Podnośnik serwisowy

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

ciekawy patent, do turystyki idealny.
tylko gdzie to można kupić?
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Wac pisze: ciekawy patent, do turystyki idealny.
no nie chciałbym takiego żelastwa wozić w plecaku lub kufrze .
w trasie musi wystarczyć deska,skrzynka lub jakiś klocek znaleziony na poboczu.
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

to jest podnośnik firmy Louis
link


co do przewożenia tego podnośnika to raczej nie ma obaw na oko waży około 1 kg, zawsze można go też owinąć w jakąś szmatkę serwisową, która i tak zawsze się przyda.
Jedyne co może budzić kontrowersje to faktycznie ten plecak :lol: .
W komplecie jest też opaska na hamulec - taki mini pasek do spodni :mrgreen: .
Cena około 115.

a tu jest link do sklepu w Polsce link_2

ale niestety dranie podniosły cenę :evil: , ja zapłaciłem 130 PLN już z przesyłką.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Matviej
Matviej pisze:co do przewożenia tego podnośnika to raczej nie ma obaw na oko waży około 1 kg,
Matviej kilogram to nie jest dużo to jest bardzo, bardzo dużo ;-)

Z Bajrosem przechyliliśmy na podnóżku, gorzej było ze ściągnięciem opony z rantu :-(
No i pomagała nam też Marzena :-D
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Ja podchodzę do tego tak, dobrze że są takie patenty. Tym samym każdy sam decyduje czy brać coś takiego ze sobą bez względu ile to waży. Jak kiedyś złapałem gumę przy mojej pierwszej dalszej wycieczce na moto, to tak jak Wit napisał powyżej, znalazłem w rowie deskę, a nieopodal trasy był sklep w którym pożyczyłem skrzynkę po oranżadzie i był wyśmienity podnośnik turystyczny! :-)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

Panowie,

pewnie macie rację, że w dłuższą trasę znajdą się ważniejsze rzeczy do zabrania.
Ja i tak używam go głównie do smarowania łańcucha :-> i może kilku innych nieskomplikowanych czynności. Poza tym, za wiele sam nie grzebie przy motocyklu żeby czegoś nie popsuć :-P .

Tak czy inaczej, jest to pewna alternatywa dla dużych podnośników, jeżeli nie ma potrzeby wieszania motocykla w powietrzu. Być może ktoś się tym zainteresuje.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Matviej a po podniesieniu -tak jak na twoim foto- moto nie chce obrócić się przodem w prawo a tym samym spaść z tego podnośnika :?:
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

raczek nie, do kompletu dodali pasek zaciskowy do zaciśnięcia hamulca, więc motocykl jest stabilny i nie ucieka.
Nie podnosiłem go jeszcze na maksa w górę, ale niebawem to sprawdzę.
Na zdjęciu podniosłem na 1/5 wysokości czyli na jakieś 5 cm od podłogi. Stał bardzo stabilnie.
Ten podnośnik działa mniej więcej na zasadzie opierania motocykla na stopce i przednim pole, robią się wtedy 3 punkty podparcia. Przy zablokowanym hamulcu to chyba całkiem stabilna konstrukcja.
Nie wiem natomiast, czy przy poważniejszych pracach serwisowych dał by radę, bo motocykl nie jest podnoszony równo w pionie.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

To tą opaską zaciskasz klamkę przedniego hamulca - dobre ;-)

Reasumując podnośnik jak podnośnik, ale patent z klamką OK.
Na Krymie unosząc tak moto smarowałem z Fire łańcuch i mało nie straciłem szyby w kasku, bo uciekło przednie koło :-/
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

Wojtek pisze:To tą opaską zaciskasz klamkę przedniego hamulca - dobre ;-)

Reasumując podnośnik jak podnośnik, ale patent z klamką OK.
Na Krymie unosząc tak moto smarowałem z Fire łańcuch i mało nie straciłem szyby w kasku, bo uciekło przednie koło :-/

Dokładnie, ja tak samo smarowałem jak nie miałem podnośnika, ale to cholernie upierdliwe samemu przechylać motocykl, kręcić kołem i jeszcze smarować - jak w cyrku :mrgreen:. Czasami ja trzymałem motor przechylony, a ktoś kręcił kołem i smarował łańcuch.
Jeżeli klamka hamulca nie jest zablokowana to motocykl faktycznie ucieka zgodnie z kierunkiem działania siły w tym przypadku podnoszącej.

[ Dodano: 2012-01-03, 16:46 ]
dla uzupełnienia wstawię 3 dodatkowe zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Jako, że jeżdżę najczęściej sam, to na podnoszenie moto i zmianę opon mam następujące patenty:

- zdejmuję kufry, odpinam pasek mocujący namiot (touratech) i zapinam nim przedni hamulec
- przechylam moto na bocznej stopce, kufer boczny pod prawy wahacz
- przechylam moto na kufer, podkładam drugi kufer z drugiej strony
- żeby zdjąć oponę z rantu, opuszczam moto stopką centralną na oponę, jeszcze pomagając butem (tak jak Wojtek napisał, największy problem to zdjąć oponę z rantu)

Można też najechać na jakieś wzniesienie i od razu podstawić kufer centralnie pod silnik.

Jak jest drugi do pomocy, to jest nudziarstwo :)

U mnie przód się podnosi bez dodatkowych bajerów jak przechylę na stopce (szczególnie jak są kufry), więc, żeby robić z przodem wystarczy tylko lekko z boku kufrem podeprzeć.
Valdi75
Posty: 84
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:05
Lokalizacja: Tarnów

Co myślicie o takim podnośniku?
http://allegro.pl/podnosnik-stojak-moto ... 05709.html
Warto?
Nie jeździj szybciej niż , twój Anioł Stróż potrafi latać!
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

a ja zastanawiam się czy dźwignę tym swoją Yadwigę.

http://allegro.pl/podnosnik-stolek-lift ... 43458.html
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Valdi75 pisze:Co myślicie o takim podnośniku?
http://allegro.pl/podnosnik-stojak-moto ... 05709.html
Warto?
drogi ale jak szukasz czegoś takiego to polecałbym aby zamiast kątowniczków miał dwa gumowane bolce jako punkt podparcia. np coś jak tu: http://img12.allegroimg.pl/photos/orygi ... 3649997800
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Rodman pisze:a ja zastanawiam się czy dźwignę tym swoją Yadwigę.

http://allegro.pl/podnosnik-stolek-lift ... 43458.html
Po pierwsze nie wsadzisz go po Jadwigę a już na pewno nie podniesiesz :-/
Wysokość startowa 31cm a my mamy prześwit 21cm u Ciebie bez kolektorów na dole może 25cm ale nie masz jeszcze osłony a z nią będzie pewnie już max 23cm no i 180kg.

To jest podnośnik do kosiarek i może jakiegoś lekkiego enduro ;-)
ODPOWIEDZ