakt do niego to dokleje :)
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

ja już ubezpieczyłem w Allianz, ale zadowolony to nie bardzo jestem bo 254zł za samo OC. Przypominam, że nie miałem żadnych zniżek i zwyżkę za wiek
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

ja za OC+NW zaplacilem 150zl w Uniqa mialem pelne znizki poza wiekiem
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

Witam

u mnie wyliczyli w Allianzie 206 zł OC + NNW przy 20% zniżkach i przy cenie motocykla 20.000 zł.

Za cały pakiet OC AC I NNW, ale przy pełnych zniżkach chcieli około 950 zł. Niestety nie mam tylu zniżek i zostałem przy OC + NNW, za to założenia blokady na hamulce z alarmem.

[Zgadam się też z kolegami, że PZU trzeba omijać szerokim łukiem :mrgreen: .
Ostatnio zmieniony 21 mar 2009, 18:11 przez Matviej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

... różnie bywa ja mam w PZU OC + NNW 80 zł za rok to jest chyba dobra cena . Od lipca tego roku jeszcze taniej będę miał , więc chyba dobrze jest ;-)
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

pancio pisze:... różnie bywa ja mam w PZU OC + NNW 80 zł za rok to jest chyba dobra cena . Od lipca tego roku jeszcze taniej będę miał , więc chyba dobrze jest ;-)
rzeczywiście niezły wynik, ale powiedz jak tego dokonałeś tj. od jakiej wartości i przy jakich zniżkach?

Mnie agent PZU wyliczył około 430 zł samo OC i NNW (od 21.000 i 20% zniżek).
Śledząc ten temat można łatwo zauważyć, że nie wszyscy mają takie sam warunki ubezpieczenia. Zatem sama cena ubezpieczenie nie daje pełnego obrazu. Szukamy przecież wspólnie najlepszych warunków ubezpieczenia, a każdy użytkownik ma inne zniżki i inny rocznik motocykla. Zawsze można sobie coś odpowiedniego dobrać dzięki postom innych :-> .
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Mój rocznik to 2005 (listopad) kupiłem w marcu 2006 jestem pierwszym właścicielem . Ubezpieczenie mi policzyli od ceny rynkowej nie tej na umowie (którą to s tuningowałem powiedzieli że za mało jest na umowie wtedy był podatek 22% na nowe z zagranicy :shock: ) cenę rynkową w 2006 w czerwcu wyliczyli 19.000 zł????? . Zniżek to ja mam sporo bo ubezpieczam od ponad 10 lat różne gówna . A w tym roku jeszcze mniej będę płacić bo mi ćwiartka strzeli . Aha jeszcze dostałem zniżkę za to że z zagranicą kupiony ;-)
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ja tak jak pisałem mam oc w LINK4 60% zniżek bez zwyżek-66,36zł - 30 lat prawo jazdy i tyle sam bezwypadkowo. Jeżeli liczyć 100% bez zwyżki to wychodzi 166zł
Moto 2006r na fakturę- sprowadzony od pierwszego właściciela.
Z tego co ja szukałem to najtaniej oc jest w Alianz i HDI Asekuracja ale u nich trzeba kupować polisę przez agenta ubezpieczeniowego a ja wolę się nie ruszać z domu.
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Ja dziś ubezpieczyłem w PZU OC+NNW 108 zł
Awatar użytkownika
Kefir
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Wroclaw / Piaseczno

Elou!
Nie sprzedaje ubezpieczen ;) lecz dodam cos od siebie. Wybralem Warte gdyz mam kilka pojazdow a tam jest nastepujace opcja: jesli spowoduje szkode jedym z pojazdow to nie trace znizki na pozostale. Za moto place cos kole 68 PLN/rok.

--
Pozdrawiam, Artu / Kef cel czosnek-warzywko
Znajdowanie slabych punktow jest moja najmocniejsza strona
Awatar użytkownika
Silent_BoB
Posty: 280
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Elo,
Nice Price
do ludzi stawaj przodem...bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce cię wydymać...
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Kefir pisze:Za moto place cos kole 68 PLN/rok.
ale Panie - za samo ło-ce czy cos jeszcze?
Awatar użytkownika
Kefir
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Wroclaw / Piaseczno

Elou!
Ach, sorry ;) OC wylacznie.

--
Pozdrawiam, Artu / Kef
Znajdowanie slabych punktow jest moja najmocniejsza strona
Awatar użytkownika
krakus55
Posty: 43
Rejestracja: 28 kwie 2010, 14:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odgrzewam :)

Kończy mi się właśnie OC i dostałem ofertę z PZU ubezpieczenia za 68zł(wydaje mi się że spoko cena) ale dodatkowo mogę jeszcze wykupic NNW za 92zł na kwotę 14k. I teraz pytanie, czy warto brać to NNW? Czym różni się NNW od NW??
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

OC ok. PZU ma najlepszą ofertę w tej materii.
NW i NNW to w zasadzie jest to samo ubezpieczenie. Dotyczy następstw niebezpiecznych wypadków dla kierowcy i pasażera. Ja osobiście ubezpieczyłem się dodatkowo w robocie przy ubezpieczeniu zbiorowym w zakresie wypadków komunikacyjnych NW 60zł - 200k
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
ODPOWIEDZ