XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Mocowanie handbarow/ciężarków do kierownicy

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
hetmanjiiis
Posty: 13
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:14
Lokalizacja: Tarnów

Witam,
Mam Yamaha xt660r z 2005r szaro czarna.
Mam taki problem, chciałem podwyższyć położenie handbara prawego i ukręciłem gwint imbusa. Po dwoch dniach proby odkrecenia zepsutej sruby, wkoncu zdemontowałem manetkę, podgrzałem palnikiem kierownice i wydłubałem na siłę to gniazdo (chyba rozporowe) wraz ze śruba. Okazało się że śruba była tak zapieczona i zardzewiała że w sumie dobrze ze wszystko wydłubałem z wnętrza kierownicy. Teraz mam pytanie- gdzie mogę kupić tą śrubę rozporową i śrubę którą wkręcę w ta srube rozporowa w kierownicy?
Instrukcja xt660R (moj moto) nie wskazuje żeby tam była jakaś śruba rozporowa z jakimś gumowym czymś. W schemacie jest tylko śruba, ciężarek i kierownica. Za to w xt660X jest część o nr: END, GRIP 1D2-F6246-00, która wygląda jak jakaś właśnie śruba rozporowa.
Czy ktoś mogły pomoc? Ewentualnie pokierować jak znaleźć taką śrubę/gniazdo, do którego wkręcą się z zewnatrz srube ktora trzyma ciężarek i handbar? Z tego, co wydłubałem to jest to nakrętka owinięta jakąś gumą, w którą wkręcała się długa śruba imbusowa która trzymała ciężarek z handbarem. Jak coś takiego znaleźć?
W załączniku
kierownica i gniazdo/sruba rozporowa (które właśnie szukam), które ma nadal w sobie urwaną śrubę.
kierownica i gniazdo/sruba rozporowa (które właśnie szukam), które ma nadal w sobie urwaną śrubę.
kierownica i gniazdo/sruba rozporowa (które właśnie szukam), które ma nadal w sobie urwaną śrubę.
Trochę pogooglowałem i znalazłem dużo śrub, ale zintegrowanych z odważnikiem, nigdzie nie ma samej śruby/nakrętki która wsadza się do środka żeby handbar dokręcić bezpośrednio do niej. Znalazłem 'Śruby rozporowe do montażu handbarów osłon dłoni Moose Racing' (do kierownicy 22mm), która wygląda jak to, czego potrzebuję. Jeśli nikt nie napisze na dole lepszej odpowiedzi to może zamówię.

Edit:
Dla potomnych znalazłem wiele adapterów/śrub rozporowych do kierownicy, ale już bez słowa kluczowego xt660R. Zmierzyłem rozmiar szerokości rurki kierownicy i wyszło mi 22mm. Po wyszukaniu znalazłem i zamówiłem: Mocowanie w kierownice hanbarów adapter 13,5 - 19,0 mm Zeta na słynnym portalu aukcyjnym. Opis ogólny: umożliwia montaż pałonków w kierownice, pasuje do kierownic 22 mm i 28 mm, zamiennik dla Zeta ZE71-7911. Nie ma on gumowych części tak jak miałem to w moich śrubach ale zakładam że będzie działać. Napisze po montażu czy się udało.
Tak!, udalo sie. Ze wzgledu na to ze mam handbary, musialem tylko kupic dluzsza srube.
ODPOWIEDZ