Naciąganie łańcucha.

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Nie wiem skąd pomysł ustawiania motocykla pod czas regulacji łańcucha, tak aby koło było w górze. Podstawa centralna jest opcjonalna i na pewno mało XT-kowców ją posiada.
Postaw konia na bocznej, ewentualnie na stojaku pod wahacz i wyreguluj napięcie. 45-55mm.
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
Awatar użytkownika
Dziewan08
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2016, 15:29
Lokalizacja: Maków Maz

A przy okazji oczyść i nasmaruj, jeżdżąc w dwie osoby zakres regulacji tez się nie zmienia? Chyba niee :)
Nooo Czeeeeśśśśćć
Tokrator
Posty: 35
Rejestracja: 13 lis 2015, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

arkadius0 pisze:Nie wiem skąd pomysł ustawiania motocykla pod czas regulacji łańcucha, tak aby koło było w górze. Podstawa centralna jest opcjonalna i na pewno mało XT-kowców ją posiada.
Postaw konia na bocznej, ewentualnie na stojaku pod wahacz i wyreguluj napięcie. 45-55mm.
No pomysł pochodzi prosto z instrukcji obsługi, przecież pisałem :-D

Właśnie poważnie się zastanawiam, skąd taka rozbieżność między poradami na forum, a tym, co radzi sam producent.
Awatar użytkownika
astro
Posty: 226
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:47
Lokalizacja: Poznań

Tokrator pisze:
astro pisze:
Mateusz93 pisze:Wybaczcie za odkop roku, ale jak w końcu ustawić?
40-55mm jak stoi na bocznej, z podniesionym kołem czy jak ktoś siedzi na nim w pionie?
Tak jak napisał Arkadius. Postaw motocykl na bocznej.
W angielskiej wersji instrukcji jest napisane "Place the motorcycle on the side-stand".
Ewidentnie w polskiej wersji jest błąd w tłumaczeniu.
Przepraszam, że się wtrącę, ale właśnie czytam oryginalną angielską instrukcję do XT660R i tam piszą, że należy motocykl ustawić tak, żeby tylne koło było w powietrzu.
W jakiej wersji instrukcji jest ta informacja o podstawce bocznej?

Mam ten motocykl od 700km i mówiąc szczerze, próbuję właśnie ustalić, co z łańcuchem i mnogość wersji metodyki sprawdzania luzu trochę mnie przeraża.
Odpowiem dopiero w poniedziałek, bo sprawdzałem to w pracy i mam tą instrukcję na firmowym komputerze.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Tokrator pisze:Właśnie poważnie się zastanawiam, skąd taka rozbieżność między poradami na forum, a tym, co radzi sam producent.
producent nabija kasę serwisowi. Manual manualem, a praktyka userów praktyką.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Tokratot juz nie filozofuj bierz klucze i reguluj lancuch jak ci koledzy pisza. Czssem lepie wziac sie za cos niz teoretyzowac.
Tokrator
Posty: 35
Rejestracja: 13 lis 2015, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

crazyrider12 pisze:
Tokrator pisze:Właśnie poważnie się zastanawiam, skąd taka rozbieżność między poradami na forum, a tym, co radzi sam producent.
producent nabija kasę serwisowi. Manual manualem, a praktyka userów praktyką.

O, bardzo dziękuję. To nie jest tak, że Wam nie ufam, po prostu w instrukcji jedno, wg. forum w instrukcji piszą co innego i trochę zgłupiałem - jak mam wybierać między instrukcja a praktycznym doświadczeniem długoletnich użytkowników, to wybór jest dosyć oczywisty :)
Awatar użytkownika
astro
Posty: 226
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:47
Lokalizacja: Poznań

Informacja o bocznej nóżce znajduje się w angielskiej wersji instrukcji
"Owner's Manual XT660RW XT660XW"
lipiec 2006
ver. 5VK-F8199-21


Obrazek
Awatar użytkownika
Kruleusz
Posty: 69
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:15
Lokalizacja: Zbąszyń

crazyrider12 pisze:
Tokrator pisze:Właśnie poważnie się zastanawiam, skąd taka rozbieżność między poradami na forum, a tym, co radzi sam producent.
producent nabija kasę serwisowi. Manual manualem, a praktyka userów praktyką.
akurat się tak składa że dwa tygodnie temu czyściłem, smarowałem i naciągałem...tak samo wiele szukałem wiadomości na temat naciągania i doszedłem do wniosku że ta odległość 55 mm to jakiś żart ^^ zrobiłem po swojemu..najwyżej bedzie po kosztach..w 100 % zgodzę się z wypowiedzią crazyrider'a12..w dzisiejszych czasach producent zarabia więcej na serwisie niż na samej sprzedaży..miałem taki luz że przy odpuszczaniu gazu, łańcuch trzaskał o wahacz xD było to około 70 mm..teraz zrobiłem na 45 mm.. na luzie przeprowadziłem po podwórku i nie poczułem żeby Jadzia miała ciężko..polecam zestaw do czyszczenia łańcucha z szczoteczką z firmy Motula..na allegro w całkiem niskiej cenie :)
Awatar użytkownika
Kruleusz
Posty: 69
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:15
Lokalizacja: Zbąszyń

do sprawdzenia naciągu łańcucha również potrzebuję drugiej osoby :) siedząc na moto druga osoba sprawdza luzik..
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Kruleusz pisze:do sprawdzenia naciągu łańcucha również potrzebuję drugiej osoby :) siedząc na moto druga osoba sprawdza luzik..
True,jak nie mam nikogo pod ręką,opieram się klatką o d..pę motka i naciskam w dół jednocześnie sprawdzając luz czy nie jest za mocno łańcuch naciągnięty.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

panowie pierdologie uprawiacie, nic nie trzeba naciskac i nie uprawiac żadnej gimnastyki w parach, bo regulacja to akurat czynnośc dla 1 osoby w zupełności , a co gdy ktos ma podniesony tył tak jak ja? też 4-5cm, poprostu stawiamy moto i regulujemy naciag lańcucha na 4-5cm, inaczej mówiac "na oko" macamy ruszamy góra dół, dokręcamy śruby macamy jeszcze raz jak luuz nie pasuje to poprawiamy a jak pasuje to wisadamy i odjeżdzamy.
Widać że XT to dobra maszyna skoro takie tematy idą przez forum bo nie ma innch poważniejszych :)
Awatar użytkownika
Kruleusz
Posty: 69
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:15
Lokalizacja: Zbąszyń

każdy robi po swojemu..jak komu wygodnie :) ludziska mają szereg pytań to udzielamy odpowiedzi jak "my" to robimy..nikt nie mówił żeby każdy tak samo naciągał..
ODPOWIEDZ