Nawigacja

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

tatran pisze:walczę teraz z garmin MXT.
Oryginalny garminowski mxt nie pojdzie. Na mynavia OIDP masz wersję z bibliotekami dodatkowymi i portsplitterem. Mapy <2GB. Oczywiście UMP chodzi idealnie. Szkoda że interfejs taki archaiczny. Mi najbardziej podchodzi iGo Primo. Ostatecznie jak wrzucisz mapy navteq to masz dokładnie to samo co w mxt a dodatkowo asystenta pasa ruchu i więcej funkcji.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

AutoMapa Europa ma opisane swoje mapy w licencji, jako mapy Navteq - wspomagane firmami poszczególnych krajów ;-)
a AM Polska to Geosystem zresztą bardzo dokładny :-)
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

Też zakupiłem , fajne proste urządzenie, niezblokowane , softy się spoko instalują , dużo info o sprzęcie na forach , nawet motocyklowych. Pare minut i mamy zmodzony pulpit i takie tam....

kilka fot telefonem moich pulpitów:

https://picasaweb.google.com/1012619018 ... 8186301282
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

uziel2, popraw link bo nie działa.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

Już działa link. Był problem z uprawnieniami :)
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Dzisiaj Lark35 też przetestowany na AutoMapie i mocowanie na szybie XT-ka.
Rewelacja- skakałem nawet na hopkach i nic. Elastycznie pracuje i zero drgań urządzenia.
Sama widoczność nie poraża- jechałem koło 16-ej i jak słońce było od tyłu to musiałem się wpatrywać- u mnie wisi prawie pionowo- latem słońce z góry, więc niby nie będzie świeciło w ekran, ale pewnie mocniejsze :-/
Samo położenie wysoko z przodu idealne- zupełnie nie odrywasz wzroku od drogi :roll:

Za kilka dni test na Husce- tyle, że uchwyt też przerobiony na całkowicie elastyczny- na tym oryginalnym ekran przy gazowaniu robił się trójwymiarowy :-P
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Ja chyba muszę odszczekać wszystko co dobrego napisałem o Larku 35AT. Wczoraj totalnie rozpadł mi się uchwyt do navi, na wyjeździe. Od jakiegoś czasu zauważyłem powolną degradację. W miejscach styku uchwytu z nawi wibracje spowodowały pojawienie się białęgo pyłu. Bolce zasilania zaczęły się "wwiercać" w styki nawi, robiąc coraz głębsze dziurki. Ostatecznie uchwyt raczył rozpaść się na dwie części... Raptem 2tys km z tego tylko z 10% szutrów. Zobaczymy ile obecnie lark ceni sobie taki uchwyt i czy w ogóle sprzedają...
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Kup uchwyt RAM-MOUNT
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Chyba jest więcej wart niż cała reszta... Jeśli już, będę się zastanawiać nad Zumo.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

A ja z Larka jestem zadowolony . Przeżył cały marokański wyjazd, sporo offu, pustynię,śnieg,deszcz i przeprawy przez rzeki, w sumie jakieś 3600km . Fakt faktem uchwyt nosi ślady użycia ale nic złego z nim się nie dzieje.
Zastanawiam się nad zapasowymi uchwytami-jeden do fazera, drugi "na zapas" jak bym ten połamał.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

W moim Larku już trzeci aku siedzi- tym razem przysłali zaraz dwie sztuki :-P
10% asfalt 90% off w większości na Husce ;-)
Tak jak pisze MarqSz styki na GPS jakby odwiercone od bolczyków z uchwytu :-/
Tyle, że ja tak jak pisałem wcześniej -nie mam oryginalnych mocowań uchwytów- tylko sama baza- reszta własna konstrukcja :-|
Na XT to już całkowicie zero drgań a w Husce ograniczone do minimum jak na crossa :lol:
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Wojtek pisze:W moim Larku już trzeci aku siedzi- tym razem przysłali zaraz dwie sztuki :-P
Dlatego w startowym pakiecie dają dwa akumulatorki, w swoim larku też zauważyłem, że czasem ten aku potrafi zwariować i się wyłączyć, ma czasem problemy z włączeniem pomimo naładowanej baterii.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

Cześć !


Czy ktoś z Was korzysta z urządzenia Garmina eTrex model h lub 10 ?
Jeżeli tak, to jakie są wasze opinie i zadnie o tym GPSie.
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Mi z Larka35 zrobiła się grzechotka. Rozkręciłem całość, okazało się że jedna ze śrubek mocujących "płytę główną" odkręciła się. Przy okazji poprawiłem lut zasilania, bo "wisiał na włosku". Wyczyściłem, skręciłem. Musze jeszcze podłożyć coś pod kartę pamięci, kilka razy na wybojach rozłączyła się i działała tylko mapa "larkowa" którą mam w pamięci wewnętrznej. Kupiłem nowy uchwyt moto. Tym razem jednak będę go mocować tylko na dłuższe trasy. Tak więc pierwsza szansa jak będę jechał na Zlot. Zobaczymy, czy się znowu z Larkiem na moto polubimy. Bo w samochodzie nic lepszego od iGo Primo nie znalazłem :)
Czy ktoś z Was korzysta z urządzenia Garmina eTrex model h lub 10 ?
Na kajak się idealnie nadaje (trochę z H pływałem). Co do moto, mam wątpliwości. Ręczniaki zupełnie inaczej obrazują trasę. Generalnie navi w pojeździe w pierwszej kolejności powinien dawać głos. Obraz w drugiej kolejności. A jak już ograniczasz się tylko do obrazu, to powinien on być jak najczytelniejszy. A tam ekraniki nie za duże. Chyba że zależy Ci na komputerze podróżnym a nie na zobrazowaniu trasy.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Igo primo jest super. Jest prosta w obsludze i bardzo czytelna. Mam ja i w puszce i na moto. Zaleta sa duze przyciski takze mozna obslugiwac w rekawicy. Bedac na ukrainie lepiej prowadzila niz automapa. Na motocykl trzeba sciagnac jak najjasniejsza skorke zeby mapa byla widoczna w sloncu. Sorry ze bez polskich znakow ale pisze z telefonu.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
ODPOWIEDZ