Nawigacja

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

W markecie Cerrefour: brutto 369zł - 69zł vat-54zł podatek- 40zł zniżki za płacenie ich kartą. :mrgreen:
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Wojtas podawaj cene brutto bo zwyklych zjadaczy chleba w błąd wprowadzasz :D:D
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Czekamy na opinie o tym Larku :mrgreen:
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Na testowe opinie trzeba poczekać do wiosny, ale montaż i krótki test już wykonany :-D

Jak chyba wspominałem wcześniej, główny problem z GPS-em to jego położenie podczas jazdy.
Na kierownicy:
-z boku to już kompletna porażka- nie dość, że trzeba schylać głowę na dół to jeszcze na bok :-/
- na środku już tylko na dół, ale też trzeba schylać i odrywać wzrok od drogi :-?

Postanowiłem, więc zamontować go na szybie. Niestety w moim wypadku na samej górze, bo u dołu mam już zamontowany obrotomierz i wskaźnik temp. oleju.
Użyłem tylko niektórych elementów oryginalnego mocowania Lark35AT.
A mianowicie: motocyklowa stacja dokująca i sam element kulowy mocujący stację do uchwytu.
Dotoczyłem podwójny pierścień z plastiku o średnicy 35mm/ 25mm z otworem fi 8 i za jego pomocą poprzez gumowe podkładki przykręciłem do szyby.
Zaznaczam, że moja szyba jest akcesoryjna- turystyczna i ma wykonane podpórki.

GPS jest idealnie widoczny nie trzeba odrywać wzroku od drogi i pochylać głowy na dół i na boki :-P
Przez to, że zamocowany jest prawie pionowo praktycznie nie istnieje możliwość odbijania się w ekranie słońca :!:
Takie mocowanie ma też jeszcze jedną zaletę - minimalne drgania :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Drodzy użytkownicy Lark'a 35 at ;-) Czy to navi posiada automatyczne zapisywanie bieżącego śladu podróży? A jeśli tak, to jaką ilość takich śladów jest w stanie zapisać? Próbował ktoś z was wgrać w to urządzenie mapy topo? Jeśli tak to jakie mapy i jak się Lark sprawował?
Znalazłem w necie że ślad zapisuje, ale o ilości jaką może zapisać nic nie podają....
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Crazy -ślad zapisuje jak mu karzesz zapisywać a zapisze ich tyle ile będzie miał wolnej pamięci a pamięci będzie miał tyle ile mu kupisz na karcie mini SD ;-)
Ja mam 8GB, bo taką mam w smartfonie i jest Ok.- AM 2GB, muzyka 2GB, reszta do dyspozycji. Ma też chyba niecałe 1GB swojej pamięci.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

I konkretnie , i na temat. Takiej odpowiedzi oczekiwałem. Dzięki Wojtek. A próbowałeś użyć tej funkcji? Pytam bo słyszałem że czasami, w trakcie długiego przelotu nawigacje lubią się wysypać i po dojechaniu do miejsca docelowego wyskakuje error i ślad się nie zapisał.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Tą tylko kawałek, K70 robiłem i zawsze było Ok.
Ja jeżdżę głównie na AutoMapie ;-)
Error mi się zdażał jak zapisywałem jadąc na Husce - drgania, albo jak bez ładowarki padała bateria :-x
Miałem testować w niedzielę z ekipą z Zofiówki, ale przestraszyłem się prognozy pogody no i nie chciało mi się wstać :-P
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

crazyrider12 pisze:I konkretnie , i na temat. Takiej odpowiedzi oczekiwałem. Dzięki Wojtek. A próbowałeś użyć tej funkcji? Pytam bo słyszałem że czasami, w trakcie długiego przelotu nawigacje lubią się wysypać i po dojechaniu do miejsca docelowego wyskakuje error i ślad się nie zapisał.
Jak masz fona z androidem, ustaw sobie w mapach podawanie pozycji i udostępnij znajomym. Będą mogli na bieżąco podglądać gdzie jesteś. Ja na dłuższych wyjazdach udostępniałem moją pozycję żonie. Mogła na swoim fonie albo na kompie podglądać gdzie jestem. I nie musiałem dzwonić :)
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

zbyt często by nam musiał 'ginąć zasięg' :P
motocykl jest po to by się wyrwać
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Całkowicie popieram Raczek :lol:
Ja na wyprawie Ukraińskiej dopiero po ponad tygodniu zadzwoniłem z Alushty (na końcu Krymu). I to tylko dlatego, że nie mogłem wysłać SMS gdzie jestem :-/
Ci co mnie już znają wiedzą, że wyłączam telefon zaraz po wyjeździe z domu :mrgreen:
Urlop to urlop a jak zadzwonisz do domu to ci zaraz jakąś "wspaniałą" wiadomość przekażą i już do końca urlopu o tym myślisz.
:cry:
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Tato, troche jak choinka ta yadzka :-)
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Bo to Yadźka wyprawowa Synu ;-)
Zbędny jest tylko obrotomierz, ale temp. oleju nieraz się przydaje a to komplet :-/
Ten GPS robi takie wrażenie, ale nie muszę już nieustannie kiwać głową -tylko patrzę na drogę :roll:
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

Wojtek , a wgrywałes jakies mody do larka , czy na fabrycznym sofcie użytkujesz ???
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Na Auto Mapie Europa 6,9b i Witek ma mi dać iGO
ODPOWIEDZ