XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Nawigacja

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
MarcinC82
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2011, 7:21
Lokalizacja: Śląskie

Witam, mam pytanko odnośnie nawigacji w terenie. Posiadam nawigację samochodową którą zaadoptowałem na moto. Wgrałem na nią OZI EXPLORERA, mam zeskanowane mapy topograficzne. Niestety są trochę nieczytelne, a sam program nie działa rewelacyjnie. Nie chcę inwestować w GARMINA. Może macie jakiś inne rozwiązanie. Pozdrawiam ;-)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Wczoraj oglądałem nawigację Lark35 AT, od jakiegoś czasu testuje ją Witek łącznie z oblaniem wodą i jest OK. Ponoć nawet w rękawicach można sterować.
Z moich oględzin wynika też, że ma dobre dwa uchwyty
- Jeden motocyklowy ze stacją dokującą z na stałe mocowanym kablem i ładowarką oraz mocnym metalowym uchwytem do kiery.
-Drugi uchwyt na przyssawkę do puszki wraz drugą ładowarką, ale już normalnie na wtyczkę.
Zapasowa bateria, rysik.
3, 5 calowy ekran działa tylko poziomo
Jak dla mnie jedyna wada to znowu dwa urządzenia do noszenia i problem z komunikacją bluetooth :-/
Dotychczas jeździłem ze smartfonem MIO K70 i wszystko mam w jednym- GPS, telefon i muzyka na drogę.
Bluetooth sam przełącza się z Auto mapy na telefon i ew. ścisza muzykę podczas komunikatów :-D
Ekran też 3,5", ale mogę ustawiać pionowo i jest super widoczny.
Wady to:
-dotykasz ekran przez folię ochronną, więc nie zawsze "trafiasz"
- z etui jest dość duże
-awaryjność smartfona- od drgań potrafi się wyłączać :-/
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Ja do plusów Lark35AT dodałbym:
- możliwość instalacji dowolnego programu mapowego i map dostępnych pod ppc (uruchomiłem Garmina MobileXT, Automapę, ale najlepiej w obsłudze motocyklowej wypadła MapaMap)
- możliwości/cena - Garmin to to oczywiście nie jest, ale kosztuje chyba 1/4 tego co motocyklowy Nuvi.
- możliwość dokupienia transformatora 12V/5V (walcowa część uchwytu moto). Dzięki temu w samochodzie mam też zasilanie w uchwycie, bez podłączania osobnego kabelka z zasilaniem.

Minusy:
- brak gniazda audio. Kabelek byłby lepszy.
- jasność / kontrast. W dużym słońcu widać słabo. Ratuje głos.
- Oryginalne oprogramowanie jest mało przyjazne rękawicom.

Na moim XTXie jeszcze nie zamocowałem, póki co przymierzam się. Na V-Stromie miejsca było sporo, tu trzeba będzie wysilić szare komórki.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

MarqSz pisze:- brak gniazda audio. Kabelek byłby lepszy.
Ma bluetootha, co z mojego doświadczenia ze słuchawkami na kabel jest o wiele lepszym rozwiązaniem.
Co schodziłem z moto to dopiero szarpnięcie kablami przypominało mi o nieodłączonych słuchawkach :-/

PS. Właśnie gadałem z Witkiem do piątku spróbujemy rozkminić temat połączenia tego GPS Clark35 i telefonu jednocześnie poprzez GPS z blueto....m.
Jak zadziała to kupuję natychmiast ;-)
MarqSz pokombinuj też ze swoim, co trzy głowy to nie jedna :-D
MarqSz pisze:możliwość dokupienia transformatora 12V/5V (walcowa część uchwytu moto). Dzięki temu w samochodzie mam też zasilanie w uchwycie, bez podłączania osobnego kabelka z zasilaniem.
I jak byś mógł opisać jak dorobiłeś do uchwytu samochodowego zasilanie z ładowaniem :?:
W samochodzie nie chcę go używać, ale mam dwa moto :-/
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Wojtek pisze:Właśnie gadałem z Witkiem do piątku spróbujemy rozkminić temat połączenia tego GPS Clark35 i telefonu jednocześnie poprzez GPS z blueto....m.
Jak zadziała to kupuję natychmiast
Od razu podpowiem. Zamiast kombinować, trzeba spróbować / przetestować zestaw BT multipoint. To zestaw obsługujący dwa urządzenia. Z każdym innym OIMW nie ma szans.
MarqSz napisał/a:
możliwość dokupienia transformatora 12V/5V (walcowa część uchwytu moto). Dzięki temu w samochodzie mam też zasilanie w uchwycie, bez podłączania osobnego kabelka z zasilaniem.
I jak byś mógł opisać jak dorobiłeś do uchwytu samochodowego zasilanie z ładowaniem
W samochodzie nie chcę go używać, ale mam dwa moto
W zestawie masz
1. uchwyt moto z zasilaniem wchodzącym do "plecków" plastikowej ramki z daszkiem, kablem i przetwornikiem 12/5V, kończy się to gołymi przewodami do wpięcia w ukł elektryczny moto;
2. taką samą plastikową ramkę (z dziurką w "pleckach") i "gęsią szyją" z przyssawką. No i kabel od gniazda zapalniczki do gniazda USB.

Ja do tego po prostu zamówiłem niekompletny zestaw 1, wziąłem cały kabel z przetwornikiem i wmontowałem końcówkę w plecki tego plastiku z zestawu 2. W Twoim przypadku być może najwygodniej będzie po prostu zamówić w serwisie larka kompletny drugi uchwyt moto. A plastik z gęsią szyją wystawić na allegro?

Jeśli opisałem niejasno, daj znać to na priva podeślę fotki zestawu moto, póki jeszcze nie zamontowany.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Drugie moto to jak wiesz Huska450TE i tu raczej ich uchwyt nie da rady- jest na sztywno a takich drgań to żaden GPS nie wytrzyma :-/
Ja mam przeciwwstrząsowy uchwyt Sw-Motech i do niego oryginalnie pasuje "ramka" Clarka35. Potrzebuję, więc tylko ten kabel z transformatorkiem i to w pleckach "stacja dokująca"- rozumiem, że to jest to, o czym napisałeś :?:
Jak możesz to daj linka do serwisu, w którym kupiłeś te dodatki i jaka była tego cena.

Co do drugiej sprawy „fonii” to mój Bluet...h to Philips Stereo headset SHB7102 i on ma możliwość skojarzenia dwóch urządzeń- telefonu i np. nadajnika blueto...h, który jest w komplecie (włączasz go do innego urządzenia, jako słuchawki i on nadaje do głównej stacji)
Można również skojarzyć inne urządzenie audio posiadające nadajnik bluet...h np. MP3, komputer itd. Mam nadzieję, że też ten GPS Lark35.
Odbierasz wówczas rozmowy telefoniczne i jednocześnie z drugiego urządzenia słuchasz komunikatów GPS i muzyki- na czas rozmowy muzyka jest wyłączana i po zakończeniu znowu uruchamiana.

Jeżeli tak będzie a sprawdzimy to w piątek z Witkiem- to kupuję :-D

Do mojego blueto...a Philipsa mam już dorobioną ładowarkę motocyklową, którą ładuję go nocą pod siedzeniem- przetestowane na wyprawach Chorwackiej i Krymskiej.
Mam dwa gniazdka:
- jedno z napięciem na stałe (poprzez bezpiecznik) do ładowania nocnego
-drugie poprzez stacyjkę do ładowania podczas jazdy (GPS, telefon)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2011, 23:48 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

http://lark.com.pl/kontakt.htm
Załatwiałem mailem i wyszło niecałe 80pln. Ale to były same początki sprzedaży tego modelu, nie wiem jak teraz. Dokładnie do otworu w pleckach wchodzi zasilanie. Musisz tylko zwrócić uwagę czy kabel dosyć sztywno wychodzący z tyłu nie będzie "w konflikcie" z mocowaniem. Ciekawy ten Philips.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Dzięki działam ;-)
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Testujcie Panowie, testujcie a o rezultatach informujcie :-) ...bo też jestem "na kupnie" jakiejś Navi. :mrgreen:
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Ja się przyznam, że korzystam z samochodowej nawigacji tomtom via120 w takim pokrowcu:
:arrow: http://edddiey2001.blogspot.com/2010/09 ... older.html

Po tym jak od wibracji złamało mi się mocowanie gopro na kierownicy stwierdziłem, że nie zamocuję tam niczego ciężkiego.
Może nie wygląda to Pr0 ale spełnia zadanie.
h e d o n i z m
MarcinC82
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2011, 7:21
Lokalizacja: Śląskie

Dzięki za pomoc. Również używam Larka samochodowego + etui motocyklowe mocowane na kierownicę. Na drogach krajowych czy powiatowych korzystam z AutoMapy. Radzi sobie bardzo dobrze, natomiast mam problem na drogach nieutwardzonych (leśnych). Mój Ozi Explorer radzi sobie w 80 %. Może macie jakieś inne rozwiązanie, z jakich korzystacie programów w terenie :?:
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

AutoMapa- przełajowa lub 4x4- kompas-kierunek do punktu trasy ;-)
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Zainwestuj w Garmina kup dobre mapy i bedziesz mial go jeszcze dla potomka. Ja mam 60 csx topo i ostatnio w pralce ja wypralem ;-)
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Pancio kupiłem w końcu tego Lark35AT, wyniósł mnie dokładnie 206zł.
Działa nawet nieźle, wgrałem mu już Auto Mapę i dogram iGO.
Niestety w połączeniu z blue...... nie działa tak idealnie jak smartfon, wyłącza co prawda fonię w momencie rozmowy telefonicznej, ale nie ścisza słuchanej muzyki podczas komunikatów GPS :-/
Po zakończeniu rozmowy ponownie wraca do komunikatów i muzyki ;-)
Kombinuję właśnie mocowania do Jadźki i do Huski, ale że jest tania to nawet jak się urwie lub zmieni właściciela to nie będzie szkoda :mrgreen:
Na Auto Mapie obsługa palcami nawet w rękawiczkach jest Ok. :-D
Reszta wyjdzie w praniu :-P
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Wojtek pisze: kupiłem w końcu tego Lark35AT, wyniósł mnie dokładnie 206zł.
gdzie go kupiłeś za tyle ?
na allegro są za 400
ODPOWIEDZ