Nawigacja

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Dla mnie na Larku najważniejsza jest umiejętność obsługi zasilania przez program. Po wyłączeniu zasilania iGo pyta czy wyłączyć zasilanie, czy kontynuować na baterii. Nie dotykany wyłącza po 10 sekundach. Jak tylko pokazała się MapaMap zgłosiłem to do producenta aby i oni to zrobili. Przyjęli temat identycznie jak wniosek o podgląd całej trasy po kalkulacji. I do dziś nie wprowadzili.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
managa
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2011, 17:15
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Też sobie chwalę Igo Primo, chociaż parę razy mnie strollowała i albo gubiła nagle satelity, albo w ogóle ich nie łapała, nawet po resecie programu/urządzenia, gdy np AutoMapa łapała od razu. Ale mimo wszystko bardzo przyjemna, ma nawet sporo szutrów i leśnych ścieżek, przez które z premedytacją mnie prowadzi, jak jadę do celu :D
HONDA DOMINATOR FORUM
Rysuję na zamówienie :)
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

managa, jeden z uroków iGo Primo to to, że można podłożyć różne mapy. Najaktualniejsze są od Navteq (praktycznie te same co Garmin), R3 Europe 2011Q4 wyd. koniec kwietnia 2012, lokalne - u nas Emapa (chyba najstarsze, 20111Q3) i Teleatlas (obecnie TomTom) chyba ostatnia to 2011.12 wyd koniec stycznia 2012. Można znaleźć wersje iGo z podpiętym MapChangerem, co umożliwia zmianę map "od ręki". Na jakich mapach jeździsz?
BTW - gubienie satelitów to raczej ficzer sprzętu lub konfiguracji programu. w Larku wszystkie (z wyjątkiem Garmina MobileXT) chodzą na porcie 7 i 57600 bez najmniejszych problemów z odbiorem.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
managa
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2011, 17:15
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

MarqSz, o, nawet nie wiedziałam. Ale mimo wszystko jestem za mało ogarnięta, żeby to wszystko ogarnąć :) Oj i nie powiem Ci, jaką mapę mam teraz w iGo, bo nie mam larka przy sobie.
HONDA DOMINATOR FORUM
Rysuję na zamówienie :)
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

MarqSz. Jestes spoko ogarniety! Bedziesz na zlocie??
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

;-) Będę na zlocie z moim Larkiem. W ramach "użytku dozwolonego" (jesteśmy przecież jedną rodziną, nieprawda?) możemy nawiązać bliższą współpracę jeśli chodzi o mapy. Managa, a Ty będziesz?
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

Na jakim urządzeniu GPS używacie tej mapy iGo Prime ?

Czytałem, że w palmtopach wystarczy podobno wrzycić kartę do slotu i samo się instaluje bez komputera stancjonarnego. Czy na innych GPSach to działa podobnie, czy należy coś kombinować w oprogramowaniu ?

Czy na Larku 35AT , którego część z nas używa iGo hula, czy raczej nie.
Awatar użytkownika
managa
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2011, 17:15
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

MarqSz, a powiem Ci, że coraz bardziej się do tego przymierzam ;) Swojego Larka też wezmę, to się wymienimy oprogramowaniem :P
Matviej, nie podzielę się doświadczeniami z instalacją map na Larku 35at, bo robił to mój brat, ale chyba wystarczy wgrać na kartę, wybrać w ustawieniach ścieżkę i hula ;) Mówimy ofc o iGo Primo.
HONDA DOMINATOR FORUM
Rysuję na zamówienie :)
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Matviej, generalnie navi mają albo dedykowane systemy (Garmin, TomTom, choć i tu pojawiają się wyjątki) i na nich chodzi tylko oprogramowanie i mapy producenta, albo działają pod małymi windowsami (Windows CE). I te z kolei są albo "zablokowane" przez producenta (możliwość uruchomienia tylko oprogramowania i map producenta), albo (jak mój Lark) "odblokowane", czyli pozwalające wskazać program mapowy innego, np. MapęMap, Automapę czy iGo. W tych "odblokowanych" navi albo palmtopach, dysponując mapą (a raczej programem mapowym i plikami map) kupioną z kodami albo bez blokad producenta nie potrzebujesz pc. Zazwyczaj kupujesz po prostu cała kartę SD/microSD i wtykasz do navi. Jeszcze wyższa szkoła jazdy to wrzucenie do takiego "odblokowanego" kilku programów mapowych, map i własnego menu. Ale tu już wchodzimy w okolice utraty gwarancji i posługiwania się nielegalnym oprogramowaniem. Szczegóły na PW albo patrz: peb, ip-mart, mobilepassion czy my-navia.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

Managa, MarqSz dzieki za informacje.
Szczerze mówiąć to nie wiem, czy mój Lark jest odblokowany. Chciałbym uchronić się od zakupu czegoś co z przyczyn obiektywnych i będzie działało. Mapy nie są tanie, a grzebanie w sofcie nie jest ani łatwe ani bezpieczne.
Faktycznie może na zlocie stworzymy koło dyskusyjne połączone z praktyką :mrgreen: .

Lewa !
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Matviej pisze:Na jakim urządzeniu GPS używacie tej mapy iGo Prime ?
Becker Z100 na motocyklu, w samochodzie na Goclever 5". Ogólnie jak ktoś jest zielony w sofcie to lepiej oddać komuś kto się zna na navi do zrobienia menu startowego i wgrania kilku map niż samemu siedzieć na forach i czytać tysiące postów. Koszt usługi ok 0,7L wódki a czasu można zaoszczędzić sporo ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

a może ktoś mi zrobi update Autmapy na Mio200?? Jestem w tym gamoń...Please...
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
kosmal1098
Posty: 155
Rejestracja: 03 wrz 2010, 20:40
Lokalizacja: WSCHOWA

Na igo primo i na automapie 6,10 będzie ci strasznie mulić..Trochę słaby sprzęt :-/

Ps.Przypomniałem sobie że na MIO Moov 200 wgrywałem kiedyś Igo primo i nie nadążało odświeżać mapy w czasie rzeczywistym.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 22:18 przez kosmal1098, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

W chwili obecnej daje rade tylko mapy stare...
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
kosmal1098
Posty: 155
Rejestracja: 03 wrz 2010, 20:40
Lokalizacja: WSCHOWA

Chętnie bym ci pomógł ale dzieli nas +/-120 kilometrów.
ODPOWIEDZ