Podnośnik serwisowy

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
astro
Posty: 226
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:47
Lokalizacja: Poznań

Nie chciałem zakładać nowego tematu, dlatego postanowiłem dopisać tutaj.
Natrafiłem na "rolki pod tylne koło".
Obrazek
https://www.moto-akcesoria.pl/podnosnik ... results=43

Ktoś może korzystał?
Przy czyszczenia łańcucha używam stojaka pod tylne koło, ale, że nigdy nie mam w pobliżu osoby która mogła by mi przytrzymać motocykl przy "stawianiu", to tylko kwestią czasu jest jak motung przy tej czynności mi się obali. Natomiast te rolki wydają się być ciekawa alternatywą.
Jakieś opinie? Ktoś widział to w akcji?
apex
Posty: 39
Rejestracja: 14 lut 2012, 14:39
Lokalizacja: wroc

Osobiście nie używałem takiego, ale moim zdaniem pomysł chybiony. Kupować kawałek żelastwa tylko po to aby nasmarować łańcuch to już lepiej dołożyć i kupić podnośnik hydrauliczny - który jest bardziej praktyczny...
Awatar użytkownika
astro
Posty: 226
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:47
Lokalizacja: Poznań

Problem w tym, że nie mam garażu. Wszelkie czynności robię na parkingu przed blokiem, więc podnośnik hydrauliczny odpada.
Poza tym smarowanie łańcucha to nie problem, można to zrobić bez stojaka. Problemem jest czyszczenie.
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

A ja kupiłem ostatnio podnośnik taki jak Rodman, z tym, że model ATV do 750 kilo udźwigu.

http://www.narzedzia24.info/hydrauliczn ... -pasy.html

Coś pięknego...... moto się podnosi, stabilny, na kółkach... rewelacja i cena tylko 438zł
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

Znajomy miał coś podobnego, jak wjedziesz na to tylnym kołem i postawisz moto na boczną stopkę to jest mocno pochylone i już wcale nie ma takiego pięknego dostępu do łańcucha.
Też uważam jak koledzy, że pomysł jest chybiony.
Chyba lepszym biznesem byłby zakup centralnej stopki.
A jak nie chcesz wydawać kasy to weź kumpla i niech moto Ci asekuruje i naucz się sam bez czyjejś pomocy stawiać moto na stojak. Ja tam od lat robię to sam i jeszcze mi się komar nie przewrócił :-)
Pozdro.
Jetta25
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2023, 20:55

arkadius0 pisze: 26 sty 2011, 20:44
Flaw pisze:arkadius0, bardzo fajna produkcja, jak masz rysunki z wymiarami przedniego podnośnika to może byś się podzielił? ;)
Ależ proszę :-)

Przód i tył są identyczne poza kółkami, ale nie opłaca się rzeźbić takich rzeczy. W końcu nikt z tego nie będzie strzelał :-P

Generalnie nie chciało mi się tego rozrysowywać w celach projektowych. Wszystko mam w głowie.
Szybki szkic w Paint-cie dla potomnych ;-)

Obrazek

materiały:

kształtownik : profil kwadratowy grubościenny 40x40x3 - 2 mb
kształtownik : profil prostokątny 20x30x2 - 1 mb
pręt zbrojeniowy gładki - %14 - 0,5 mb
płaskownik - 65x80x6
Zaślepki PVC : 40x40 - 6 szt
Zaślepki PVC : 20x30 - 2szt
kółka : 4szt (wytrzymałość 50kg)
śruba : 120x%10 /5,8/ - 2szt
podkładka %15 - 2szt
zawleczka - 2szt
wąż %14 - 0,2mb - ja zastosowałem od dojarki (jest gruby i elastyczny :-D )

Osobiście zastosowałem w podnośnikach profile grubościenne 40x40, lecz to nie jest wymagane. W zupełności wystarczy 30x30 także grubościenny. Profil 20x30x2 jako rozpórka i ramie kratownicy(zastrzał) jest aż nadto, ale taki akurat miałem pod ręką.
Należy zwrócić uwagę na wytrzymałość kółek. w końcu to nie hulajnoga będzie podnoszona! Profesjonalne firmy z takim asortymentem, posiadają takie info na ich temat. Wybrać można takie jak ja i będzie git :-)
Herflick pisze:Jako, że narzędziowo jestem dupa więc zamówiłem ten który polecił Malinn.
Herflick. Szczerze, to narzędzia jakich byś potrzebował na pewno masz u siebie.
kątówka - piłka ręczna
wiertarka
spawarka + kilka elektrod

Brak spawarki - ośmiopak i do sąsiada :mrgreen: :-)
Koszt wykonania = materiały + ośmiopak :mrgreen:)
ODPOWIEDZ