XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Nawigacja

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

MarqSz też ogarnia temat nawigacji ale na razie nie zabiera głosu.
Dzięki Tomek za odpowiedzi na moje pytania.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Ja ostatnio kupiłem sobie aplikację na telefon: http://gps.motionx.com/
Trasę planowałem sobie normalnie w google earth, bez najmniejszego problemu wrzuciłem do telefonu i pojechałem...
Okazało się, że nawi jest na prawdę świetna, bardzo czytelna, intuicyjna. Posiada bardzo dokładną mapę, która pokrywa się idealnie z rzeczywistością. Posiada oczywiście opcje "nagrywania" trasy, którą jedziemy. Eksportowanie naszych dokonań jest banalnie proste i odbywa się przez mail. Można nawigować ofline nie korzystając z sieci komórkowej, pobierając sobie potrzebny fragment mapy dwoma kliknięciami.

Kupiłem tą aplikację za 1 euro. Nie miałem kasy na jakąś konkretną nawigację, a teraz powiem szczerze, że na aktualne potrzeby jest w zupełności wystarczająca.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Ad Garmina 390LM Plus -fajnym bajerem są czujniki ciśnienia w oponach ;)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Coś o tym czytałem tylko trzeba coś tam dokupić do tego. Ma też wyznaczać trasę motocyklową z dużą ilością zakrętów :-D
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Kupiłem cały zestaw w sklepie w Tarnowie. Wersja Zumo 390 LM Plus zawierała w zestawie te czujniki i po przeliczeniu wyszło znacznie taniej niż gdyby czujniki dokupić osobno. Jak chcesz to poszukam namiarów i podeślę Ci na PW i sobie podjedziesz aby "pomacać" i pooglądać.
Wracając z Mazur opcja "kręte drogi" średnio się sprawdziła ;)

UPDATE: Sorki za wprowadzenie w błąd-na fakturze widnieją Myślenice a nie Tarnów.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

crazyrider12 pisze: Wracając z Mazur opcja "kręte drogi" średnio się sprawdziła ;)
To pewnie wina nie urządzenia tylko map , ew komunikacji na drodze mapa - navi. Fajna opcja!

Zestaw z czujnikami widziałem za około 2100,-
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Czujniki to ciekawa opcja, podaje aktualne ciśnienia w kołach? Działa? Może to być przydatne jak się zmniejsza ciśnienie na teren a potem trzeba uzupełnić a nie ma się ze sobą kompresora/pompki z manometrem. Za 1600zł mogę mieć zwykłą a ta z czujnikami ponad 2000. Ten zestaw PLUS różni się tylko tym że ma dodatkowo w pudełku czujniki? Firma w której pytałem to Navio: http://www.navio.rix.pl/p/pl/1018/2/gar ... uropa.html
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Z moich doświadczeń najtaniej kupić osobiście w Wawie, u dystrybutora, płacąc gotówką.
Jako, że nie jestem z Warszawy - poprosiłem o to kolegę.
Taniej się nie dało. Różnica w cenie, od tego co znalazłem najtaniej w necie, to około 80-100zł już dokładnie nie pamiętam, w każdym razie było to trochę więcej niż zbiornik paliwa do XTka.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Tak, podają aktualne ciśnienie+alert niskiego ciśnienia pre definiowany przez ridera.
Tak, zestaw Plus jest rozszerzony o czujniki.To: urządzenie Garmin Zumo 390 + wgrane mapy europy LM (dożywotnia aktualizacja)+dwa czujniki ciśnienia w oponach i standardowo: ładowarka samochodowa i uchwyt do szyby, uchwyt motocyklowy Ram Mount z ładowarką, kabel USB.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Neno taniej niż 1600 to nie znalazłem. Wszystko wiem. Dzięki za zainteresowanie tematem. Crazy niestety nie mogę kliknąć "pomógł" musi Ci styknać dziękuję ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
deerrr
Posty: 32
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Witam,

Biorę pod uwagę dwie nawigacje:
- Garmin Oregon 600
- Garmin Montana 600

Czy ktoś miał doświadczenia z tymi modelami na moto?
Wybrałem wersje nawi turystycznych gdyż biorę pod uwagę jeszcze inne zastosowanie (10% rower + 20% samochód). Zamierzam podróżować poza Europę, a tam nawigacje typowo motocyklowe słabo sobie radzą.

Będę wdzięczny za info
Awatar użytkownika
Fuczak
Posty: 445
Rejestracja: 07 wrz 2008, 21:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Po rozmowie z kilkoma osobami, dzisiaj zamówiłem Montanę 600. Po pierwszych jazdach z nią będę Ci mógł napisać coś na jej temat.

Na priv wysłałem Ci kontakt do kolesia który mi doradził którą wybrać. Sam u niego kupiłem.
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Super... to nie zgubisz się jak będziemy pędzić na zlot :) :) :) :) :)
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Arturros
Posty: 109
Rejestracja: 10 maja 2013, 14:26
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Fuczak, tylko wcześniej zaplanuj trasę na PC, to garmin potrafi wpędzić w pole, dosłownie ;)
Obrazek | Obrazek
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Fuczak pisze:Po rozmowie z kilkoma osobami, dzisiaj zamówiłem Montanę 600. Po pierwszych jazdach z nią będę Ci mógł napisać coś na jej temat.
Również polecam. Genialna jest po prostu!
Ile dałeś ? :P
Zestaw na moto kompletny kupiles ?
ODPOWIEDZ